Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogyan tanultok verset?...

Ti hogyan tanultok verset? (Toldi 1. ének)

Figyelt kérdés
Hétfőre, legkésőbb keddre kellene tudnom a Toldi 1.énekét végig.

2015. jún. 5. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

már nem emlékszem, hogy az milyen hosszú, de amúgy én úgy szoktam megtanulni, hogy versszakonként. először az elsőt elolvasom, majd megpróbálom visszamondani magamnak. ha nem megy akkor megint elolvasom, és újra. miután az első megvan akkor jön a második. ugyanaz a procedúra mint az elsővel, csak annyi hogy miután megy rendesen a 2. akkor az elsővel együtt is megpróbálom felmondani magamnak. ezt a procedúrát így végigjátszom az összes többi versszakkal is. (ha nem versszakokból áll, hanem egy "tömb" akkor feldarabolom)

Nekem így szokott menni.

2015. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kétsoronként tanultam anno a verseket.

Első két sor, aztán a követkető kettő, aztán megint a következő kettő.

Amikor végeztem egy versszakkal, akkor az egész versszakot visszamondtam.

A következő versszakot megint kétsoronként, aztán amikor azzal végeztem, akkor az elejétől mondtam vissza.

És így az utolsó versszakig, amíg nem megy végig.


Amúgy miért hagytad az "utolsó pillanatra"? Kétlem, hogy ma adtak fel 14 darab 8 soros versszakot, hogy tanuld meg egy hétvége alatt...

2015. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fél év körül adták fel :D De már az első 7 versszakot nagyjából tudom... még ma megtanulom, holnap meg a következő hetet, vasárnap meg csak ismételketem
2015. jún. 5. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Írd le, olvasd vissza. Fogj egy vastag fekete filctollat, húzz ki egy szót, olvasd el újra úgy, hogy emlékezetből behelyettesíted a kihúzott szót. Ismételd addig, amíg az egészet ki nem húztad.
2015. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!