Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként hogyan vehető...

Tanárként hogyan vehető észre, hogy egy gyerek szeretethiányos? Milyen jelei vannak?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 15:56
 1/9 anonim válasza:
Elfordul a többiektől, szükszavú, nem magabiztos, többségiben csak elvonul valahova. ( bár ezen jelek nem kizárolag erre utalhat/ azt is jelentheti, hogy csak különc/ ideinglenesen valamit átvészel)
2016. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Egy tanár pont leszarja, hogy ki szeretethiányos vagy ki nem. Én is az voltam, rám sem b*szott...
2016. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet utolsó. Persze vannak olyanok (sajnos) akik pont lesz*rják de nem mindenki.

Szerintem abból is észre vehető ha a diak keresi a tanár társaságát...

2016. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Készül a didaktika házi? (:


Egyébként szerintem két véglete lenne, az egyik,hogy bújós- esetleg érzékeny (túlérzékeny, minden megtudja bántani), a tanárhoz is bújik, meg a diáktársaihoz is.

A másik véglet pedig több lépcsős lehet:

túl agresszív, elhárít minden közeledést (akár félhet is, itt lehet az is, hogy önbizalomhiányos a gyerek),

vagy mindig a középpontban akar lenni (zavarja az órát=figyelemhiány= szeretethiány)


Elég sokrétű, és nehéz azt kijelenti, hogy ennek már pedig az az egyetlen oka van, hogy szeretethiányos.

2016. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a legegyértelműbb jele a szeretethiányosságnak és a meg nem értettségnek, hogy a diák nagyon ragaszkodóvá válhat, habár ez nem mindig evidens a felnőttek számára. Embere válogatja. Valaki a tanulásba, valaki a társaságokba menekül. Én nagyon régóta a tanáraimba kapaszkodtam. Egyesek képesek voltak megtanítani rá, hogy az élet mégsem annyira szörnyű és a helyzetem korántsem kilátástalan, mint amennyire én azt képzeltem. Sajnos nagyon kevés az elhivatott pedagógus, ami nem meglepő. Nehéz diákként olyan elérhető felnőttet találni, aki mint külső szemlélő, átlátja a tanuló helyzetét és segít neki továbblépni, megérteni az ok-okozati összefüggéseket. Vagy csupán, mint baráttal képes elbeszélgetni, nem ítélkezni felette, szeretni és megérteni.
2016. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És, mit csinál, ha észreveszi?
2016. dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló


Többnyire semmit. Túlterheltek, ők is emberek. Márpedig az emberben könnyen lehet csalódni. Talán felfigyel pár nap erejéig a problémákkal küzdő diákra a tanárja, talán nem fog tudomást venni róla. Embere válogatja.

2016. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mind egyéni, mind szociális jelekből.


Szoc: van, aki érzelmileg tapad a társaira szünetben, és/vagy kiközösítik.


Egyéni jelek: az emberek szeme, tekintete sokat elárul, legalábbis gyanúra adhat okoz, ha szeretethiányos; esetleg pl a szorongás is utalhat erre, de több tényező együttállása sejtetheti igazán a szeretethiányt.

2017. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sír, könyörög, és azt mondja "KÖNYÖRGÖM SZERESS!!"
2017. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!