Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szóljak ilyenkor vissza?

Mit szóljak ilyenkor vissza?

Figyelt kérdés

Van egy fiú meg a barátai az osztályban, akik mindig beszólogatnak. Amikor meglát valahol, elkezdi mondani, hogy "Jaaaaaaj itt van már XY...", meg folyton megjegyzéseket tesz rám. Pl. ha kihivnak felelni valamelyik órán, eleve nagyon izgulok, mert utálok sok ember előtt beszélni, de ez a gyerek még rátesz néhány lapáttal, amikor végig röhögi az egész feleletemet, meg ha rosszul mondok valamit, már hangosan kiröhög, meg bekiabálja, hogy fogyatékos vagyok, stb. (Holott ő minden évben majdnem megbukik, mert sose tanul, érettségizni se fog szerintem..). Meg sokszor, mikor találkozik velem az utcán, idegen emberek előtt odaüvölti nekem, hogy "Hogy nézel már ki, te f sszopó", meg ilyesmiket...

Meg egyszer a barátom jött értem iskola után és meglátták, hogy odamegyek hozzá és azóta gyakran szólogatnak be miatta is, ilyeneket, hogy nem tudják elképzelni, mit szeret bennem, meg csomószor több ember füle hallatára azt kérdezgetik, szexeltünk-e már, milyen pózban szeretem, meg hogy ugye védekezünk, mert nem akarják, hogy szaporodjak..

Viszont ha visszaszólnék nekik valamit, az osztály mellé állna és még jobban cseszegetnének szerintem. Viszont ha az osztályfőnöknek mondanám el, szerintem nem is tudna vele mit csinálni, vagy még engem hibáztatna, hogy nem megyek oda hozzájuk barátkozni. De ilyenekhez? Már azóta ezt csinálják, mióta 9.-ben megismerkedtünk, azt se tudom, mi bajuk van velem, ha valami történik az osztályban, engem hibáztatnak érte és akkor egy ideig azzal b szogatnak, ha meg nincs semmi, akkor ilyeneket, amiket fentebb irtam...

Iskolát váltani meg nem tudnék, mert eleve csak itt van ilyen szak, mint amire most járok, meg erre az 1 évre már fölösleges.

Mit csináljak szerintetek? Vagy mit mondjak ezekre?

18L


2016. máj. 9. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez zaklatás. Rémes egy iskola lehet ahová jársz, mert a tanároknak már rég kellett volna valamit tenni ez ügyben. Első körben mondd el osztályfőnöködnek, vagy ha van az iskolában ilyen a gyerekvédelmisnek. Ha nem hajlandóak segíteni, az igazgatónak, ha az sem csinál semmit, mivel ez már szexuális zaklatás kategória - mégha szóban is, nyugodtan elmehetsz vele a rendőrségre és feljelentheted. (Mostanában az iskolákban már van iskolarendőr is, talán ő tud valamit tenni.)
2016. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pasidnak ezt már elmondtad?

Gondolom ha tudna róla, már cselekedne.

Ha pedig gyenge a fiú, és nem tudja megvédeni a barátnőjét, akkor osztályfőnök. Ha magyarázza a hülyeségeit, akkor határozottan közölni kell vele, hogy ha holnap nem beszélget el velük, és újabb attrocitások érnek mész az igazgatóhoz.

Ha az se törődik veled, akkor szülőkkel újra az igazgató.

Hidd el cselekedni fognak, nem szeretik a nyilvánosságot.

2016. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A barátomnak direkt nem szóltam, mert tudom, hogy bemenne és agyonverné a gyereket, de akkor feljelenthetnék. Szerintem akkor először megpróbálok beszélni az ofővel, hátha tud hatni rájuk.
2016. máj. 9. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:

A pasidnak mondd el, és ha van egy kis esze, sulin kívül rendezik. Általában egy kisebb fenyítés elég.

Fenyítés: Határozott fellépés, szükség esetén 1-2 gyomorszájas..

Semmi jele sincs, nem tud vele mit kezdeni, csak magát égetné, amit meg az ilyen "nagymenők" nem igazán szeretnek.

2016. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged akkor a telefonon vedd fel amiket mondanak. Ezt alapvetően tilos az ő tudtuk nélkül, kivéve, ha feltételezett bűncselekmény miatt veszed fel. Itt pedig bármikor megvan a bűncselekmény. Tudod, osztályfőnök és igazgató előtt is azt mondhat, amit akar, de a hangfelvétel már közvetett bizonyíték. Amin nincs semmi azt letörölgeted, a többit megtartod, átteszed számítógépre. Ne hagyd magad, mert akár tettlegességig fajulhat, ha nem véded meg magadat valamilyen módon.


Nem mellesleg figyeld meg, hogy ilyenkor hogy viselkedsz. Valószínűleg látszik rajtad, hogy félsz. Ezen amennyire tudsz változtassál. Pl. összehúzod magad vagy idegesen a kezeddel csinálsz valamit. Szokj le ezekről. Figyelj a tartásodra. Nagyon sokat számít. Ird be a keresőbe, hogy testtartás, pszichológia és kezdj magadra odafigyelni. Ugyanis nem csak ebben az esetben, de egész életedben "megúszhatod" az ilyen eseteket. (Saját tapasztalat is ez. Amíg behúztam a vállam és fejet lógatva jártam sokkal többen néztek áldozatnak.) Ezt mindenképp olvasd el: [link]

2016. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szólj vissza bátran valami frappánsat. Egyből elkussolna. Egy idő után szerintem megunná, ha látja, hogy meg tudod magad védeni. Nálunk is volt egy csaj gólyatáborban anno akinek egy srác elkezdett beszólogatni, a nem tudom hanyadik beszólás után a gyerek után ment és még a pólót is letépte róla, szóval hajrá. :D

Amúgy elég primitív osztályod lehet. Nálunk az ilyen 9-ben sem volt menő, nem még 10-11-ben.

2016. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!