Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemistát, ti ha dolgoztok...

Egyetemistát, ti ha dolgoztok nyáron azt képesek vagytok mind félretenni, vagy azt elköltitek a tanév alatt?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt már nyáron elköltöm.

Mondjuk én tanév közben is dolgozom.

2017. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 ugyanezb
2017. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egész évben dolgozom, és természetesen folyamatosan felélem, hiszen ebből tartom el magam.
2017. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben hogyan tudtok spórolni, hogy ha váratlan kiadás van akkor legyen?!
2017. nov. 5. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anno elköltöttem, és csak az egyetem utáni munkából való pénzt raktam el. Nálam ez azért volt mondjuk, mert otthon nem kaptam zsebpénzt, ami pénzt kaptam, elvették, ha kértem, hát 10ből jó, ha egyszer kaptam, "mert az fölösleges"... aztán amikor már 18+ nem szólhattak bele, elszaladt velem a ló. Végre tudtam igényesen öltözködni, testet-arcot ápolni (samponra sajnálták a pénzt, nem krémezhettem az arcom, nem sminkelhettem stb.), könyvet venni magamnak meg csinos ruhákat, elmenni színházba... ha visszamehetnék az időben, többet takarékoskodnék. Pont ezért amúgy a gyerekemet nem fogom ridegtartásban tartani és lesz zsebpénze, hogy korán megtanulja kezelni a pénzt.
2017. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És egyetemi élet után mennyit tudtál spórolni? Vagy folytattad azt a költekezést amit elkezdtél 18 éves korod betöltésekor?
2017. nov. 6. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerencsére. Akkor már ott volt a cél előttem, és hirtelen vhogy mégis tudtam spórolni. Ami szerencsém volt, hogy ingatlanom volt öröklésből és átlag föklötti fizut kaptam. Fél év alatt össze tudtam annyit spórolni, hogy be tudjak költözni úgy a lakásba, hogy vészhelyzetre is legyen pénzem, nemcsak rezsire. Valszeg ha nem lett volna ingatlan, akkor korábban rákényszerültem volna.
2017. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok. Én attól függetlenül spórolok is, csak nem úgy kell elképzelni hogy egy adott összeget teszek félre folyamatosan minden hónapban egy számlára. Eleve a fizetésem is változó összeg, részmunkaidőben, ráéréstől függően járok dolgozni. De minden hónapban igyekszem 'okosan' beosztani, ami van, szerencsére ezzel sose volt problémám. Aztán több vagy kevesebb, de mindig marad.

Nagyobb kiadásokkal kapcsolatban pedig előre gondolkodok, nekem ez vált be. Pl ha szilveszterre el akarok utazni, akkor nem novemberben gondolkodok, hogy jaj, valahogy elő kéne teremteni rá a pénzt, hanem már szeptembertől előrekalkulálok. Akkor derül ki az órarend, nagyjából látom, mennyit fogok tudni járni dolgozni, abból mennyi pénzem lesz, és aszerint teszek félre. Fesztiválra ugyanígy. Így nem idegeskedek miatta, hogy vajon fog-e rá maradni, hanem ha 'le van tudva', akkor a többit már úgy és arra költöm amire akarom.

2017. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!