Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék visszaigazodni...

Hogyan tudnék visszaigazodni az iskola környezetbe egy év kihagyás után? Mennyire számítsak arra, hogy céltáblája leszek a szekálásnak? Hogyan szerezhetnék új barátokat?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől lettem volna 11.-es, de egészségügyi okokból kifolyólag tavaly október óta nem mentem iskolába, magántanulásos dolgot megpróbáltam, több dolog miatt nem éppen úgy sült el a dolog ahogyan az tervezve lett, az abba is maradt, és meg sem próbáltam vizsgát tenni, mert úgy véltem, hogy semmi értelme igazán nem lett volna. Tehát szeptembertől újból 10.-es leszek.


Elég zavarosan hagytam el az iskolát, (nem igazán lényeg, hogy mi is történt igazából, de ha valaki nagyon akarja tudni, az szóljon) és ahogy hallottam, sokan azt hitték drogozom vagy valami ilyesmi, ami persze nem igaz, de azért nekem elég kellemetlen, csak remélni tudom, hogy nem ez az utolsó gondolat ami megmaradt rólam ott az emberek közt.


Én alapjában is egy csendesebb, visszahúzódóbb ember vagyok, meg volt a magam kis klikke még tavaly, de rajtuk kívül nem igazán voltak barátaim. Na most, hogy Ők se lesznek már velem szeptembertől, az kicsit megrémít. Egy évig szoros családi körön kívül nem igazán voltam emberek társaságába. Senkivel nem tudok beszélgetni, a szó szoros értelmében. Mindig mondtam "poénból" jajj nincsenek barátaim, de azért mindig volt valaki. Volt egy futólagos internetes barátom is, de azt is elcsesztem. Most, hogy tényleg nincs senki és egymagam vagyok, teljesen izoláltnak és földönkívülinek érzem magam. Egy hónap kihagyás elég, hogy az embert kizökkentsék a mindennapi rutinjából.


Ez az egy év, ez rettenetesen hosszú idő. Félek, hogy képtelen leszek újra alkamazkodni a sok emberhez, a konstans stresszhez.


Valakinek vlmi tipp? Borzasztóan szaladnak a napok, szűkös az idő.


Bocsi, ha hosszú, vagy van benne hiba, most nem olvastam át. Lány vagyok egyébként.



2017. júl. 29. 02:33
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanabba az iskolaba mesz vissza egyebkent? Mert en iskolat valtanek. Akkor eleg a visszaszokas stressze, nem kell elviselned azt a stresszt amit a "visszakerules" okoz, foleg ha nem eppen pozitiv volt a rolad kialakult kep mikor eljottel.
2017. júl. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Epfelejtettem írni, hogy iskolaváltás nem oldható meg. 3,6-os átlaggal szinte sehova se akartak felvenni, ahova meg mégis (egy, azaz 1 iskolába) , ott is röhejesen magasak voltak az elvárások.
2017. júl. 29. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat akkor sok valasztasod nincs. Pokerarc, es add magadat, semmikepp ne nezz ugy ki mint aki "vissza kullog" hanem tartsd fent a fejed. Az emberek mindig irigylik egy kicsit titokban azt aki masmilyen mint a tobbi es ezt vallalja. Vallald onmagad, es ne felj toluk. Koncentralj a tanulasra, a tobbit sz@rd le.
2017. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Próbálkozni mindenképpen fogok. Aki még tudna vlmit mondani, azt kérem tegye.
2017. júl. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!