Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezért milyen büntetést kaphatnék?

Ezért milyen büntetést kaphatnék?

Figyelt kérdés
Ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okozok egy iskolatársamnak (1 évvel felettem), viszont én érem el hogy megüssön (ergo önvédelem) milyen büntetést kaphatok? Kirúgnának?
2015. ápr. 14. 20:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
"dada" órán a rendőr azt mondta, módosították a szabályzatot és elvileg ha az illető megüt, onnantól kezdve nem ki kell térni az ütésektől hanem lehet önvédelmet használni. nem tudom ez iskolára érvényes e
2015. ápr. 14. 20:17
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az gondolom fel se merült benned, hogy ugyanúgy te leszel a ludas, mert kiprovokáltad, a másik meg a hülye, hogy hagyta magát.
2015. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 piriiiii ***** válasza:
44%

Nem teljesen értem.

Most te ütöd meg őt, vagy őt téged?

2015. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
elérem hogy megüssön, és miután megtörtént én "megvédem magam"
2015. ápr. 14. 20:22
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha 12 éves elmúltál és kiprovokáltad, ráadásul még meg is ütötted, akkor büntethetnek. A szabály mindenkire érvényes, így a te sulidra is. Ergo nem is önvédelem lenne, ha kiprovokálod.

Hány éves vagy?

2015. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
ja és tuti kirúgnak, de azonfölül, ha maradandó károsodást okozol, akkor AKÁR még letöltendőre is számíthatsz... Vagy a szüleidet büntetik meg.
2015. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
16 vagyok. de a kiprovokálást ne úgy értsétek, hanem szavakkal érném el, nem szidom az édesanyját, csak ügyesen beszélek.
2015. ápr. 14. 20:32
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hány éves vagy. 14 alatt nem büntethető senki. Hogy kirúgnak-e, az az iskolavezetés szeszélyétől függ, de jogilag csak 14 felett vagy büntethető. Ha provokáltad, hogy megüssön, és utána alkalmazol önvédelmet, az jogilag elég komplikált eset. Elvileg, ha verbálisan provokáltad, az enyhítő körülmény a számára, de akkor sem volt joga fizikailag megtámadni, és jogosan védekeztél. De ez meg a bíró szeszélyétől függ.

Fontos tudnivaló még, hogyha bizonyíthatóan sérülést okoztál valakinek, akkor onnantól neked kell tudni bizonyítani, hogy ez jogos önvédelemből történt (Szemtanúk?) De letöltendő szabadságvesztést *semmiképpen* nem fogsz kapni Magyarországon büntetlen fiatalkorúként.

#6 meg baromságot ír, a szülők régesrég nem büntethetőek (sajnos!) a gyerekeik által elkövetett bűncselekményért.

2015. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 piriiiii ***** válasza:
52%

Jogilag és érdemileg a kérdésre nem tudok választ adni, de basszus, ESZEDNÉL VAGY?

Minek csinálod ezt feleslegesen? :) :) Egy 16 évesnek már értelmesebbnek kellene lennie.

2015. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
igazából az ex barátnőmmel kapcsolatos. 4 hónapig jártunk, szakítottunk(hála istennek) és 1 hétre rá már ez a srác tömte. nem is érdekelt, nem beszéltem vele azóta se semmi, de folyamat hallom hogy próbálnak megalázni a hátam mögött, (kicsi a farkam, nem voltam jó semmire, nyomorék vagyok, persze a szemembe nem mondják) és a srác 1el felettem jár. De 16éves létemre 190magas vagyok, 3 éve kondizok közel 80 kiló vagyok és kickboxolok. Nem szeretem ha szórakoznak velem, mondjuk így.
2015. ápr. 14. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!