Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az jó, ha könnyűek a dolgozatok?

Az jó, ha könnyűek a dolgozatok?

Figyelt kérdés
Matekból mindenkinek van egy csomó ötöse, mert nagyon egyszerűek a dolgozatok. De így nem tanulunk velük. Vagy de?

2015. márc. 16. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok pedig síkhülye vagytok matekból...


Most szóljak a tanárnak, hogy erősebbek legyenek a dolgozatok, vagy mi??


Amúgy nekem esik rosszul...

2015. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
hogyne lenne jó nekem annó a tanároknak sírt a szája hogy mindenki puskázott mondták h tanuljatok keményen meg ilyenek mert nemmész át az érettségin, most elmondom neked józan paraszti ésszel 2 esre az emberek 80% a le tudna érettségizni nekem is meglett a 3 as különösebb tanulás nélkül és többre vittem mint az osztály "legokosabbja" aki mindenből 5 ösre érettségizett ;)
2015. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
2. ez a többre vittem duma enyhén szólva is gáz. Max. a saját szemléletedben vitted többre, honnan tudod, hogy ő neki nem max. tökéletes az ahogyan él? :D Bár igazad is lehet, de szerintem csak nyomatod itt a szokásos "kettes voltam mégis sora vittem" dumát. D:
2015. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem jó. a matek tanulása azért van, hogy a logikát, gondolkodásmenetet fejlessze. ha túl könnyűek a dogák akkor abból nem fog senki sem fejlődni. mondjuk nem kell, hogy oltári nehezek legyenek, de azért mégis legyen egy normális bárki által teljesíthető szint. (ha 2-esre akkor is) ez azért is jobb, mert ha az ember nem túl jó matekból, de sikerül a saját átlagánál jobban teljesítenie az elég boldoggá tudja tenni az embert.
2015. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó vagyok matekból, de nem kell készülnöm a dogákra, mert megy fejből. Persze ez jó, de aki szerint nehezek legnehezebb kérdése az hogy mekkorák a téglalapok külső szögei, az jó tanár? 2. hozzászóló, kímélj meg az értelmetlen dumádtól.
2015. márc. 16. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik mekkora kamu az egész oktatási rendszer.

Teljes mértékben a tanáron múlik, és ez alapján fogsz te tovább menni az életbe, hát fasza...

Egyáltalán semmi sem jó az iskolában, mert még távolról sem közelít ahhoz, hogy kicsit is igazságos legyen.

Én örülnék neki, ha könnyű lenne, mert itt már rég nem az a lényeg, hogy tanulj valamit, csak van 1 téma, van 1 dolgozat és vagy tudod vagy nem, meg kell írnod és ennyi, ha nem tudod kapsz 1 szar jegyet és mész tovább.

2015. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
230000 ft ot keresek havonta :D a tanárok utáltak mindíg mondták semmi nemlesz belőlem de addig én innen integetek ;) akinek nemtetszik az irígy vagy dumb. kedves 3. "válaszoló"
2015. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Van,akinek jobb,mert minden osztályon átrugdalják,sőt még az érettségin is.Így vihette sikerre az életét a második válaszoló is.

Egyébként nálunk(2014 májusi érettségizők) úgy készített fel minket a tanárunk matekból,hogy megmondta,hogy 4 hétig minden hétfőn dolgozatot írunk az első részből(érettségis gyakorló),és aztán megírunk egy ilyen sima összemixelt érettségit.4 hét alatt annyi feladatot megcsináltunk,mint 2 hónap alatt soha,és abban az évben csak én több,mint 500 feladatot megcsináltam(érettségiseket),és voltam olyan szinten,hogy 53 pontos biztos 3-asra vittem,az osztályban a második legjobb matekos csak 3 ponttal körözött le,pedig ő tényleg nem volt rossz matekból,vagy ki tudja,lehet,hogy csak a tanár istenítette túl.Nem mindegy,hogy milyen a tanár,és nem mindegy,hogy milyen dolgozatokat irat,vagy hogy készít fel,


DE egyet SOHASE FELEJTS EL:


HA AZ ÉLETBEN NEM A MAXIMUMOT NYÚJTOD,AMIT CSAK TUDSZ NYÚJTANI,AKKOR MIT ÉRTÉL EL?


Nekem a hármas volt a maximum,és érettségin is megtartottam azt a hármast!Nem is akármilyen hármas volt.Megküzdöttem egy kemény hármasért,nekem ez siker volt,amellett,hogy tanultam még az egészségügyi alapismeretekre,a többi nem érdekelt.Nem építkeztem szilárd alapokra,mert gyenge általános iskolába jártam(lévén,hogy falusi vagyok),itt inkább a családiasság,a gyakorlatiasság,és a teljesítmény volt a fő szempont,hogy magadból kihozd a maximumot.

MINDIG azt mondták az iskolákba,ahol eddig jártam,HOGY NEM AZ SZÁMÍT,HOGY HÁNYAS VAGY(meg ne bukj),HANEM AZ SZÁMÍT,HOGY MENNYI MUNKÁT FEKTETTÉL BELE A JEGYBE!

Az egész iskola lényege az,hogy MEGTANÍTSA VELED,hogy hogyan add el magad,és hogyan add ki magadból a maximumot!:DD


Ismerősöknek:ha olvassátok,akkor innen is üzenem,hogy ennyit biztosan lehetett tanulni a matektanárunktól!:DD Ja,meg,hogy a kivételezés nem mindig vezet célra,mert még a gyenge felkapja a fejét és megerősíti a tudását.Végül nem az lesz felemlegetve,hogy ki nevetett a végén,hanem az,HOGY MIT ÉRTÜNK EL.


Büszke vagyok arra,amit elértem.


MOST MONDHATJA BÁRKI,hogy ez nem nagy dolog,mert hahahaa,csak egy érettségi,nem nehéz!Persze,hogy nem,amikor már leérettségiztél!De amíg valaki előtte van,vagy éppen benne,akkor még mást hisz,mert generációkon át elvannak hitetve bizonyos dolgok,hogy legyen misztikuma az egésznek!:DD Ezért tanulnak rá a diákok,és nem azért,mert bármit is tudnának kezdeni azzal a kék könyvvel,amiben 5 tantárgy(vagy több) van beleírva.

2015. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:

Nem, nagyon nem jó. A dolgozatnak az a lényege, hogy a megszerzett ismereteket számon kérje, úgyhogy olyannak kell lennie, amit elméletileg bárki teljesíthet, de ugyanakkor adja meg a lehetőséget a szintezésre is, azaz az osztály jelentős része a közepes környékén tömörüljön. A tanár részéről igénytelenség, ha olyan dolgozatot ad, amit mindenki ötösre ír meg, így ugyanis semmi kényszeretek nem lesz, hogy teljesítsetek.

@7: Kit érdekel, mennyit keresel? Nem sikermérő.

2015. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!