Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Irodalomból, és nyelvtanból...

Irodalomból, és nyelvtanból 3,4 vagyok akkor lehetek ügyvéd?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

És a többiből? Nem csak ez a két jegy számít, bár ez is elég kevés, ha a többi még rosszabb akkor búcsút inthetsz neki.

Ha már most tudod, hogy nem szakmunkás akarsz lenni akkor tenned kell érte. Egyetemre be is kell kerülni az is elég nehéz, az ott tanulás meg pláne.


Jobb jegyek kellenek ennél, emelt szintű érettségit kell tenned, iskolán kívüli foglalkozások is számítanak, nyelvvizsga is megdobja a pontszámokat.

2015. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem Nyelvtanból 3-mas vagy négyes leszek ,meg Irodalomból is,igaz matekból kettes vagyok,mert a tanár nem engedte hogy írjak
2015. jan. 13. 14:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hanyadikos vagy. Ha 11, 12 akkor nem. A jogi egyetemhez nagyon magas majdnem maximum pontszám kell. Ehhez jó emelt szintű érettségi, jó átlag (kb szín ötös) és nyelvvizsga szükséges, amik számodra elérhetetlenek.
2015. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösz szépen
2015. jan. 13. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A fejemet verném az asztalba,amikor a kedves kolléga egy tőmondatot nem tud helyesen leírni. Ha a szövegértéseddel gond van, halott vagy a szakmában, mert bizony érteni kell a barokkos körmondatokat, kitalálni, hogy mire gondolt a korlátolt nyelvtani képességekkel bíró törvényszerkesztő. És ha problémád van azzal, hogy verseket tanulj, akkor a rímmentes törvényszövegekkel se fogsz boldogulni, ami az egyetemen alap - ha van értelme, ha nincs.

Persze ezektől függetlenül lehetsz ügyvéd. A jegyek miatt se kell aggódni, állami hely kevés van, de ha anyuci-apuci kicsengeti a tandíjad, akkor általában elég a minimum pontszám is a felvételhez. Más kérdés, hogy ettől még egyetem után éhen fogsz halni, mert nincs szükség annyi ügyvédre se, amennyi most van és persze az első 3 évben jóformán te fizetsz, hogy dolgozhass.

Egész pontosan miért is akarsz ügyvéd lenni? Mert sok kedves kislány-kisfiú úgy kerül jogra, hogy azt se tudja, mihez kezdjen magával és eszik vagy isszák ezt az egészet.

2015. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senkit nem az fog érdekelni, hogy konkrét tárgyakból hányas voltál.

A jegyek az átlaghoz kellenek. A jó átlag feltétele (szükséges, de nem elégséges) az egyetemi felvételhez. Az egyetem ahhoz kell, hogy jogász legyél.

Jogásznak kell lenned ahhoz, hogy ügyvéd legyél később...


Szóval érted. A jó átlag, aminek részei a jegyek, előfeltétel.

2015. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!