Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bejöhetek a tanáromnak?

Bejöhetek a tanáromnak?

Figyelt kérdés

Járok német felsőfokú tanfolyamba Debrecenben, a tanárom isztambuli,de Németországban nőtt fel, fél éve itt van, van neki családja, két gyereke, de kb 30-35 éves, és sokszor a szemembe néz, hosszan, ettől zavarba jövök nagyon láthatóan. Egyszer meg is kért külön amikor odajött hozzám, hogy hogyan kell egy magyar szót kiejteni(ne stresszelj), és nem tudom mit gondoljak.

17/L


2016. aug. 17. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy ne stresszelj. Biztos idegesnek tűnsz és zavarja őt is ez.
2016. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30 éves töröknek biztosan bejössz 17 éves F/L!
2016. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy hogy felesége van?
2016. aug. 17. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik szeretik tartani a szemkontaktust a beszélgetőpartnerükkel.

Azt meg még inkább nem értem, miért jönnél be neki attól, hogy megkérdezte, hogy kell kiejteni egy szót..

Szerintem 101%, hogy nem akar tőled semmit, csak ezt akarod hinni.

2016. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, eddig milyen tanárokhoz voltál hozzászokva, hogy furcsálod a hosszas szemkontaktust mialatt magyaráznak neked, beszélnek hozzád. Ez természetes, udvarias gesztus, jelzi, hogy teljesen odafigyel a diákra, meg van a maga pszichológiai oka is, számos dolgot tanítanak nekik az egyetemen, külön tantárgy, ha jól emlékszem. Ezentúl tökéletesen észreveszi a tekintetéből a tanulónak, ha valaminél elakadt,nem érti az anyagot..stb.

Persze van, akinek ez kellemetlen érzés, de csak akkor lesz az, ha beképzelsz ilyen dolgokat magadnak, ilyen butaságot látsz a dolog mögé. Nem lehet, hogy tetszik neked és zavarba jössz előtte? Ez természetes ebben a korban, csak tartsd észben, hogy ez a plátói érzelem a te fejedben létezik csupán, a másikéban nem.

Minden jót!

2016. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én egy török férfihoz semmi pénzért nem járnék el, főleg nem ikyen zsenge korban.

Teljesen másként élik meg a mindennapokat, a hagományaik a családot, a férfi szerepét illetően akkor sem múlnak el, ha másik országba költöznek, teljesen másként szocializálódnak családon belül, mint egy átlagos európai.

2016. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól, hogy valakinek felesége van, szerinted attól a pillanattól kezdve már senki nem tetszik neki?


Ha zavar, akkor ne nézz a szemébe. Írd le, amit ír a táblára, írd le, amit éppen mond, stb. Azt figyeld, amit mond, ne azt amit éppen néz. Látszik, hogy nem is figyelsz igazán arra, amit lead anyagot, mert ha figyelnél rá, akkor nem lenne időd izgulni, és nem ilyen hülyeségeket figyelnél.

2016. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!