Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Budafokra költözünk és iskolát...

Budafokra költözünk és iskolát kell váltanunk. A legközelebb a Baross Gábor ált. Iskola van. Tudtok róla felvilágosítást adni? Esetleg a többi iskola? A gyermek most elsős, tehát ott másodikba kellene iratnom.

Figyelt kérdés

#iskola #Budafok #általánoos
2016. márc. 24. 08:34
 1/2 anonim válasza:
Budafokon lakom. Igazából nincs nagyságrendi különbség a Budafoki általánosokat illetően, mindegyik hasonló oktatást ad, és megvan az előnyük, illetve a hátrányuk is. A környéken vannak: Kossuth Lajos általános iskola, Árpád utcai általános iskola, Nádasdy Kálmán általános iskola, Herman Ottó általános iskola, Gádor általános iskola, Rózsakerti általános iskola és persze a Baross Gábor általános iskola is. Úgy tudom, a Kossuthban az angolra, míg az Árpádban a németre helyezik a hangsúlyt, hasonló a kettő. A Nádasdy-t nem ajánlom, talán az a legrosszabb közülük, főleg a művészetek vannak ott előtérben. A Rózsakerti nem régen lett vallásos iskola, mostanában onnan sem hallani túl sok jót. A Gádor és a Baross körülbelül ugyanolyan (a Kossuthot és az Árpádot is ide sorolnám), mind adhatnak egy teljesen jó alapot a gyermeknek, de ez a tanítónénin is múlik. Talán úgy állítanám őket sorba, hogy Baross (a legjobb ezek közül), Kossuth, Árpád, Gádor, de nem látok bele ilyen részletesen az iskolák életébe, lehet, hogy kicsit más a helyzet. Én így gondolom. A Hermant azért hagytam a végére, mert én oda jártam iskolába. Nagyon ajánlom Tóthné Matula Márta tanítónénit, nekem ő volt az osztályfőnököm alsóban, hihetetlenül odaadó és gyerekcentrikus. Pont most van elsős osztálya. Talán elfogultság nélkül állíthatom, hogy az alsós oktatásban a Herman a legjobb, viszont a felsőnél ez egyáltalán nem mondható el, sőt, az a legrosszabbak közé tartozik. Még annyi, hogy két épületre oszlik az iskola (egy a felsősöknek, egy az alsósoknak), úgyhogy ebből a szempontból is jó választás, így a gyermek a kortársaival lehetne együtt nap mint nap, nem 14-15 évesekkel. Viszont ha nem akartok újra iskolát váltani negyedik után, nem biztos, hogy ez a legszerencsésebb döntés, mert a felső tényleg nem jó. Azt tenném még hozzá, hogy a környék legjobb iskolája a Kempelen Farkas Gimnázium, ami nyolc osztályos, így pont ötödiktől indul. Elég nehéz suli, felvételizni kell, de a tanárok többségében szuperek. Szóval ha elég ügyes a gyermeked, én azt tartom a legjobb választásnak, hogy Herman, aztán Kempelen :)
2016. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ,sokat segített.

Elnézést kicsit későn találtam meg s válaszadási lehetőséget.

2016. szept. 19. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!