Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan vegyek rá egy tanárt,...

Hogyan vegyek rá egy tanárt, hogy szeressen engem?

Figyelt kérdés
Nagyon kedvelem, de én nem érdeklem őt. Hogyan hívjam fel magamra a figyelmet? Hogyan érjem el, hogy szeressen?

2016. aug. 3. 12:23
 1/8 anonim válasza:
Hany éves vagy?még miért akarod h kedveljen?
2016. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Tanárnak nem az a dolga, hogy szeressen, hanem az hogy tanítson. Ha amúgy érdeklődsz a tantárgya után bizto észrevesz, megkedvel egy idő után ha olyan a személyiséged.
2016. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a tanárok frusztráltak, gyűlölik a gyerekeket, mindent el fog követni azért hogy bántson téged ha rájön hogy kedveled.
2016. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De negatívak az emberek manapság :D
2016. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj a tantárgya iránt, és legyen saját véleményed, ami nem feltétlenül egyezik az övével.
2016. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

legkönnyebben úgy érheted el, ha aktív vagy az óráján és értelmes kérdéseket teszel fel neki. készülsz rendesen a tárgyából.


egy tanárnak az a legjobb érzés, ha a tanítványát érdekli, amit mond, és nem a levegőbe beszél.

2016. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok, megsúgom, hogy az tévhit, hogy egy tanár azt a gyereket szereti, aki csillogó szemmel ül az óráin, mindig készül és értelmes kérdéseket tesz fel... Persze, diákként lehet, hogy szereti, de emberként néha az ilyen tud unszimpatikus, sőt, idegesítő is lenni. Nálam pl. semmi nem indokolja, hogy azért kedveljek valakit, mert jó a tárgyamból. Diákként persze jónak tartom, de emberként vagy kedvelem, vagy nem - nem ezen múlik.


(Éppen ezért, a kérdezőnek az a válaszom, hogy egy tanár vagy bír téged, vagy nem, ez ügyben nem igazán tudsz semmit sem tenni, főleg nem "rávenni" a tanárt...).


Egyébként meg arról tegyél le kérdező, hogy valamilyen szerelmi kapcsolat alakul ki köztetek, mert ez hülyeség, ilyesmire egyáltalán nem akarlak bátorítani.


Mert azt tudni kell, hogy az, hogy valaki szimpatikus vagy nem szimpatikus egy tanárnak, az semmit nem jelent, ha a tanár érti a dolgát, akkor ezt egyáltalán nem mutatja ki, és mindenkivel ugyanúgy bánik, lehetőleg kedvesen és szeretetteljesen. Ez nagyon fontos. Fentebb csak azért írtam a tanár szemszögéből, mert mi is emberek vagyunk, és természetes, hogy nem egyforma benyomást tesznek ránk a gyerekek, de ettől még ugyanúgy kell bánni azokkal is, akik nem szimpatikusak, és ezt nem szabad kimutatni. Mint ahogy azt sem, ha valaki szimpatikus. Persze, sok tanárnak ez nem megy, ami nem jó dolog, de ez van.

2016. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Engem ezekkel a tulajdonságokkal szoktak kedvelni a tanárok (gyakorlatilag eddig szinte az összes, aki valaha tanított) : szorgalom, maximalizmus, visszahúzódottság/félénkség, kedvesség, tisztelet megadása, mosolygós/szeretetteli köszöntés, figyelmesség, bizalom feléjük, pozitív hozzáállás, ...


Persze nyilván embere válogatja, de a többségnek "bejött" a stílusom, hozzáállásom, kedveltek/szerettek. De ha te szerelmi közeledésre gondoltál, az már azért problémásabb. És akkor azt se ártana tudni, hogy milyen nemű vagy, ill. a tanár milyen nemű, hány évesek vagytok, középsuli/egyetem (/esetleg általános:P), stb. De nem javaslom, hogy megpróbáld, mert 1.) nincs rá túl sok esély, hogy összejöjjön, 2.) nagyon megütheti a bokáját az adott tanár (meg persze valamelyest te is), 3.) valószínűleg kellemetlen helyzetek is adódhatnak belőle.

2016. aug. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!