Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mesélnétek a ti iskolai...

Mesélnétek a ti iskolai oktatásotokrol/"iskolai szokásotokrol"?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel "mások iskolája" pár kérdést tehetmék fel?(általános iskolások véleményét várom!)

náltatok is 7:30 után engednek be a termekbe?

Ti reggel szoktatok tejet,kiflit kapni és néha yoghurtot?

Mi a véleményetek arrol ha valaki a fentieket elveszi és kidobja? (bár nem a legjobb a minőség,találtunk már olyan tejet ami bevolt fagyva)

Hánykor szoktatok iskolába indulni?

általában tesin mit csináltok?

Van olyan tanár akivel lehet"hülyéskedni"? szoval tul jo pofa..(?)

Mit kaptok érte ha nem hoztok felszerelést,vagy a házi hiány miatt?

meddig kell beérnetek az iskolába?

Mit kaptok érte ha valaki elalszik orán?

Mitcsináltok elsőnek amikor beértek az iskolába?

Adtatok már be üres dolgozatot?

mitcsináltok ha valamire nem tanultatok és pl. irtok belőle és nem tudjátok?

Ha a tanár elkéri az ellenőrzőtoket akkor kiviszitek?

Milyen diákcsínt csináltatok már?

mi a véleményetek arrol hogy valaki leragasztja a tanár krétáját?

na szoval ossze irtam pár kérdést,ami érdekel.. előre is koszi a válaszokat



#tanár #iskola #diák #diákcsín #iskolai tanítás
2015. febr. 10. 07:21
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat diákcsíny*
2015. febr. 10. 07:23
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Én 2002-ben végeztem, szal előtte pár évig a Lilu által vezetett Mizújs c. műsorra keltem, majd a reggeli merevedést Lilu "1645* rakom keresztbe a lábam egy 20 perces műsorban és csak a fél világ látja, hogy milyen színű bugyi van rajtam" műsorára vezettem le:)

Aztán olyan 7 30 körül suli, tejet, kakaót már mi is kaptunk.

Volt egy tanárnő, első padba ultem, ha ő jött be, mert az is "Lilu" volt.

Ha úgy volt akkor jött a második kör hoki.

A hiányos felszerelés, hiányzás miatt általában csak dumáltak, sokat számított, hogy csókos vagy e.

Ha az voltál alanyi jogod volt beleszarni az egészbe.

Mindig tanultam, bem volt gond belőle.

Az ellenőrzőt mindig kivittem, párszor kaptam beírást hülyeségek miatt(engedély nélküli foci a suli udvarán stb)

Jah és volt olyan tanár, őket szerette mindenki, de sok olyan volt, aki a maga módján volt jófej(fél óráig osztotta az észt, hogy miért nem tanult valaki, de azért csak átengedte egy kettessel)

2015. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 3 éve túl vagyok az iskolán de azért leírom nálunk hogy volt.


Nekünk 7:55 re kellett legkésőbb beérnünk aki már 5:57 körül esett be már írták is fel a nevét, persze csak papíron sosem csináltak belőle ügyet, volt aki 8 óra után esett be amikor még nem volt jelen a tanár, senki nem foglalkozott vele. Én 7 óra körül indultam el otthonról, busszal kb fél óra alatt bent voltam de mindig korábban mentem mert a buszom szeretett késni, meg sokszor már fel sem lehetett férni rá, akkor a mögötte lévővel mentem be 5 perccel később de még bőven időbe voltam. A buszmegállótól kb 10 percre volt az iskolám így 7:45 fele már bent voltam. Az osztálytermekbe valamikor bemehettünk, valamikor nem, többnyire akkor ha a tanárnak eszébe jutott hogy már ki lehet nyitni az ajtókat, mert mi elég jó osztály voltunk, bár szerettünk hülyéskedni meg mi is tettünk csínytevéseket de mi ezt inkább poénosra vettük, nem sértettük meg vele a tanárt, a legtöbb tanárunk is viccesen kezelte a dolgokat, persze ezeket ő is vissza adta ám, de nem rossz jegyeket osztogatott csak ijesztgetett minket hogy írásbeli felelés aztán mikor megírtuk a röpdogát és beadtuk ő kérdezte hogy ki az aki szeretné ha leértékelné, leginkább azok jelentkeztek akik készültek és javítani akartak vele, voltak azért egy páran, övékét leértékelte de csak akkor adta mg a jegyet ha 4-es vagy 5 ös a többiekét meg széttépte és úgy tekintett rá mintha nem is íratott volna, meg sokszor csak így tesztelt minket hogy mennyire készült fel a társaság az órára, olyan is volt hogy mindenkiét leosztályozta és közölte hogy nem írja be a jegyeket mert nincs hozzá kedve, így ezt úgy tekintette mintha nem is íratott volna, de akinek jó lett és nagyon be akarta íratni annak beírta.


Nálunk a tesióra az elég kemény volt, a tesitanárunk nagyon kemény de egyben rugalmas és rendes ember akinek volt felszerelése és csak nagyon ritkán 1-2 alkalommal otthon felejtette, annak nem voltak következményei, de aki rendszert csinált belőle, azt keményen megbüntette órai munka elégtelennel többnyire meg következő tesin amikor volt cucca akkor választhatott az illető hogy vagy lenyom 50 felülést és 50 guggolást vagy 20 percen keresztül fut a pálya körül. Mi együtt voltunk a fiúkkal mert csak így bírták megoldani azt hogy ne legyen egyikünknek sem az hogy tovább kell maradni vagy lyukas óráink legyenek így az osztály beleegyezésével közös volt a tesióránk mert tanár hiány volt és a legtöbb osztályba csak így bírták megoldani.


Nekünk lányoknak a suliban kötelező volt a tornadressz, persze vehettünk rá pólót meg nadrágot, a pólónk színe fehér vagy kék (iskola színe) lehetett de a tanár jobban ragaszkodott arra hogy legyen egységes így meglett szavazva a közös kék póló de akinek esetleg nem volt annak elfogadta a fehéret is. Nekünk lányoknak kék dressz volt elő írva és ellenőrizte is tehát fel kellett húzni a pólónkat hogy ellenőrizze hogy van rajtunk dressz, az indok az volt rá hogy védve legyen a derekunk, elsősorban kék rövid ujjút kért, de akinek más színben volt dressze és hosszú ujjú azt is elfogadta. Ha csapat játék volt külön a fiúknak és külön a lányoknak akkor a lányok közt az egyik csapat csak dresszben lehetett még a nadrágot is le kellett venni hogy megtudjuk egymást különböztetni ez elég elmebaj volt, de csak játékon kérte ezt a tanár. Amikor szertorna anyagrész volt akkor nem lehetett rajtunk se póló, se nadrág csak tornadressz és a fiúknak is be kellett tűrniük a pólójukat és sokszor tőlük is atlétát kért a tanár, kivételesen de csak a torna anyagrésznél. Néha kellemetlen volt hogy a fiúk a seggünket nézték mert ha azt vesszük jobbára bugyiban voltunk meg akinek a bugyija picit ki lógott a dressz alól annak tették is a megjegyzéseket hogy "tudjuk milyen bugyi van rajtad :P " Ciki volt de én személy szerint poénosan vettem :D Én többnyire a fiúkkal barátkoztam a suliban 1-2 barátnőm volt csak, meg a barátom is a suliba járt ő másik évfolyamba volt egy évvel alattam járt, időnként ő is megnézett engem tesin, de lényegében jó volt akkor minden.


A többi órán is volt amikor dolgozatot kellett írni én igyekeztem hogy ne adjak be üres dogákat ha tesztek voltak ott mindig tippeltem valamit hátha bejön és úgy azért hármasra mindig sikerült összehozni. Nem voltam jó tanuló sajnos mert elég gyenge általános iskolából kerültem erős gimibe és hülye voltam hogy nem mentem könnyebb szakközépbe mert sokan mondták hogy általánosba simán megvolt a 4,5 év végén de mondták hogy abba az erős gimibe ha fel is vesznek akkor ott hajtani kell.

Sok mindenre sajnos nem emlékszem nálunk olyan is volt aki hintázott a székkel a tanár beszólt hogy "Aki hintázik az a pótvizsgára készüljön inkább" Persze csak viccesen mondta ezt, de elég kemény tanár volt.


Remélem ennyi elég lesz.

2015. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó kérdések.:D

Nálunk 7:40 után lehet felmenni a termekbe, alsóban ügyelet van, felsőben pedig lent kell a büfénél/bejáratnál lévő aulánál várni. Persze van, mikor felmegyünk és nyitva sincs, mert nagyrészt olyan 7:58 fele szoktak a tanárok feljönni és ajtót nyitni. Itt almát és gyümölcsleveket osztogatnak, tej és kifli alsó tagozaton a tízórai. Nem értem, hogy mért dobja ki, lehet, hogy x-nek kell, mert mondjuk neki ízlik...

6:40-kor vagy 7:00-kor kelek, csomó idő kell nekem, hogy mindent elintézzek, szóval olyan 7:30 fele indulok, és 40-re már bent vagyok. Kivéve, ha elaludtam, mert akkor olyan 58 fele érek be...de legalább nem kell várnom, hogy felmehessek. Beérni 45-re kéne a házirend szerint, de ezt annyira nem veszik komolyan. Az egyik 8.-os is 7:50-kor indul el, mert 2 percre lakik a sulitól...

Röplabda szokott lenni, sorversenyek, méta, stb. Nagyrészt játszani szoktunk, bár mostanában nem veszek részt az órákon a felmentésem miatt, és mivel nem (feltétlenül) a tornaterembe kell menniük a felmentetteknek, ezért nem nagyon figyelek rá. Igazából az se érdekel senkit, hogyha elmész az óráról, nem figyelik. Vagy ha első óra van és be se mész, az se tűnik fel senkinek. Azaz gondolom csak feltűnik valakinek, de nem érdekel ez senkit.

Magyartanár talán ilyen. Nála minden órán röhögünk, vagy rajta, vagy a beszólásain.

Feketepontot. De nem szeretem így hívni, simán csak hiánynak hívja az osztály nagy része is. Másfél órás tantárgyaknál 3 ilyen kell, és egyes, többinél meg 5, és azután egyes.

Egyszer irodalmon elaludtam 2 évvel ezelőtt, és észre se vette a padtársamon kívül más. Ebben az osztályban az én esetem volt az első, tehát nem tudom. :D

Ha be lehet menni a terembe, akkor leteszem a cuccomat, illetve mivel mellőzöm a szekrényhasználatot (nem akarok lejárkálni a termünkbe, plusz alapból is loptak már onnan értéket pár osztálytársamtól, tehát oda inkább nem tennék semmit...), ezért a tornazsákomba beleteszem a kabátom, aztán beszélgetek.

Nem adtam még be üres dolgozatot, 1-eseket még röpdolgozatból nem szereztem, csak házi- és felszereléshiányból. A témazáró meg már egy másik dolog. Abból már volt 1-es, de üres sosem volt, csak kevés helyre tudtam jó megoldást írni.

Nem tudom, ilyen csak úgy volt, hogy amit én nem tudtam, azt a padtársam tudta, és amit én tudtam, azt ő nem. Segítettünk egymásnak, és így mindkettőnknek 5-ös lett. :) Ilyen véletlen is csak egyszer volt sajnos. :DEgyébként meg nem nagyon szoktam tanulni, igazából még átnézni sem az adott anyagot. Nálunk mindig bejelentik a röpdolgozatot is, még sosem volt olyan, hogy random írattak. Dolgozatokra szoktam tanulni csak (persze tudom, hogy ezt nem így kéne :)). Talán csak szerencse, hogy ilyen tanárokat fogtam ki. De talán megpróbálnék lesni a padtársamról, feltéve ha nincs A-B csoport. Ha padtárs sincs, akkor meg az lenne az első üres dolgozat. :D Ha meg A-B csoport van, akkor így jártam. Legfeljebb 1-es, majd kijavítom valahogy. Mondjuk volt már olyan, hogy egy feladat híján kész voltam a témazáróval, és a tanár pont járkált, odajött és segített, konkrétan megmondta a megoldást...

Kiviszem, hogyne vinném ki? :D De nem szokták elkérni, maximum ha valami sporteredményt ér el az illető, vagy az órai magatartása miatt megunta a tanár, és beír neki. Mindkettőre volt példa, nem is egy...

2015. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mért dobja ki, mert simán meglehet, hogy x-nek kell, mivel mondjuk neki ízlik... ezt akartam írni, sry :D
2015. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 2013-ban végeztem az általánosban, de még emlékszem.

1. Igen, nálunk is.

2. Nálunk csak alsó tagozaton volt ilyesmi, de ha jól emlékszem ott is inkább csak tízórai és uzsonna. Tejet felső tagozaton is kaptunk, arra emlékszem.

3. Nálunk is voltak, akik kidobták.....hát...nem tudom. Nálunk a többség hozott magával enni mert tényleg nem a legfinomabb dolgok voltak ezek, de azért tejet viszonylag sokan ittak. Végül is a diákok pénzéből van, legalábbis nálunk ez beleszámított az étkeztetésbe, de ettől függetlenül nem kötelező elvenni és lehet, hogy más meg szívesen megenné/meginná.

4. Én fél hétkor keltem.

5. Ez tanárfüggő. Egyikkel megcsináltuk a kötelező felméréseket és az év többi részében játszottunk. A másikkal pedig volt minden, szekrényugrás, futás, ügyességi feladatok, magasugrás.

6. Elég változatos volt az összetétel....Volt köztük az az igazi, komoly tanár típus illetve volt lazább is, akivel el lehetett beszélgetni meg értette a viccet, de szerintem olyan is volt, aki meg túlzásba vitte. Én azokat a tanárokat szerettem, akik korrektek voltak, leadták az anyagot amit kellett és voltak elvárásaik, de emberek maradtak emellett, tehát lehetett hozzájuk szólni és normálisan álltak a gyerekhez. Nem szerettem a munkamániás, komoly, "nem tanulod meg véged van" típust és a mézes-mázos, mosolygós "én vagyok a jófej tanárnéni" típust sem. Szerintem nagyon nehéz lehet jó tanárnak lenni, megtalálni az aranyközéputat és erre valahogy "születni kell" és sajnos elég sokan mennek tanárnak, akiknek semmi közük nincs hozzá.

7. Ez tanárfüggő volt, volt aki nem adott semmit, de volt aki már első házi vagy felszerelés hiánynál is nagy egyest adott. Én is kaptam párszor..., de a leggyakoribb az volt, hogy 3 vagy 5 kis egyesből lett a nagy és lehetett gyűjtögetni.

8. Ilyenre nem nagyon emlékszem, talán egyre. Szerintem ez is a tanártól függ. Ebben az esetben például csak ordított egyet az illetővel, de azt is el tudom képzelni, hogy szaktanárit írnak be.

9. Én mindig leültem a helyemre, kipakoltam a szekrényembe. Nem nagyon foglalkoztam akkor még a tanulással, de ha témazárót írtunk akkor átolvastam az anyagot, de leginkább a barátaimmal beszélgettem.

10. Teljesen üreset még nem.

11. Általánosban nem foglalkoztam vele, átolvastam szünet előtt és rábíztam a véletlenre vagy ha volt rá lehetőségem akkor puskáztam. Most már tanulok, ha meg mégsem megy elég jól akkor szünetekben, órán tanulom és végső esetben puskát írok.

12. Igen.

13. Olyan direkt diákcsínyt még nem csináltam, de beírásokat kaptam. Kétszer volt olyan, hogy elhagytam az iskola épületét. Nem direkt csináltam csak átmentem a papírboltba és a pékségbe, de eszembe sem jutott, hogy ilyet nem szabad:) Még másért is kaptam, de az nem annyira tartozik ide.

14. Nem látom értelmét, mármint az egyik diákkal hozat magának egy másik krétát és meg van oldva.

2015. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

14/L

Előzőekkel ellentétben én még most taposom a 7.-et. De előre szólok országos szinten is katasztrófa osztálynak számítunk. :)


#1 Nálunk a termek általában nyitva maradnak, a legkorábbi érkezők 7:00 körül bemennek.


#2 Hétfőnként yoghurt, kedd-csütörtök tej, péntek tömlőssajt. Órák előttől kb. nagyszünetig tudja a hetes (vagy az aki hajlandó lemenni érte) felhozni a terembe.


#3 Szerintem pofátlanság és pazarlás kidobni a kapott kajákat/italokat. Az osztályban egy fiú(néha még ketten csatlakoztak) rendszeresen körzővel kilyukasztotta a tej tetejét és a kukába spriccelte(vagy a falra) Egy idő után olyan lincshangulat kerekedett miatta, hogy leállt mielőtt mi, a "másik 25" megvertük volna.


#4 Mivel cirka 5 percre lakom a sulitól(futva 3), és 8:00-kor csengetnek, így 7:30-7:40 között szoktam indulni.


#5 Tesin legtöbbször kidobós, esetenként röpi ill. talajgyakorlat. (de azt 1-2 héten keresztül)


#6 Vannak egyketten. :)


#7 Van amelyik tanárt nem érdekli, van aki írja magának, és van aki szintén írja, de 3-5 hiányzás után szaktanárit ad.


#8 Csengetésig csak ne késsünk az első óráról. Alsóban 3/4 8-ig kellett beérni, hogy előpakolhassunk és átnézzük az anyagot.


#9 Mivel a többiek folyamatosan üvöltenek, kevesen tudnak aludni, de aki eltud, az legalább csendben van, így nem különösebben foglalkoznak vele. (rendszeresen alszom én is)


#10 Beszélgetünk, csoportosan nézünk horrort valaki telóján, asztalon táncolunk, táblára firkálunk, házit másolunk, dogára tanulunk, puskát írunk...stb. Ahogy jön spontán :D


#11 Én speciel nem, de néhányan már csinálták.


#12 #10-ben megemlítettem, hogy reggel, mikor kiderül, hogy írni fogunk elkezdünk magolni. Óra előtt pedig különböző módszerű puskákat írunk, nyitott füzeteket rejtünk a látómezőnk valamely pontjára és megbeszéljük ki kinek súg.


#13 Kivisszük, mert úgyis internetes napló van, úgyhogy amelyik szülőt érdekelni szokta az ellenörző tartalma, csak megnézi ott.


#14 Kifejezett diákcsínyünk csak kettő volt eddig:

1)Kicseréltük a krétát egy henger alakú, fehér radírra.


2)Mikor felsőben interaktív táblás terembe kerültünk, ezt a csínyt az váltotta fel, hogy a táblához tartozó toll érzékelős hegyét kiszedtük ill. fehér alapon fehérre állítottuk a táblaprogram színeit.


Amúgy meg mikor a tanárok elmennek az utolsó óra után, még sokan maradunk(busz, szakkör, egyéb okok miatt)

és unalmunkban sokat marhulunk. Megmaradt, felbontatlan tejjel, alufólia galacsinnal, vécépapír gurigákkal dobálózunk. A fiúk hibájából rendszeresen leszakadó szekrényajtóból és egy székből csúszdát csinálunk. Felmászunk a szekrény tetejére. Kiállunk/ülünk az ablak külső párkányára(2. emelet, kb. 5-6 m magasban). Háziállatot készítünk a megmaradt tejből/yoghurtból, alma és mandarin maradékából és esetenként technokolból; ezt szépen kitesszük az ablakba úgy, hogy a tanárok ne lássák meg, és szépen nevelgetjük.(a legtovább, eddig 4 hónapig bírta egy)


#15 Próbáljátok ki inkább a radírosat, viccesebb ha már kezdene írni, de nem fog a kréta. XDDD

2015. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lassan egy éve hogy végeztem az általánossal, ami gyüjtönek számított.

1.Igen 7:30-kor, aki rajzszakkörös volt az már 7-kor mehetett.

2.Mi nem reggel hanem csütörtökónként kaptunk gardeniskola gyümólcslevet, vagy almát, ritkább esetben pogácsát.

3. Mi egy szekrénybe bezártunk pár gyümölcslevet, mert alapbol poshadtat kaptunk, volt amit 2 évig bent tartottunk, akik megkapták a termet azoknak sok ilyen meglepit dugtunk el.

4. Akkor 7:30-35 kor mentem suliba.

5.Volt 3 is, a tesitanár és az ofő részt vett a baromkodások kultúráltabb részeiben.

6. Nálunk kis egyesek voltak, 3-5 ilyenért kaptál egy normál egyest.

7.8-ra kellett, de voltak akik 8:25-kor értek be, mert tanár nem volt.

8.Semmit nem kaptunk ha aludtunk, ha nem ofővel volt órád(matek, tesi) amugy rendszeres időtöltés volt.

9.Dumáltunk, háziban segitettük egymást, diákcsínyt terveztünk vagy kockultunk

10.Még most sem adok(erős gimi)

11.Akkor tanulok gőzerővel illetve padtársam segített(osztályban puskákat rejtettünk el, egymásnak suugtunk, most is)

12.Angol tanárnak soha nem adtuk oda mert egy debil állat volt, mindenért beakart irni, csak az egyest tudta beirni, ha diri vagy ofő jött akkor adtuk, vagy a 3 ellenörzöhiánybol elhasználtunk 2-t. Gimiben meg digitnaplo van, ugyhogy szülő is látja a teljesítményedet.

13.Sok mindent, sok hülyeséget csináltunk.

14.Semmi, mi a suli összes krétáját elcsortuk és porrá zúztuk, vagy dobáltuk.

16/f

2018. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!