Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan oldható meg egy munkahe...

Hogyan oldható meg egy munkahelyen hogy ne nézhessenek már kezdettől hülyének és ne is rúghassanak ki? Mert marha könnyű ráfogni az emberre hogy birka de mit tehet ha kell az állás?

Figyelt kérdés

Új munkahely, nem egy nagy szám, minimálbéres betanított munka, de pénzem semmi mást nem találtam így van ez. Szokásos hozzáállás, 6 órás bejelentés, minimálbér, valós munkaidő mikor mennyi, de sose 6 óra hanem 8, 10, akár 12-14is.

De a fizetés mindig minimálbér, tök8 hogy mennyit vagyok benn. Ha 8 órát akkor is annyi amennyi, ha 12 órát akkor is annyi amennyi. Vagyis temérdek túlóra nulla forintért.

Próbaidőn vagyok 3 hónapig, ha nem tetszik a pofám minden indoklás nélkül elküldenek és sehova se mehetek panaszra.


Na most a kérdésem, mivel a környezetemben mindenki baromnak birkának fatökűnek nevez: hogyan NE legyek birka egy ilyen helyen? Mégis mit tehetek? Mondjam azt hogy 6 órás szerződés, 6 órát ledolgoztam csá megyek haza? Be se kell menni többet.

Vagy mondjam azt hogy 6 órás szerződés, 12 órát kell maradni beszéljük meg mennyiért is túlórázok? A pofámba röhögnek és be se kell menni többet (próbaidő! No indoklás!). Találnak embert a helyemre bőven aki kussol és nem tesz fel ilyen kérdéseket.

Szóval kirúgatni magam az megy semmi perc alatt. Na de új állást találni az már nem megy pillanat alatt. Szóval per pillanat amíg más nincs addig mi van? Addig van ez. Mit tehetek? Pénzem semmi kell még ez a szaros minimálbér is. Az albérletből is semmi perc alatt kivágnak ha nem fizetek, aztán lehetek csöves.


Na most ugye hogy nem könnyű nem birkának lenni? Hiszen tudom hogy hülyének néznek tudom hogy átvernek és akkor mi van? Azt is tudom hogy mennyi pénz van a bukszámban és azt is tudom hogy a láthatáron nincs más meló. Ami meg lenne az meg ugyanilyen szutyok. Persze elmehetek hasonló trágya helyre de minek? Hogy egyik halom szar helyett a másik halom szarba lépjek? Az előző munkahelyem még ki se fizetett mikor távoztam.


2015. okt. 4. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
próbálj meg új állást találni ameddig dolgozol a régi helyen, ha tuti lesz az új akkor húzd el onnan a csikot és kész
2015. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden erőmmel az új álláson vagyok magamtól is van ennyi eszem csak ugye látástól vakulásig dolgozom így nem könnyű-hiszen ha netán be is hívnának interjúra vhova-mikor menjek? reggel 8 előtt? este 8 után? merthogy közben dolgozom és el se engednek. és ez nem olyan hely ahol lehet betegnek lenni. betegállomány? be se kell menni többet.
2015. okt. 4. 09:52
 3/7 anonim ***** válasza:

van valamilyen végzettséged?

egyébként jobb lenne keresned külföldön olyan munkát, ahol biztosítják a szállást. ott se duskalnal a pénzben és valószínűleg ugyanúgy betanitott munka lenne, de ha mondjuk kiflin és majkremen elnel, legalább tudnal valamennyit gyűjteni és tovább lépni, képezni magad stb

2015. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyulam, az a helyzet, ha tetszik, ha nem a világ úgy működik, hogy üzletben nincs barátság. Márpedig a MUNKAERŐPIAC AZ PIAC. Te eladod a munkaerődet, valaki meg megveszi. Ha jó árut árulsz, akkor sokat kapsz érte. Ha az árud fos, vagy a piac nyomott, túlkínálat van, (ami nem a te hibád), akkor csak olcsón tudsz eladni. Nem tetszik? Akkor vannak lehetőségeid:

- olyan helyre kell költözni, ahol magasabb az élőmunka árfolyama (pl. mosogathatsz Londonban is, vagy beállhatsz ott is bio-iparirobotnak, ha itt is az vagy)

- magasabb értékű árut kell eladni (nem 8. általános az iskolai végzettség maximuma)

- elfogadod a helyzetet

Már ne is haraguzdj, de azt mondod: albérletben laksz. Úgy elképzelem, mégis mennyi pénzed marad a hatórás minimálbérből az albérlet kifizetése után. Őszintén, van valami vesztenivalód, ha kib..sznak? Szerintem semmi.

Menj oda, ahol megfizetnek. Ehhez két dolog kell: 1. akarat 2. tudás vagy szorgalom.

Ha ezek nem állnak rendelkezésedre, sajnálom.

2015. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Irány külföld. Egyébként meg bejelenteném a NAV-nál. Ha szerencséd van, nincs ismeretségük és akkor jól elkenik a szájukat.


Ha engem akarnának kirúgni, én tuti ezt csinálnám, mert az én főnököm füle mögött is van vaj bőven. Meg aztán te még nem is tudhatod ott lent a termelésben, hogy mekkora összegeket mosnak tisztára és mennyi adót csalnak el odafent.

2015. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Néhány dolgot nem értek/nem kívánom szó nélkül hagyni.


hogy üzletben nincs barátság.


Ki a franc beszélt barátságról? Senki se vár el barátságot amit viszont elvárnék (de hiába) hogy a munkaszerződés definíció szerint két fél közös írásos megállapodása mely mindkét felet köti. Na ezt várnám el. Hogy van az hogy tőlem elvárnak ezt meg azt, de én nem várhatom el ami a szerz-ben van? nem barátság kell ide-csak az ami a szerz-ben fekete-fehéren ott van az kell! Munkaidő pl!


Őszintén, van valami vesztenivalód, ha kib..sznak?


Van. Hatalmas vesztenivalóm van. Az albérletem a lakhatásom az a vesztenivalóm! Menjek a híd alá? Ha kirúgnak miből lesz albérlet? Más melóból? És ha csak 1 hónapig nem találok melót, akkor? És nem 1 hónap melót találni hanem hónapok!!!


vagy szorgalom.


Napi 12 órázok. Ez nem meríti ki a „szorgalom” fogalmát? Ha én nem vagyok szorgalmas akkor ki az? Aki 29 órát dolgozik a 24 órás napon?



magasabb értékű árut kell eladni (nem 8. általános az iskolai végzettség maximuma)


Nem 8. általánosom van, hanem diplomám. A valagamat törölhetem vele.

2015. okt. 5. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Azért írtam előtted, hogy irány a külföld. Körülbelül annyi kezdőtőke kell hozzá, hogy megveszed a vonatjegyet.


Aztán ott is 12 órázol, de nem minden nap és nem minimálbérért.

2015. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!