Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Váltsak osztályt?

Váltsak osztályt?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok és 6. osztályos osztályba járok, tehát most kezdtem a 3. évet az osztállyal.

Nem vagyok olyan jóba az osztálytársaimmal, de azért van pár ember akikkel szoktam beszélgetni az osztályban, de igazából nem tartom barátaimnak őket... Nem nagyon találok közös témákat velük, meg elég felszínes dolgokról lehet csak beszélgetni velük.. Egyébként főként jellemző az osztályra hogy szűklátókörűek, meg nem túl kedvesek.

Na szóval rátérve a kérdésre már igazából 8. féléve kisebb-nagyobb kihagyásokkal gondolkoztam róla hogy átmegyek majd az induló osztályba, de nyáron kicsit elfelejtettem hogy nem igazán szeretem az osztályom. Már utólag kicsit megbántam hogy nem ott kezdtem ezt az évet, de most már nem tudok mit tenni. Egyébként a párhuzamos osztályba van egy nagyon jó barátnőm szóval ha nem is fogadnának be akkor lenne kivel lenni, de egyébként elmondása szerint egész jó osztályuk van.

Ti mit csináltok a helyembe, átmennétek-e vagy nem? Esetleg hátha van itt valaki akinek ilyesmi problémái voltak, tudnál mesélni róla? A régi osztálytársaid hogy reagáltak? Hogy fogadott az új osztály?

Egyébként az egyetlen dolog ami visszatart az az hogy igazából annyira nem rossz, csak már kezd elegem lenni hogy a házi feladatnál értelmesebb dolgokról nem lehet velük beszélgetni. Meg a másik hogy a lányokkal jóba vagyok az osztályba és félnék hogy ha elmennék megutálnának utána, azt meg nem akarom.

Tudod hogy ezt csak én érzem, meg nekem kell eldöntenem, de azért örülnék ha valaki értelmesen hozzá tudna szólni vagy esetleg tanácsot adni. Előre is nagyon szépen köszönöm, ja és bocsi ilyen hosszú lett. (kösz ha elolvastad:))



2017. nov. 11. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, te aztán feladtad a leckét. De órán úgy se lehet beszélgetni, szünetben meg átmehetnél a barátnődékhez; még sanszos, hogy visszanézek erre a kérdésre később, csak ez a gondolat így jött, gondoltam, leírom akkor már.
2017. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha átkerülnél egy másikosztályba lehet jobb lenne.Anno volt osztálytársam jóba volt az osztálytársaimmal, de nem volt barátja, csak a másik osztályokba ezért átment másik osztályba, ott jobban érezte magát.Azért nem fognak megutálni mert átmész másik osztályba.Te érdeked igazából.Ha tényleg ennyire nem tudsz elbeszélgetni másokkal mert nincs téma vagy nem érdemes másokkal más témákról beszélgetni akkor én javaslom hogy válts osztályt.De eztneked kell igazából érezned.Ez csak egy ötlet.
2017. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, én nem mehettem át, mert a párhuzamos osztályok mindegyike másféle tagozatos volt. De volt egy-két nagyon közeli barátnőm az egyik párhuzamosban, órák után mindig együtt mentünk haza, együtt csináltunk programokat. (Meg volt egy iskolán kívüli nagyon jó barátnőm, vele is sokat beszélgettünk, mászkáltunk) Órák közti szünetben meg úgyis leginkább készültünk a következő órára, akkor nemigen volt idő "lelki életet" élni. Azt a valóban szabad 5-10 percet meg igazán el lehetett ütni a saját osztályomban is.
2017. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az iskola börtön nem tanitanak semmit az életröl olyan emberekel kel lenni akkiket utálsz.Az egyetemen meg emberként lehet élni de az csak amiat mert te dönthetsz arrol mitt akkarsz tanulni.Ki kel birni a börtön éveket .
2017. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy a 4 osztályos gimiben más tanterv van, mint a 6 osztályosban, pl.: történelemből.
2017. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mikor anno (komoly indokból, mert más szak érdekelt) átmentem másik osztályba, akkor a volt osztálytársaim a suliban szivattak, gúnyoltak, volt hogy meg is vertek. Szóval jól gondold át, mert nem tudni, hogyan fognak reagálni a jelenlegi osztálytársaid.
2017. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na beszéltem az osztályfőnökömmel és azt mondta hogy ezt az évet még járjam itt végig, utána majd meglátjuk hogy alakul. Részben egyébként egyetértek vele, nem jó mindig a problémáink elől menekülni... Azért valamennyire ez az én hibám is.
2017. nov. 17. 19:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. :)
2017. nov. 17. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!