Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek gimnáziumba vagy...

Szerintetek gimnáziumba vagy szakközépiskolába (szakgimnáziumba) érdemes inkább továbbtanulni? És miért?

Figyelt kérdés
2017. jan. 30. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked és a szüleidnek kell eldöntened. Egyetemre akarsz menni mindenképp? Bírnál egy gimnáziumot? Ha igen akkor mindenképpen érdemes. Ha már most nem túl jók a jegyeid és úgy érzed hogy ez nem lustaság miatt van hanem mert nem megy a tanulás akkor érdemesebb szakközépbe járni és utána szakmát tanulni.
2017. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Szakközép, a gimnáziumot értelmetlennek tartom, egy szakközépben elvégzés után egyből kapsz egy szakmát, akár teknikumon is maradhatsz, az érettségi pedig ugyanaz, mint egy gimnáziumban, a tapasztalatszerzésben nyújtott előnyeit is meg kell említeni.
2017. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakkozepbe akkor ha biztos vagy abban, hogy azt szeretnéd tanulni


Gimnáziumba akkor, ha mindenképpen tovább szeretnél tanulni, és nem tudod hogy mi szeretnél lenni

2017. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

# 2


Na ne szórakozz már.. Hogy tudsz ilyen marhaságot írni.. Igen, az érettségi vizsga ugyan az, de a felkészítés közel sem. Egy jó gimnáziumban a diákok faktokra járnak, mindenki csinál 2 emelt szintű érettségit, megkapja a segítséget arra hogy a legerősebb szakokra sikerrel felvételizz. Nem nagyon hallottam még olyat hogy valaki szakközépből ment a jogi karra.


Persze ettől még a szakközépnek is van létjogosultsága, rengeteg diák van akinek inkább az való, és ezt egyáltalán nem pejoratív értelemben mondom. A tesóm vendéglátóipari szakközépiskolába járt és baromi jól boldogul az életben. A tanulás, magolás nem ment neki már 14 évesen se, szenvedés lett volna a gimnázium vagy egyetem. Az élet gyakorlati dolgaiban viszont nagyon ügyes.

2017. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
De igen, ugyanaz a felkészítés, mint gimnáziumban...nem én vagyok az, aki marhaságokat ír. Én ismerek is jogi karon lévő szakközepet végzőt. ^^ Fakultáció pedig van itt is, nem értem miről beszélsz.
2017. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyon jó szakkozepek és csapnivaloak is. Ugyan ez a helyzet a gimnaziumoknál
2017. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A jelen belpolitikai helyzetben az ateista gyerekeket is keresztény egyházi gimnáziumba érdemes járatni.
2017. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!