Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rákényszerítheti-e a tanár,...

Boma204 kérdése:

Rákényszerítheti-e a tanár, hogy gyermekem fogja meg egy cigány gyerek kezét?

Figyelt kérdés
Rákényszerítheti-e a tanár, hogy gyermekem fogja meg egy cigány gyerek kezét? Akit egyébként nem szeret. És sajnos a többiek sem kedvelik..

#tanár #rákényszerít
2015. okt. 7. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát remélem nem.
2015. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ, mikor és hol. Ha csoportosan mennek valahova 2-es sorban kézen fogva, akkor mi a baj vele? Esetleg torna órán?
2015. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Mi az hogy cigány? Ne így neveld már a gyereked te " fehér ember "
2015. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Mi baj annak a gyereknek a kezével? Szerintem a baj a te fejedben van, meg a hozzá hasonló szülőkében. Gondolod nincs oka annak, ha az a gyerek problémás az iskolában? Milyen családból jön ő? És ha minden szülő utálja, akkor minden gyerek is utálni fogja, mert a gyerekek azt csinálják, amit a szülő mond. Esélye nincs annak a gyereknek beilleszkedni így az osztályba, kvázi a meglévő magatartás problémáit még inkább megfejeli, hogy felhívja magár a a figyelmet.
2015. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Komoly gondjaid vannak nyak fölött Kérdező.

Igen,"rákényszerítheti.

2015. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ne fogja meg. Mi történik? Osztályfőnöki megrovást, szaktanári megrovást kap? És? Aláírod és kész. Legfeljebb a magatartás jegye kettes lesz, ami senkit nem érdekel.
2015. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem kényszerítheti!

Gondolom a többi gyereknek is meg van a jó oka, hogy miért

nem kedveli! (Agresszív, lop, ápolatlan stb.)

Ha a tanár mégis erőlteti, akkor célszerű elővenni a

"zsidókártyát"...

A korábbi cigányimádóknak meg üzenném, hogy a gyerekük

járjon úgy, mint a pécsi polgármester lánya!

2015. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kényszerítheti, de ha tiltakozik, akkor nagyon kellemetlen helyzetbe tudja hozni a gyerekedet (meg aztán téged is később szülői értekezleten).


Egyébként mielőtt beírattad, miért nem vizsgálódtál arról, hogy mennyi cigány jár az iskolába?

2015. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
76%

Szerintem menj be és beszélj a tanárral! Ez az én sztorym alul. :)


Voltam ilyen helyzetben a kisfiammal. Ő sem akarta megfogni a cigány lány kezét és táncolni sem akart vele, ha hozzá ért eltaszította magától.Az én gyerekem mondjuk elég kemény, ha nem szeret valakit akkor csinálhatsz vele bármit, akkor sem fogja még csak elviselni sem.Megpróbálták az óvónők ráerőszakolni hogy de igenis meg kell fogni a kezét, meg minden, de ő mondta hogy nem és oda ment egy másik kislányhoz. Egyszer mikor mentem a fiamért, láttam hogy harcol az óvónővel hogy akkor sem fogja meg kezét a cigánynak, és az óvónő meg lecseszte. Következő nap bementem és szóltam hogy keressenek másik társat a cigány lánynak, és nem basztassák a fiamat csak azért mert nem szeretne vele játszani. Azóta nincs gondunk ezekkel.

2015. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ és véleményt!

Bocsánat! Nem az a baj, hogy barna a bőre, hanem, hogy agresszív, olyan mint egy tank!

Azért mentünk át egy másik faluba, mert itt az oviba-suliba nincs cigány./Nekem a rendes tiszta dolgos emberekkel nincs bajom. Nem a faj, rassz .. ez nem érdekel/

Ez az egy örökbefogadott lány, és pont a lányom osztályába jár. /az egyetlen barna az egész suliban/

Próbálom úgy kezelni a dolgot, hogy emberséges és megértő legyen a lányom. Megértetni vele, hogy a kislány csak szeretetre vágyik és figyelemre mint bárki más. De ha nincs szimpátia a két gyerek között, akkor a kezét se akarja megfogni. És torna órán hozzá választotta a tanár párként, holott már volt konfliktusuk bőven egymással!!! És minden gyerekkel van konfliktusa az osztályban, mert verekszik, volt hogy társának 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott, rengeteg eset volt a kislánnyal.

Elmondanám, hogy 30 évvel ezelőtt nem voltak sokan az osztályunkba cigányok, mégis volt 2 ikerpár, akik mellé nem akartam ülni, se a hátuk mögé se eléjük, és sajnos én sem akartam megfogni a kezüket!

2015. okt. 8. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!