Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Cserediákot fogadok Németorszá...

Cserediákot fogadok Németországból, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Jövő héten érkezik, eddig fb-on leveleztünk. Még soha nem fogadtam cserediákot, tapasztalatok is érdekelnek! A cserediákom 15/L, én 16/L

2015. okt. 3. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban élek régen, ha konkrét kérdésed van, akkor írj privátban.


Túl nagy különbség nem hiszem, hogy van a mo-i fiatalokhoz képest.

De egyrészt kérdezd meg töle elöre, hogy mit nem szokott/szeret enni - ugyanis sokan vegetáriánusok, illetve ha valami allergiája van, azt sem árt tudni.

A csípös (az a legtöbb itteninek borzasztó erös) és zsíros ételeket nem javaslom, és a füszerekkel is kezdetben legyetek óvatosak. Utánfüszerezni majdnem mindent lehet, de ha neki túl sok, kivenni nem. Meg itt nem szokás agyonetetni a vendéget, ha nem kér többet, akkor ne eröltessétek.

Általában megszokták, hogy van magánéletük - azaz nem napi 24 órában szeretnek valakivel együttlenni, ne terheld túl azzal, hogy "foglalkozol" vele.


Ha a fb-on megismerted, akkor valamennyit tudsz róla, nem kell túlságosan idegeskedni emiatt.

2015. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ, nagyon jókat írtál :) jöhetnek még tapasztalatok, stb...
2015. okt. 4. 08:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Sosem volt cserediákunk, én sem voltam az... de egy volt osztálytársam volt Németországban így, és hát... hogy is mondjam? Eléggé furcsán néztek rá, amiért minden nap fürdött...
2015. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:43-as: ez ÍGY nem igaz: Németországban akkor néznek valakire "furcsán", ha naponta fél órákat tölt a víz alatt. Ott ugyanis komolyan veszik a környezetvédelmet.

A legtöbb ember ott is naponta zuhanyzik, de max 10 percig: elöször röviden bevizezi magát, ELZÁRJA a vizet, beszappanozza/tusfürdözi magát, és utána RÖVIDEN leöblíti. Így is tökéletesen tiszta lesz az ember, de tizede mennyiségü vizet pocsékol el.


Az, ami Magyaroroszágon megszokott, hogy legalább fél óráig folyik a víz, tényleg nem megszokott.

2015. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 Na végre valaki tiszta vizet öntött ezzel kapcsolatban a pohárba (szó szerint :) )! Ment a zöld!
2015. okt. 5. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A hulladekgyujtesnel biztos pislogni fog :D
2015. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért pislogna? Nem értem, hogy mire gondilsz!


A szelektív hulladékgyüjtés Németországban sok éve müködö rendszer, és egyáltalán nem ismeretlen dolog - csak ott komolyan veszik: ha a kukába nem odaillö valamit teszel, nem viszík el.

2015. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!