Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az órán hangfelvétel...

Ha az órán hangfelvétel készül, az lehet bizonyíték?

Figyelt kérdés
Az egyik tanár ellen annyi panasz érkezett, hogy már meg van beszélve az igazgatóval, hogy elbeszélgetés lesz mind a tanárral, mind a szülők és a diákok jelenlétében. Ha ne adj Isten, készülne hangfelvétel arról, hogy a tanár hogy beszél velünk, miket mond nekünk, akkor az bizonyíték lenne vagy “megütnénk miatt a bokánk”? Sem az internetre nem kerülne a hangfájl fel, sem az igazgatóságon kívül más nem hallaná az anyagot!
2019. jan. 8. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de a telefonos hangfelvevés többszörösen is tilos. A sima diktafonos felvétel is sértheti a jogait.
2019. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet a felvétel "bizonyíték" ha az óra elején a felvételen is hallható, hogy megkérdezitek a tanárt,hogy engedélyezi a videó vagy hangfelvétel rögzítését. Ha nem egyezik bele, akkor nincs bizonyíték, és lehet megütitek a bokátokat vele. Ha beleegyezik a felvételbe akkor lehet bizonyíték is. Csak akkor lehet egy hangfelvétel vagy videó felvétel bizonyíték előzetes megbeszélés nélkül ha bűncselekmény esete áll fent.
2019. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A telefonos hangfelvétel miért sérti többszörösen a jogait? És a diktafonos sem engedélyezett?
2019. jan. 8. 23:20
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert nincs jogod a tudta nélkül képet vagy hangot rögzíteni róla. Másrészt meg a suliban tilos órán telefonozni.
2019. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem! Szóval nekem nincs jogom bizonyítékot szerezni az engem ért sérelmekről és tisztázni magam, de annak van joga csavargatni a gyerek kezét, a szó szoros értelmében üvölteni és nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illetni egy gyermeket. Drágám, köszönöm ezt az igazán hasznos, kielégítő választ, kérj egy puszit a mamától és bújj most már ágyba, későre jár! ;)
2019. jan. 8. 23:28
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha tenyleg igy van, en felvennem. Az ilyen esetben nem azzal fognak foglalkozni, hogy felvetted, hanem, hogy fizikailag es lelkileg bantalmazza a gyerekeket. Lehet leszidnak a felvetelert, de ez egy szukseges rossz szerintem... sajnos a tanar szava a diak ellen a helyzet sokszor..
2019. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

amikor hivatalos ügyben telefonálsz, még mielőtt az ügyintézővel beszélsz egy hang közli, hogy a beszélgetés rögzítve lesz x.y jog miatt- Ha nem teszed le a telefont, akkor hallgatólagosan beleegyeztél abba, hogy a beszélgetésed rögzítve legyen.

De te mint diák nem szólsz előre a tanárnak hanem titokban akarod felvenni a hangfelvételt, vagy videó felvételt. Ezt hiába veszed fel, és hiába mutatod meg az igazgatónak, bizottságnak. A tanár még a lejátszást is megtagadhatja, mert nem egyezett bele a felvételbe.

Így figyelmen kívül kell hagyniuk, nem tehetnek ellene semmit.

Ez a törvény. Az, hogy neked nem tetszik, az egy dolog. ( nekem sem tetszik, sőt sok törvény nem tetszik)

Hang vagy videó felvételt akartok akkor óra előtt közöljétek a tanárral, hogy felveszitek.

Ha nem engedi, és tényleg olyan barbár ahogy írod, akkor gyűjtsetek inkább aláírást, hogy a tanár viselkedése kritikán aluli, rondán beszél, veri a diákjait. Ha nagyon sokan aláírják, és ha kell el is mondják, akkor az igazgatónak muszáj lesz foglalkozni az üggyel- Az ő engedélyével lehet majd felvételt készíteni

2019. jan. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, attól mert nem értesz egyet 1-2 válasszal, még nemkell bunkónak lenni, pláne, ha igazuk van.

Jogot tanultam, szóval egy kicsit képben vagyok: nem csak, hogy tilos felvenni engedély nélkűl, még Te leszel perelhető miatta.

Én sem értek egyet a törvénnyel, de ez van.


Amúgy minek kérdezel, ha már eldöntötted, hogy nem hiszed el amit írnak?

2019. jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Bárhol, bármikor készíthetsz hangfelvételt. A mi szabályozva van, az a felhasználás, hogy senkinek ne okozz sérelmet. Ha csak a szembesítéskor használjátok fel a felvételt, akkor nyugodtan csináljátok meg, de ne terjesszétek, mert az valóban tilos és büntetendő.
2019. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Tévedsz!

Ha előkerül egy ilyen felvétel amibe a tanár nem egyezett bele, még fegyelmi is lehet a diák ellen. Szóval nem csak, hogy a célját nem éri el, hanem még ő kerűl bajba.


Fogjátok fel: tanórán TILOS a tanár beleegyezése NÉLKŰL hangfelvételt csinálni. Ha mégis megteszed, az NEM bizonyító erejű.

2019. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!