Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meddig tartanak az egyetemi...

Vietinghoff kérdése:

Meddig tartanak az egyetemi évek? Meddig egészséges az iskolapadot koptatni?

Figyelt kérdés
Nyugaton elfogadottabb, hogy még 30 évesen tanul valaki, itthon meddig lehet gondtalanul élni?

2017. márc. 27. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Gondtalanul? Nekem azóta gondtalan az életem, mióta dolgozom :)

Szerintem felesleges és gáz is 10 évig egyetemre járni, úgy hogy közben nem dolgozol, a szüleid tartanak el.

Természetesen munka mellett bármikor tanulhatsz, akár 50 évesen is. Én is jártam munka mellett is még iskolába, volt 60 éves csoporttársam is :)

2017. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Ameddig van mit enni, van hol lakni es jut meg mindenre anélkül, hogy nélkülözni kelljen. Ha 60 éves korodig csak tanulni akarsz es megteheted gond nélkül, nem mas terhére; szerintem elfogadható. Legtöbb esetben azzal van a gond, hogy pénzt is kell mindehhez szerezni, majd a korral es érettséggel folyamatosan növekvő igények fedezésére is.
2017. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ameddig az egyénnek van lehetősége és motivációja tanulni. Kész, pont. Itt le is zárhatnám, de ez... "itthon meddig lehet gondtalanul élni?"... folytatásra késztet. Először is, normális esetben az egyetem sem jelent gondtalan életet, hacsak nem eltartanak a szüleid és semmit sem tanulsz, csak papíron vagy egyetemista. Másrészről nincs igazán olyan, hogy gondtalan élet igazából, szóval ne is azt keresd, hanem a számodra boldog és kiegyensúlyozott életet a lehetőségeidhez mérten. Ezt pedig szerintem pont hogy inkább akkor lehet meglelni, ha már biztos állásod van a szakmádban, szóval... nem biztos, hogy érdemes sokáig húzni a tanulást.
2017. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

30 éves korig? Max ha orvos az illető.


Tanulni bármeddig lehet, de nem mindegy mit vár el az illető a szülőktől és mennyire halad az életével.


Van olyan ismerősöm aki 28 éves, már a harmadik képzését csinálja, nem dolgozik, éldegél a koliban. Elvileg akar majd családot. Na de mikor? 30 évesen lesz pályakezdő.

Na meg van sok olyan ismerősöm aki alapképzés után mesterre ment, hétköznap dolgozik, a párjával él, ellátja magát és a háztartást, esetleg gyereke is van, hétvégén pedig tanul.

Nem egy olyan ismerősöm van, köztük édesanyám is aki 40 felett kezdett tanulni, mert szeretett volna, de ugyanúgy ellátják a kötelességeit dolgoznak, gondját viselik a fiatalkorú gyerekeiknek.


Tök mindegy ki mikor és mennyit tanul. De 28 évesen én elásnám magam, ha még mindig a bulizós semmittevő életet élném és a tanulásra hivatkoznék.

2017. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!