Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok vagy ha tanárok...

Tanárok vagy ha tanárok lennétek; ti mit tennétek, ha egy diákotok egy beszélgetés során bevallaná, gondolkozik az öngyilkosságon, de megkérne, ne szóljatok a szüleinek?

Figyelt kérdés

Régebben egy ismerősömmel esett meg, én azt javasoltam, hogy mindenképp szóljon a szüleinek,. mert ha tényleg öngyilkos akart lenni a lány, akkor segítséget kap, ha meg nem, hanem csak figyelem kellett neki, akkor rájön, hogy az öngyilkosság nem erre szolgál és észbe kapna.


Kíváncsi vagyok, Veletek esett e meg ilyen és mit tettetek illetve hogy reagálnátok le, ha megtörténne?



2017. jan. 30. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélnék a szülőkkel, ha meg a szülők az ok, akkor a gyámüggyel
2017. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen szólnék a szüleinek, hogy vigyék el pszichológushoz.
2017. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szólnék a szülőknek... megbeszélném vele hogy miért akarja megtenni esetleg iskola pszihologus.

Mások bizalmával nem szabad játszani

(Végsőséges esetben kell csak szólni a szülőknek)

2017. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igaz még diák vagyok de azért válaszolok.

Ha egy diák ilyent mond a tanárának akkor az azt jelenti, hogy a szülőkkel nem tudja/nem meri megbeszélni. Nem feltétlenül a szülők az ok, csak nem olyan a kapcsolat velük. Ha elmondja a tanárnak akkor úgymond tőle vár segítséget, esetleg csak bízik benne annyira hogy tudja neki elmondhatja és egy biztos pontot lát benne. Ha a tanár ezek után tovább mondja a szülőknek, akkor csak még rosszabb lesz. Én személy szerint (meg szerintem mindenki) úgy érezném elárult és, hogy nem bízhatok benne. Újra egyedül érezném magam ami csak még jobban felerősítené ezeket a gondolatokat, vagy esetleg később nehezebben bíznák meg az emberekben.

Az iskola pszichológus is kérdéses. Persze ha tényleg komoly a baj és meghaladja a tanárt akkor más a helyzet de akkor se letámadni a diákot ezzel hanem csak szépen. Mert ha elmondja egy tanárnak akkor segítséget akar kapni és nem valószínű, hogy vissza utasítja

2017. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok, nem szólnék a szülőknek, ha erre megkért. Megpróbálnám én megbeszélni vele, ha már megtisztelt a bizalmával.
2017. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!