Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek a foiskolan/egyete...

Szerintetek a foiskolan/egyetemen tudok igaz baratokat talalni?

Figyelt kérdés
Az a problemam hogy az altalanos iskolai osztalytarsaim levegonek neznek ha veletlen ossze futunk,nem is koszonnek nekem,tehat igy nem igazan vannak kozuluk olyanok akikkel beszelek.Sot kozuluk senkivel nem tartom a kapcsolatot.Most pedig itt vagyok a kozepiskolaban ahol azt vettem eszre hogy csak erdekbol baratkozunk.Szoval csak azert baratkozik velem 1-2 ember mert nem akar egyedul lenni.Van egy “barati korom” olyan 4-5-en vagyunk benne de az egyik csaj csak kihasznal minket a masik meg beszologat es jobb akar lenni mindenkinel.A masik lany o normalis ot birom.De egyikojuk se olyan hogy legjobb baratok nekem.Nagyon ritkan elmegyuk kozos programra de elnyomva erzem magam.Alig szoktam ram figyelni ha beszelek:/ Meg ugy nem is erzem jol magam annyira veluk.Mar csak 1 evem van es utana szeretnek foiskolara vagy egyetemre menni bunugyi szakra.Szerintetek ott sikerrel jarok? Lesznek ott igaz barataim akikkel sok kozos programot csinalunk majd es nem lesznek ketszinuek? Ketsegbe vagyok esve 17/l

2018. dec. 28. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Általánosból egy igazi barátom van. Középiskolából is egy, egyetemről is egy.

Egyébként úgy vettem észre hogy általában középiskola alatt alakulnak ki a tartós barátságok, egyetemen nem is vagytok annyit együtt.

2018. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg az egyetemen is igenis lehet nagyon szoros barátságokat kötni (nekem legalábbis sikerült, jobban, mint az általánosban vagy a gimiben) - persze, valamennyire szerencse kérdése is, találkozol-e olyannal, akivel közös hullámhosszon vagytok. De az egyetem legalább annyiban biztosan jobb, hogy ha valaki nem szimpatikus, könnyebb elkerülni, nem vagytok összezárva egymással örökké:D
2018. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Velem is ez a helyzet, csak én tavaly végeztem. Középiskolában voltak barátoknak nevezhetőek, viszont ők is csak a suliban voltak barátok, azon kívül alig tartottuk a kapcsolatot, mára pedig még annyira sem. Most főiskolára járok, és igen, lettek barátaim, ha nem is olyan közeliek, de lettek. Valószínűleg ha mész tovább tanulni, akkor oda már nem csak olyan értelmi szintű emberek fognak járni mint suliba, és így könnyebb lesz. Nekem ezek a tapasztalataim.

17/L

2018. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Akárhol vagy a barátok el tudnak fogyni ha más társaságba, érdeklődési körbe kerültök.


Nekem egyetemről maradt pár barát, de velük sokat segít, hogy van közös hobbi, érdeklődési kör, hasonló a munkakör is.


Egytemen sem garantált semmi. Olyan szempontból jobb, hogy általában az adott szak miatt már van közös téma, érdeklődés. És elég sok szervezett egyetemi program. Onnantól rajtad áll.

2018. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem általánosból maradtak meg barátaim, középsuliban volt egy bandának, de szétszéledtünk, 10 éve nem találkoztunk, max Facebookon látjuk kivel mi van.

Egyetem alatt lett egy nagyon jó barátnőm, vele se találkozok sűrűn, de tudom hogy számíthatok rá.

Igazi barátból 2-3 van nekem eddig az életben, akikkel kölcsönösen tudunk egymásra számítani, akkor is, ha baj van. Sok ismerősöm és haverom van, de ezek a kapcsolatok felszínesek, és hamar elkopnak.

2018. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!