Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyünk, ha ilyen a...

Mit tegyünk, ha ilyen a matektanárnőnk?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy 6.-ban egy nagyon jó matektanárnő tanított bennünket. Jól magyarázott, tartott korrepetálást, nem kiabálta le a fejünket, ha nem értettünk valamit, segített a szerkesztéseknél, stb. De idén egy másik tanárnőt kaptunk, akiről már hallottunk rosszakat. Azt hittem, hogy csak a bukásra állók mondják róla, hogy rossz, de nem, idén (sajnos) mi is megbizonyosodtunk róla, hogy ez a tanárnő nem tud magyarázni. Hadar, zavarosan magyaráz, a szerkesztéseknél, ha valamit rosszul csináltunk kiabál...Ennek meglett az eredménye; mindenki a kettesre, hármasra hajt, olyanok is, akik tavaly simán megvoltak négyesek. Félévkor senki sem lesz ötös, még azok sem, akik versenyekre járnak és kitűnő tanulók. Akiknek jobb jegyeik vannak, azok mind magántanárokhoz járnak. Őszintén szólva nekem meg sem fordult a fejemben, hogy nekem is egyszer szükségem lenne egy különtanárra, de most ez is bekövetkezett. Eddig apukám segített, ha valamit nem értettem, de neki is egyre több dolga van, a helyzet már tarthatatlan. Nincsen magántanárom, de jövőre tuti szükség lesz rá, ugyanis ez a tanárnő biztos nem tud majd rendesen felkészíteni a felvételire. Senki nem szereti ezt a tanárnőt (én is csak iskolán kívül, akkor jófej), mindenkinek elege van. Mit tegyünk? Szerintem több szülőknél is betelt már a hócipő.

A válaszokat előre is köszönöm!

13/L



2016. jan. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel kell venni a kapcsolatot az igazgatóval,mert nekünk hasonló magyar tanárunk volt.Itt már nem lehet mit csinálni,nem mehet tovább,és az igazgató valószínűleg ha mindegyik szülő fel van háborodva,akkor biztos hogy tesz valamit.
2016. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én abban reményked(t)em, hogy félévkor lesz valami változás, második félévre kapunk új tanárt, de rájöttem, hogy ez túl "álomszerű" meglátás. Köszi a választ! Lesz majd félévkor egy szülői, akkor talán történik valami.
2016. jan. 17. 12:44
 3/5 anonim válasza:
Ne csak várd, hogy történjen valami, ha Te nem teszel semmit, akkor senki nem fog. És a szülõk ne csak szülõin szóljanak a tanárhoz, ne csak akkor mondják el, hogy probléma van, mert ha mégsem javul semmi, akkor kell várni kb egy hónapot, hogy újra lehessen beszélni vele.
2016. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hujuj, nekünk is ilyen. 6.-ban kaptuk, most 8.-osok vagyunk. A felvételi így is gáz volt, és még ő se nagyon készített fel minket úgy...csináltunk feladatlapokat, de azt is úgy, hogy kiosztotta, oszt' akkor csináld meg, majd ellenőrizzük. Nem tudom, milyen jegyeid vannak, és hogy tudsz-e így 5-öst szerezni matekból (év végére)...ha nem tudsz, akkor kellene már most is egy magántanár, hogy év végén 5-ös lehess, mert az már számít. Szülők kellenek ahhoz, hogy leváltsák, de lehet, hogy úgy sem fog menni. Nálunk megpróbálták. Nem jött össze...
2016. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Köszönöm a választ! Most is éppen hogy meglettem négyes, nem tudom mi lesz így év végére. Kémiát is tanít, szerencsére azt csak az évfolyamon az egyik osztálynak. És hú, nem bírnám ki, ha ő tanítaná a kémiát nekünk. Az a kedvenc tárgyam, mert minket egy idősebb, jobb tanárnő tanít, és amikor korrepetálást tartott, abból az osztályból, amiben ő tanít egy csomóan voltak ott, de még így sem lett náluk ötös. Reménykedem, hogy jobb lesz a helyzet, mert szegény nő, nagyon szeretne jó jegyeket osztani, de szerint nincs meg mindenkiben az az adottság, hogy jól tanítson.
2016. jan. 22. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!