Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miert kozositenek ki/miert...

Miert kozositenek ki/miert nem fogadnak be? Es hogyan eljem tul ezt az egeszet?

Figyelt kérdés

Kulfoldon jarok suliba Skociaba. 1 eve itt vagyok mar, de ugy tervezem, hogy ez az utolso evem. Tehat juniusig kellene kibirnom valahogy. Igaz, hogy itt sokkal jobb az iskolarendszer, nem kell annyit tanulni, de en ezt mar nem birom. Honvagyam van nagyon, es nem csak azert mert kikozositenek, hanem amugy is szivesen mennek mar haza. Nem szeretem Skociat. Olyan lehangolo mindig az idojaras miatt es amugy is van benne valami ami nem tetszik. Szoval ez az utolso evem itt, tovabb en nem birok maradni. Inkabb szenvedek otthon a sok tanulassal minthogy itt maradjak. Na mindegy, nem ez a kerdesem, eltertem a tematol bocsi. Szoval 1 eve vagyok mar itt es jarok suliba. Azota se fogadtak be. Pedig tenyleg nem etem miert. En tenyleg kedvesen alltam hozza mindenkihez, mindig mosolygok, segitek ha valakinek szuksege van ra. De ennek ellenere ok nem nagyon akarnak velem baratkozni. Vannak ilyen elkenyeztetett lanyok (sajnos ezekbol van a legtobb) akik nem eleg, hogy nem nem nyitnak felem, meg be is szologatnak. Folyamatosan pletykalnak rolam, kibeszelnek, sugdoloznak gunyosan rohogve, es mindig keresik az alkalmat, hogy mikor jarathatnak le vagy mikor hozhatnak kellemetlen helyzetbe. A normalis lanyok nem szolnak be, ok csak siman nem foglalkoznak velem, inkabb levegonek neznek. Pedig en nyitok felejuk es igyekszem kedves lenni es mindig mosolyogni. De elkepzelni sem tudom, hogy mi a bajuk velem. Csendes, visszahuzodo lany vagyok, de ezert nem kene, hogy igy viselkedjenek, mert en aztan nem vagyok nagykepu, meg nem gonoszkodom senkivel. Minden napom olyan nagy stressz emiatt. Hogy mar megint mit fognak beszolni. Szunetekbe legtobbszor egyedul szoktam lenni. Regebben probaltam a normalis lanyokkal lenni, de latszott rajtuk, hogy szivesebben lennenek nelkulem. Rengetegszer volt olyan, hogy en odamentem hozzajuk, probaltam beszelgetni, ok meg kerestek az alkalmat, hogy mikor razhatnak le. Szoval egy ideje mar egyedul vagyok szunetekbe es csak telefonozok. De mindig alig varom mar, hogy vege legyen a szunetnek vegre es mehessek orara, mert szunetekbe unatkozok egyedul. De amugy szeretek egyedul lenni, mert legalabb akkor nem szol be senki, csak hat unatkozni szoktam. Mindig olyan lassan tellik szunetekbe az ido, mert nem tudok nagyon mit csinalni a telefonomon se. Orokkevalosag kivarni mire becsongetnek. 2 szunet van. A tizorai szunet az meg hamar elmegy, az csak 15 perc. Az ebedszunet viszont 1 oras.

Megvedtem mar magam tobbszor is azoktol akik beszoltak, persze azt is ugy, hogy nem bantoan, de azota se hagytak abba. Akarmit is mondhatok nekik, ugyanugy csinaljak tovabb. El sem tudjatok kepzelni mennyire rossz ez nekem. Kinszenvedes minden napom. Szerencsere ez az utolso het es utana 2 het oszi szunet es arra a 2 hetre legalabb hazamehetek. De utana?? Utana folytatodik megint minden elorol egeszen karacsonyi szunetig? Es karacsonyi szunet utan meg egeszen husvetig, ami azert eleg hosszu idoszak lesz. Nem birom, foggalmam sincs, hogyan fogom ezt vegig csinalni egeszen juniusig. Azzal nyugtatom magam, hogy mar tobb mint a felen tul vagyok. Tehat mar tobb mint 1 eve itt vagyok es mar csak kevesebb mint 1 ev van hatra.

Sulit nem tudok valtani, mert mashol allitolag meg "vadabbak" a diakok.


Mit tanacsoltok? Hogyan engedjem el a fulem mellet a banto dolgaikat? Es mit csinaljak, hogy gyorsabban menjen az ido szunetekbe. (Ebedszunetbe ki lehet menni a varosba, az legalabb jo. Ki is szoktam, ott veszek kajat, de utana amikor vissza erek a suliba akkor meg van 15-20 percem a szunet vegeig. Akkor sose tudok mit csinalni, es nagyon lassan megy el az az ido)


2018. okt. 8. 19:58
1 2
 1/16 Candi_ce válasza:
Ugyan ez van velem csak itt magyarországon! Meg persze nekem kicsit jobb a helyzetem mert van velem egy lány aki mára a barátnőm lett! Csak mi ketten vagyunk... Kibeszélnek minket beszólogatnak, próbálnak "szétválasztani" minket hogy ne barátkozzunk! Mikor egyikünk nincs suliba csak rosszabb mert egyedül vagyunk! Kész katasztrófa milyen emberekkel vagyunk körülvéve! A tanácsom az hogy akik ilyenek ne foglalkozz velük, tudom tudom nehéz de ki kell zárnod! Szerezz egy olyan barátot aki mindig melletted lesz! Aki ugyan olyan kiközösitett mint te! Kitartás neked. Csak szimplán irigyek mert biztos van olyan tulajdonságod ami nekik sose lesz!
2018. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat, kedves vagy! Nektek is kitartast kivanok! :)

Az a baj, hogy rajtam kivul senki mas nincs nagyon kikozositve. Itt az jellemzo, hogy csapatokba vannak. Tehat itt nincs olyan, hogy 2-en legjobb baratok. Itt egyszerre 5-en, 7-en legjobb baratok. Szoval ezert is nehezebb a helyzetem, mert az ilyen "csapatokhoz" nehezebb csatlakozni, mert nekik mar megvan a sajat kozosseguk.

2018. okt. 8. 21:16
 3/16 A kérdező kommentje:
Meg az is annyira idegesito, hogy amikor ott vannak a kozelembe, akkor ott suttogak rolam es gunyosan rohognek. Meg egy csomoszor hulyenek neznek, mert azt hiszik, hogy nem ertem, meg ugysem tudom, hogy rolam beszelnek. Pedig latom rajtuk es van amikor ertem is mit mondanak. Csak nem ertem akkor miert suttognak, mondhatnak siman hangosan, ugyis azt hiszik nem ertem. Meg a velemenyuket velem kapcsolatban sem szegyellik kimondani akkor amikor ott vannak korulottem. Siman erthetoen, ott alnak 1 meterre tolem es beszelik, hogy en mekkora egy nagy k vagyok. Meg ha valamelyiket elulteti a tanar mellem, mert sokat beszelt, akkor mar egybol vagja a pofakat, hogy miert ultette oda a tanar es mondogatja a tobbieknek, hogy utal mellettem ulni, ugy, hogy kozben en ott ulok mellette es minden szavat hallom amit rolam mond masoknak. Nem szeretnek mellettem ulni, mert velem nem tudnak beszelgetni oran. Minden oran beszelgetni akarnak a baratnoikkel, ki nem birjak, hogy figyeljenek akar 5 percig is. Es ezert nem szeretnek mellettem ulni, mert en viszont figyelek minden oran es velem nem tudnak beszelgetni. A tanarok viszont kedvelnek pont emiatt mert mindig figyelek es nem beszelek oran ugy mint ok.
2018. okt. 8. 21:28
 4/16 anonim ***** válasza:
figyelj, nem tudom rendes tanaccsal szolgalni, viszont szomoru volt ezt olvasni. en is megtapasztaltam milyen csendesnek lenni, hala egy korabbi traumanak es tudom, h mennyire rossz mikor emiatt nem tudsz beilleszkedni. szoval en csak annyit mondanek, h kitartast es szerintem tok ugyes vagy, h olyan szinten tudsz egy idegen nyelvet, h tanulni is tudsz. nem tudod esetleg a csendesseged okat? nincs senki a kornyezetedbe aki folyamatosan kritizal, vagy aki miatt alacsony az onbecsulesed? vagy nem tortent vmi? kb ilyesmik szoktak a hatterbe allni, esetleg ezeknek utananezhetnel. illetve lehet, h azert tunik skocia annyira szomorkasnak, mert te is szomoru vagy.
2018. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen utolso! nem tudom miert vagyok csendes. Az a fura, hogy oviban meg altalanos iskolaban 1., 2.-ban egyaltalan nem voltam csendes. Akkor sok baratom is volt, sot mindenki szeretett az osztalyban. Aztan ahogy nottem egyre zarkozottabb es visszahuzodobb lettem. De nem tudom ez miert van. Nem ugy kene lennie inkabb, hogy ahogy novok egyre batrabb es szokimondobb vagyok??

Viszont otthon Magyarorszagon is ez volt velem, hogy nem voltak barataim pont azet mert csendes voltam. De otthon legalabb nem szoltak be, meg nem kozositettek ki, csak nem baratkoztak velem, ennyi. Es teljesen egyedul sem voltam, mert volt 1-2 baratom es az egyik lany a legjobb baratnom volt. O sokkal masabb volt mint en, sokkal talpraesettebb volt. De massal is joban voltam. De a "meno csajok" otthon sem baratkoztak velem, de nem is bantottak.


Amikor van alkalmam akkor hazamegyek es az otthoni regi sulimba is be szoktam menni latogatoba 1-2 napra amikor itt szunet van es otthon vagyok. Legutobb tavasszal voltam, most megint menni fogok mert ez az utolso het itt oszi szunet elott. Szoval 2 hetig otthon leszek es a suliba is befogok menni. Na de az viszont erdekes, hogy amikor tavasszal is bementem otthon a suliba, akkor sokkal batrabb voltam mintahogyan eljottem onnan. Itt pedig meg csendesebb vagyok mint otthon voltam. Szerintem ez azert lehet mivel ez egy idegen kornyezet nekem es attol meg, hogy itt a suliba meg csendesebb vagyok mint otthon voltam, attol meg mivel itt sok bantas er ezert lelkileg batorodom es erosodom. Szoval amikor legutobb otthon bementem a suliba, akkor azt vettem eszre, hogy sokkal batrabb voltam mint mikor oda jartam. Es a nagyszaju lanyok is megjegyeztek, hogy mennyivel batrabb vagyok es, hogy megvaltoztam mert mar nem vagyok olyan csendes mint voltam. Es az a fura, hogy egybol mar jobban tetszettem nekik es egybol mar szivesebben baratkoztak velem.

2018. okt. 8. 22:49
 6/16 anonim ***** válasza:
ehhez azt tudom fuzni, h sajnos az alacsony onertekelesu emberekkel kevesbe szeretnek baratkozni, ami meginkabb megneheziti azt, h ujra magabiztos legy. erdekes, h fokozatosan lettel csendes, ezek szerint inkabb vki kritizalt/bantott lelkileg es nem egy tores volt az eletedben. kicsikent meg mindenki bator, aztan ahogy tapasztal a vilagbol lesz batrabb, vagy visszahuzodobb, nyilvan a tapasztalatok fuggvenyeben. ami amugy szinten ongerjeszto folyamat, mert mondjuk elkezdenek teged otthon keitizalni, mire csokken az onbizalmad, mire kevesbe baratkoznak veled, mire meginkabb meghuzod magad es a vegen jon a tenyleges kikotosites/megalazas. kozbe meg ugye te mesz lefele a lejton. en legalabbis celiranyosan mentem lefele. egy kedves tanarom beszelt pont errol a temarol, o mondta, h a kornyezetnek nagyon nagy szerepe van az onbizalom kialakulasaban.
2018. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Tudod egy normális emberi érintkezéshez több bátorság kell mint azokban van akiket leírsz. Te a telefonodhoz menekültél,ők meg elbújtak valami közmegegyezéssel elfogadott viselkedési paraván mögé.Telefon helyett ülj le és ha lehet feltűnés nélkül figyeld meg őket,hogy vajon mi lehet a színfalak mögött.Szóval az álarc mögött. Lehet ,hogy az a baj ,hogy őszinte vagy. Ezt nem tudják elviselni azok akik álarcot hordanak.Ha személyes beszélgetés ,kapcsolat nem tud kialakulni,akkor ne várd,hogy közösségileg menni fog,főleg ahol folytonosan igazolják magukat a választott eszközökkel és értékrendekkel.Szóval nagyon normális vagy ,gyere haza,szükség van az ilyen emberekre.A jót ma nem jutalmazzák többé-kevésbé magányos leszel,de ember.
2018. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

izzó vas, igazad van. Sajnos hiaba vagyok kedves, ezt a mai vilagban nem ertekelik. Viszont ha valaki egy nagyszaju, dirigalo undok csaj, na akkor ot elfogadjak. Pedig ezt pont forditva kene, dehat ilyen a vilag.

De en nem tudok dirigalni senkinek, meg parancsokat kiosztani meg nagykepuskodni barkivel is. En nem tartom magam tobbre senkinel es ha igy is lenne nem mutatnam ki. Szoval en keptelen vagyok barkinek is beszolni es bantani lelkileg barkit. Persze ha a helyzet ugy kivanja akkor visszaszolok es nyilvan megvedem magam, de azt sem ugy, hogy banto legyen.

Es volt mar olyan tobbszor is, hogy valaki nagyon csunyan beszolt nekem en meg megvedtem magam es visszaszoltam, es utana meg nekem volt buntudatom, hogy "most biztos valami rosszat csinaltam azzal, hogy megvedtem magam, mert mivan hogy ha megbantottam azt aki beszolt nekem". Pedig aztan egyaltalan nem bantoan szoltam vissza, o sokkal durvabb volt. Es megis nekem volt buntudatom.

2018. okt. 9. 18:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Kitartás, bírd ki a nyelvtudás miatt! Amikor majd hazajössz, töltekezz fel élményekkel, itthon próbálj tudatosan magabiztosabbnak látszani, csak a pozitív és menő dolgokról mesélj a kinti életeddel kapcsolatban. Őszi szünet után próbálj meg úgy visszamenni, hogy vidámságot mutatsz. Igen, egy picit szerepet kell játszani. És igen, szólj vissza, de mindig fölényesen! Akik beszólnak, nem azért szólnak be neked, mert tényleg találtak benned valami hibát vagy kritizálni valót, hanem azért, hogy éreztessék a fölényüket. Azt akarom mondani, hogy ne védekezz, ne a vádakra reagálj, hanem támadj vissza! Hogy ő kényszerüljön védekezni. Mindig kérdéssel próbálj visszavágni! Mindig az kerül irányító szerepbe egy társalgásban vagy egy vitában, aki kérdez. Szóval ne védekezz, támadj vissza kérdésekkel. Magabiztosan, a szemébe nézve. Állítólag a külsőségek is számítanak, pl. testtartás, öltözködés. Viselj élénk színeket (hacsak nincs egyenruha), ha igen, akkor élénk kiegészítőt, tollat, stb. Iskolába menet előtt kb. 10 percre vegyél fel domináns testtartást, pl. terpeszállás, hát mögött kulcsolt kéz, vagy támadó pozícióban az asztalra támaszkodás. A suliban mindig húzd ki magad, emelt fővel járj. A magabiztos testbeszéd hatással van az emberekre.
2018. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen neked is utolso valaszolo! Sajnos egyenruha van, de a tartasomra megprobalok figyelni. Mert eddig a tartasom sem volt valami jo, de megprobalok rajta valtoztatni. Az a baj, hogy orakon sem birok lazan ulni. Mindig a kezem az olemben van egymasba rakva es latszik az ulesemen is, hogy szorongok. Tehat nem tudok ellazulni. De holnaptol megprobalom. Nem lesz nekik fura, hogy hirtelen mas lesz a testtartasom?? Tehat, hogy hirtelen mar kihuzom magam, meg nem gornyedek le. Mert ok nem ezt szoktak meg tolem.
2018. okt. 9. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!