Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek hogyan, honnan...

Szerintetek hogyan, honnan tudnék igazolást/felmentést szerezni a délutáni testnevelés alól?

Figyelt kérdés
Ugye 1-2 éve bevezették ezt a heti 5 óra testnevelést, és aki nem jár el külön sportra, annak minden héten valamelyik nap délutánonként részt kell venni egy órán. Az a gond, hogy én senkivel nem vagyok valami jó kapcsolatban az osztályból, egyedül meg nagyon rossz lenne ott eltölteni az időt. Most leszek 11.-es. Idáig úgy oldottuk meg, hogy a húgom tánctanára adott nekem igazolást, pedig nem is jártam hozzá órákra. Nemrég viszont tesóm kilépett az egyesületből, szóval ez a megoldás már kilőve. Sajnos semmilyen sportból nem jeleskedem, ezért nem tudom hova iratkozhatnék be, honnan kérjek igazolást. Ha nagyon muszáj lenne, akkor tényleg eljárnék ahhoz az egyesülethez mondjuk heti egyszer, csak kérlek írjatok valami hasznosat!

2017. aug. 10. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél kondibérletet. Be se kell járnod.
2017. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy délutánonként be kell járni? Én most leszek 12.-es, nekünk minden nap 1 tesi óra volt tavaly is. Én gyógyúszásról kaptam felmentést (gerincferdülés miatt), heti 1x kellett 1 órára úszni mennem, és a jegyet is ott kaptam. Így ha utolsó vagy első óra volt a tesi be se kellett járnom, ha napközben volt, akkor csak üldögéltem a padon.
2017. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk is az volt, hogy heti 3 tesi volt és le kellett igazolni, hogy még pluszban heti 2x45 percet sportolsz valahol iskolán kívül, vagy pedig bejárni külön tesire. Csak azért, mert a suli nem tudta megoldani az egy kis nyomorult tornatermével azt az állatságot, hogy minden osztálynak legyen minden nap tesi. Én volt, hogy kondibérletet vettem, vagy úszóbérletet, és azt mutattam be. Ha annyira utálsz sportolni, akkor max megveszed a kondibérletet csak hogy bemutathasd, és nem használod fel, ami pénzkidobás, te döntöd el, hogy megéri-e.
2017. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok! Bár nem hiszem, hogy elhinnék rólam, hogy valóban járok konditerembe, de egy próbát megér. :D
2017. aug. 10. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm anno (2 éve) vett egy kondibérletet oda, ahova én jártam, és elsőre elfogadták. De aztán az egész osztálya eljátszotta, akkor már nem engedték ezt...

De egy próbát megér. Ha a sima bérletet nem fogadják el, próbálj olyat, ami csoportos órára szól, azon lekövethető, hány alkalommal mész (járj el rá, ha már kifizeted. valami csak tetszik, nagyon sok féle óra létezik, több edző, mindig más emberek, ott nem lehet kifogás a társasás, mozogni meg kell :))

2017. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

#5 vagyok


Egyébként én pont megúsztam, "alattam" vezették be, de szerintem is elképesztően idióta ötlet volt, aminek semmi értelme - érdemi sportot nem lehet "tömegben" végezni úgy, hogy mindenki más edzettségi szinten van (mert így hívják, tömegsportnak), csak elveszi az idejét a diákoknak az amúgy se hosszú délutánjaikból...


21L sportszervező szakról :)

2017. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nekünk is kicsi a tornatermünk, de megoldották úgy, hogy egy sima tanteremben kell üldögélni tesi órán a héten 3 napot, a maradék 2-ben pedig a tornateremben vagyunk.


Csak fura volt, mert én nem is hallottam olyanról, hogy külön kell eljárni és igazolást vinni.

2017. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nálunk a kondibérletet nem fogadják el, csak egyesületek igazolását.
2017. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Múlt tanévben részleges felmentésem volt, úgyhogy futni, ugrálni nem volt szabad. Persze mennem kellett erre a délutáni szarra, ahol az évfolyamok össze voltak dobálva. Mivel senkit nem ismertem ott, és fel voltam mentve, minden egyes alkalommal csak álldogáltam és bámultam ki a fejemből, kitartóan 1,5 órán át. Persze mindenki hülyének nézett, és ha éppen nem tojtak le, akkor piszkáltak.


Most megyek 12.-be, és nem akarok szalagavatón táncolni, ezért most is be kell majd járnom erre a délutáni sportra. Egyik osztálytársammal leszek, akivel jóban voltam, mert ő sem táncol, de azóta megutált egyik napról a másikra, úgyhogy még az ő fejét is bámulhatom...

2017. aug. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom utolsó. Ez elég rosszul hangzik...

Én is pont ezért nem szeretnék délutáni tesire bejárni, mert úgyis csak unatkoznék ott egyedül.

2017. aug. 12. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!