Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Állandóan javítót írok, most...

Állandóan javítót írok, most is lenne rá lehetőségem, de már olyan cikinek érzem. Mit tegyek? (több lent)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy nem én vagyok a világ legnagyobb matekos feje.

Őszintén szólva, nagyrészt köszönhetem a rossz jegyeimet a lustaságomnak.

Az utóbbi időben próbáltam egyre jobban átnézegetni az anyagot, deígy is sokszor olyan feladat volt a dolgozatban, amit nem tudtam, mert készültem egy alap szintre, hogy legalább a 3-as meglegyen, de azok a feladatok, amiket tudtam volna nem voltak benne, tömve volt nehézzel, amit persze nem tudtam.


Tanárnő felajánlotta, hogy írjam újra, elég sok dogát így javítottam (túl nagy javításra nem kell gondolni, 2-ről 3-ra, viszont múltkor sikerült egy 3-asból 5-öst csinálnom).


Ami dolgozatot legutóbb írtunk, nagyon elrontottam... Úgy készültem, hogy az 5 eladatból 4 menni fog, de nehezek voltak. Az egyiket meg tudtam volna, de nagyon-nagyon benéztem, pedig az pofonegyszerű lett volna, és akkor már 2 feladatom jó lett volna (most úgy néz ki, hogy egy lesz jó).


Ha esetleg megint lenne lehetősgem javításra, mondjak rá igent? Már annyira kínosnak érzem... főleg most nagyon kivagyok, mert tényleg készültem erre a dogára, és most tényleg, tehát ha olyan szintű feladat lett volna a dogában, mint a füzetemben, akkor 4/5 feladat meg lett volna, de így jártam :(


Félek, hogy a tanár azt hiszi, hogy erre sem készültem, meg tényleg olyan gáz, hogy állandóan javítózok. Viszont ez már évvégi jegyben ugye benne lesz.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2017. márc. 30. 22:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a 3. bekezdésbeli idétlen "volna"-val tömött mondatokért, fáradt vagyok (és a mateknak köszönhetően nem épp a legnyugodtabb :D)
2017. márc. 30. 22:34
 2/5 anonim válasza:

Szerintem pont az lenne rossz, ha visszautasítanád, mert akkor lehet azt hinné, hogy nem is érdekel. Rendes a tanárod, hogy enged javítani, az enyém a 4 éves gimimben csak kigúnyolt, hogy milyen buta is vagyok matekból. :( Ez van.

Ha a tiéd már ilyen kedves, hogy felajánlja, nyugodtan fogadd el! Csak segíteni akar, motiválni, hogy lehet ennél jobb is, és látod, mindig jobban sikerül. Nem gondolom cikinek. Inkább az a ciki, hogyha valaki megelégszik egy egyessel vagy kettessel, ami nyilván nem te vagy, hiszen összekaptad magad és készültél. Ebben semmi szégyellnivaló nincs.

Sok sikert és majd írd meg, hogy hogy sikerült. :)

2017. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Már ha persze elfogadod... bocsi, nem biztos, hogy meggyőzött a véleményem, csak már beleéltem magam haha :D
2017. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogadd el, nincs benne semmi ciki! :) Nálam biztosan nem vagy rosszabb matekból, bár szerencsére már rég leérettségiztem, viszont az érettségis évben, amikor már abszolút belefáradtam a sok matekozásba, kerekperec megmondtam a tanárnőmnek is, hogy nem javítom ki a százhuszadik egyesemet, úgyis megbukom. (Ő is ilyen rendes volt, mint a tiéd hogy engedett javítózni, sőt Ő maga ajánlotta fel.)

Erre elkezdett ordibálni, amiért nem akarom elfogadni a javítás lehetőségét, mikor Ő esélyt ad, és ha nem látna akár egy icipici reményt is, akkor úgyse ajánlaná el.

Szóval fogadd csak el! Főleg, hogy már az évvégi jegybe is beleszámít.

Sok sikert! :)

2017. márc. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ajánlaná fel* :D
2017. márc. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!