Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért lepődnek meg azon, hogy...

Miért lepődnek meg azon, hogy valaki katona akar lenni?

Figyelt kérdés

Etika órán beszéltünk arról, hogy ki mi akar lenni és én azt mondtam, hogy katona szeretnék lenni (komolyan gondolom). Csak azt nem értem, hogy ezen mi a meglepő?

15/f



2017. ápr. 17. 20:39
1 2
 1/11 health visitor ***** válasza:
91%
Számomra az a meglepő benne, hogy valaki önszántából akarja legyilkolni az embertársait azért, mert politikai vezetők a pénz miatt feszültséget generálnak, és harcba küldik a férfiakat. Fiatal fiúként nagyon menőnek tűnhet a haza védése, a kiképzések, meg a fegyverek, csak át kellene gondolni, hogy mi történik a háttérben. Én biztos nem lövöldöznék senkire sem csak azért, mert a jelenlegi politikai helyzet egy hozzám hasonló embert ellenségnek nyilvánít. Mai világban már mindent meg LEHETNE oldani békésen. Aki ehhez hülye, általában az küldi ki a katonákat meghalni saját maga helyett.
2017. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Egy gyerek szájából hallani komolytalan, egészen mindaddig míg nem olyan tanulmányai lesznek, onnantól már jobban elfogadják, megértik. Másrészt mindenki arra gondol hogy a akármikor meghalhat, lerobbanhat egy katona pl bombatámadás miatt elveszti a végtagját.


Én azt tudom mondani hogy tenni kell érte, máskülönben csak rád fogják kiabálni tíz év elteltével hogy "Emlékszel rá amikor kölyökkorodban, katona akartál lenni, vicces volt"

2017. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Adom amit az 1. mond. Van benne igazság bőven.

De manapság többnyire a terroristák meg a diktátorok ellen irányul elsődlegesen a hadsereg. Meg akármennyire is álmodunk egy békés világról hadseregre szükség van. Akár tekinthetünk úgy is a hadseregre hogy az a béke biztosítója akárcsak az atombomba. mert ha egy nemzetnek van honvédelme akkor azt jóval kisebb eséllyel próbálják meg meghódítani. Amúgy engem is vonz egy kicsit a hadsereg, de engem a repülés miatt a katonaság útján sokkal könnyebb és olcsóbb pilótaengedélyt szerezni meg repkedni mint civil ként.

2017. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
#1 A háború a politika folytatása más eszközökkel. Ha neked nincs ehhez merszed legalább ne hátráltasd azt aki nem az irodában akar keresztbe tett lábbal ülni és várni a csodát. Kedves kérdező, azért csodálkoztak ennyire mert ők nem lennének képesek erre.
2017. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én nem a fegyverek vagy az emberölés miatt mennék oda.

Meg szeretném mutatni a családomnak, az ismerőseimnek, hogy vagyok valaki és én szeretem a hazámat, ha az kell harcolnék érte.

2017. ápr. 17. 21:07
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Máshogy is védhetsz hazát, vagy jogokat, érdekeket, az életed kockáztatása nélkül is.

Amugy a sulid nem írtad. Mert ha pl zenei tagozaton mondtad, ugy tényleg vicces

2017. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismertem olyat aki volt hivatásos katona pár évig. Nagyon jól is keresett, külföldi szolgálatba, aztán ott hagyta, mert azt mondta hogy így nem lehet élni. Tehát lehet te sem akarod azt, csak még nem tudod.
2017. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Mert a katona gyilkol.

Régen kötelező volt bevonulni, de most, egyelőre, nem az.

Kevés ember van, aki önszántáből kimenni kockáztatni az életét.

Én nagyon háború ellenes vagyok, mert az aggresszió nem megoldás.

16/L

2017. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Csak aprobetuvel megjegyeznem, hogy tobben ulnek a sitten emberolesert, meg egyeb agressziokert, mint ahany katona kerult egyaltalan tuzharcba az utobbi idokben. A nagy tobbseg penzert lesz katona, az alakulatunktol akik tobbszor megjartak a haborus ovezeteket sem direkt gyilkolni mentek ki, csak tudjak hogy ha gaz van akkor vissza kell loni.
2017. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
50%
Mert sok a páwa nyámnyila suttyó!
2017. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!