Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kéttannyelvű gimnázium lban...

Kéttannyelvű gimnázium lban megtudnék tanulni középfokon angolul?

Figyelt kérdés
Most 7.-es vagyok és 2-re állok angolból( nem is tanultam eddig nagyon, meg az oktatás is szörnyű). Ha 8.után kéttannyelvű iskolába megyek, akkor mire befejezem, letudnék tenni egy középfokú nyelvvizsgát? A jövendőbeli munkám miatt fontos lenne a lehető legjobb angol, mert ha nem megy akkor lemaradok a fejlődéssel.
2016. jan. 13. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kéttannyelvű gimiben a felsőt kellene lerakni, amikor befejezed, érthető is, mert a középfokú nem túl nehéz angolból és sokan nem is tudnak normálisan angolul mégis megkapják a középfokút. Viszont kettessel hogyan vennének fel téged oda?
2016. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Passz. Pont azért akarok oda menni, hogy ne ragadjag le a My name is szinten.

Ha jól tudom, van egy 0. osztály ahol nagyon intenzív az angol tanulás és csak utána jön a 9. Azaz 4 helyett 5 éves lesz.

2016. jan. 13. 18:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz?
2016. jan. 13. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így szokott lenni, hogy van egy 0.-dik év is, de van felvételi és amennyire én tudom, ha a többi jegyed is ilyen rossz, akkor igen nehéz lesz bejutnod egy akármilyen gimnáziumba, nemhogy egy kéttannyelvűbe, mindenesetre most még belehúzhatsz, gondolom, a 7. év végit és a 8. félévit nézik. Angolul egyébként kötelező tudni, ebben teljesen igazad van, rendes munkát anélkül nem lehet kapni.
2016. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A félévim 3-as lesz. Év végére meg összetudok szedni egy 4-est minimum (az 5-öst is megkockáztatom).
2016. jan. 13. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
nem az oktatás vacak, hanem te nem tanulsz
2016. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Akkor hajrá! Az nagyon jó ha ilyen fiatalon már vannak céljaid és jó irányba is haladsz, a kéttannyelvű nagyon jó választás, nézz utána, hogy mik a követelmények, hogy esélyed legyen bekerülni.
2016. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

6-os. Nem értek egyet azzal, hogy nem az oktatás a rossz hanem nem tanul. Nekem 9-10.-ben volt egy nagyon rossz angol tanárom. Mint ember nagyon szerettük, de nagyon rosszul tanította az anyagot. Utána (magánjellegű) dolog miatt átmentem egy másik iskolába, ahol 2 jeggyel lettem jobb, pedig nem tanultam többet, mint az előző iskolában. Szóval (pláne az angolban, vagy matek, fizika, kémia stb.) nem elég az, hogyha a tanár csak ledarálja anyagot és csókolom, ott meg kell értetni a diákokkal.

Amúgy kérdező, ha jól tudom egy két tannyelvű osztályba angol szóbeli is van, ahol megnézik, hogy miként szerkeszted meg a mondatot, illetve, hogyan ejted ki.

2016. febr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!