Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Honnan lehet tudni, hogy ki a...

Honnan lehet tudni, hogy ki a tanár "kiskedvence"?

Figyelt kérdés

Kiskedvenc alatt azt értem, hogy a tanár valakit jobban bír a többieknél, néha kivételez vele.

Mert volt pl. olyan hogy valakinek 2 pont kellet az 5-öshöz és a kb. semmiből összeszedted neki 1,5 pontot, ezzel megadva az ötös alát,míg másnak egy pont kellett(igaz, nem az 5-öshöz) az meg nem érdekelte.



2014. dec. 25. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
nálunk nincs ilyen mi kijavítjuk a doga kiadása után ha 1 pont kell... egy rossz választ átjavítasz és hopp megvan a jobb jegy.. nálunk a tanár hülye és nincs kedvenc de ez ránk jellemző
2014. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk mondjuk elég feltűnő a tanár kivételezése, több esetben is elég feltűnően kaptam pl. én nem is olyan kicsi engedményeket :D
2014. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is van akinél feltűnő. múltkor az egyik tanárom konkrétan megmondta hogy xy a kedvence :D.
2014. dec. 25. 23:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mondjuk nálunk nem ilyen konkrétan, de mondjuk úgy, hogy két-három egyest "elfelejtett" beírni nekem az egyik tanárom, amíg pl. az egyik feleletjegy 1-est egy másik osztálytársamnak beírta. Nem értettem egyébként, mert mindhármat úgy kaptam, hogy mellette nem kicsit meg is leptem a tanárt a hozzáállásommal, meg a szavaimmal, szóval a mai napig nem értem, hogy miért nem írta be.
2014. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ilyen nálunk is volt. Valakinek beírta a felelet 1-est(rosszabb tanuló), egy jobb tanulónak pedig(akinek szintén 1-es lett volna) nem írta be,csak annyit mondott,hogy ülj vissza a helyedre!(felelés volt,nem csak kihívta)
2014. dec. 25. 23:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam mondjuk pont másban nyilvánult meg, az egyik tanárnak egyértelműen én voltam a kedvence, és emiatt direkt szívatott, ahogy csak tudott. Elég jó voltam a tárgyából, és ezt tudta is, de azt is, hogy semmit nem tanulok. Ezért folyton kihívott felelni, fanyalogva írta be az ötösöket, hangoztatva, hogy nem érdemlem meg, volt, hogy csupa ötössel nem akarta megadni a dicséretet, csak engem cseszegetett, hogy jegyzeteljek és figyeljek, ha valamit rosszul mondtam, akkor egyfajta szállóigét gyártott belőle, és évekkel később is röhögve idézgette, vagy óriási betűkkel felírta a táblára, alá a nevemmel. Mégis velem volt a legjobb a kapcsolata, valamilyen szinten haverok voltunk. Szóval a kedvencség megnyilvánulhat abban is, hogy többet vár el tőled, sőt legtöbbször ebben nyilvánul meg. Egy másik tanárunk pl. 3as értékű feleletekre írta be a karókat a kedvenc diákjának, bevallottan azért, mert többre tartotta őt és a tehetségét egy hármasnál. Ha egy tanár a rossz teljesítményre jobb jegyet ad, az azt jelenti, hogy ennyire tartja, nem érdekli, nincsenek felé elvárásai. Persze vannak kivételek, pl. ha az év végi jegy, vagy a továbbtanulás múlik rajta, akkor nem szoktak direkt szívózni. Meg aztán egy pont és egy pont között különbség van. Mert ha mondjuk töriből valaki azt írja, hogy Könyves Kálmán 1117ben halt meg, 1116 helyett, az nem olyan megbocsájthatatlan hiba, ha egy ponton múlik a jobb jegy, akkor simán megadható. De ha pl. egy másik kijelenti, hogy Lenin Franciaország királya volt, az nyilván elég gáz, és nem kéne neki jobb jegyet adni, hiába van pontban ugyanannyija mint a másiknak.
2014. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is van akit szívat a tanár ezért vagyok dilemmában:

Matektanárnő(50-55 év körüli):

1,másik gyerekkel:mindig őt kérdezi,mosolyogva szívatja,mivel tudja róla hogy nem nagyon tanul.(viszont van esze a matekhoz),mindig mondogatja hogy menjen versenyre(ehhez is lenne esze)

2,velem:kedves, matekversenyekre küld, néha szoktunk beszélgetni,valamikor leint, hogy nehogy megmondjam a megoldást.Múltkori példa:Kérdez valamit,én mondom hogy én tudom, ő meg mosolyogva ss te maradj csöndben, meg hogy rajtam kívül tudja-e valaki, és ha nem, meg se kérdezi mit válaszolnék csak simán elkezdi magyarázni hogy hogyan kell.

Most akkor kit bír?(tudom hogy magamhoz többet írtam,de több jutott eszembe)

2014. dec. 25. 23:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy német dolgozat volt a fent említett példa,és a lány mondata(amire végülis megadta a pontot) nem mondható éppenséggel jónak
2014. dec. 25. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:
onnan,hogy nem vágja be neki a cekát,és add neki több esélyt,néha még becézgeti is,és gyakrabban figyeli mint a többit,és sokat beszél róla
2014. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk angolból es németböl is en vagyok kimagaslóan a legjobb, rengeteget tanulok, nyelvvizsgákra készülök. Órákon meg van tiltva hogy megszólaljak kb engedélyt kell kérnemxD Meg is vannak az elvárások, nagyon joóban vagyok a nyelvtanáraim, szinte minden óra után beszèlgetünk, még külön is tanítanak. Mindig velem viccelödnek, rengeteget beszélnek rólam. Amikor hiányoztam tanárnö minden órán kb 10 percig rólam beszélt. Tudják minden titkomat, barátnöim azt mondják olyan, mintha barátnök lennénk.
2015. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!