Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon elrontottam a 2019-es...

Nagyon elrontottam a 2019-es felvételit, többi lennt. Valaki help?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval arról lenne szó hogy úgye tegnap volt a központi írásbeli felvételi a 9.évfolyamra, a magyar az viszonylag jól sikerült de a mateknál örülök ha lesz pár pontom, stressz helyzetben nem nagyon tudok koncentrálni. A 8.félévem mindenből 4-5 - ös leszek. Még hátra van egy szóbelim ami majd valamikor márciusban lesz. Történt már valakivel ilyen? Valami tanács? Nagyon félek...

2019. jan. 20. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Az a tanácsom, hogy ne stresszelj.
2019. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
A felvételi nem ér semmit. Hiába hangsúlyozzák azt a tanárok meg mindenki, hogy a felvételire rendesen kell tanulni, stb... Az igazság az, hogy nem ér sokat. De nyilván azt nem mondhatják neked, hogy sz.ard le az egészet, ilyen hozzáállással mégsem állhatsz neki az életnek, meg úgy semminek. Nekem sem lett olyan jó (ami meglepett, hogy a matek több lett mint a magyar, pedig fordítva számítottam) és hidd el, nem zavar a későbbiekben sok vizet.
2019. jan. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az érettségi az ami igazán számít, ez nem.

Ha most mégsem vesznek fel oda ahova akartad, akkor próbálj továbra is jól tanulni, aztán évközben jelentkezz át.

Hidd el sokan csináljál ezt. Ne stresszelj.

2019. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Azoknak, akik azt mondják, hogy nem olyan fontos a felvételi:


A gyengébb felvételivel gyengébb iskolába kerülsz be. Onnan pedig, akármilyen jól is tanulsz, nagyon nehéz átjelentkezni oda, ahova alapból fel sem vettek, vagy azzal azonos szintű iskolába.


Erősebből könnyebb lentebb adva átjelentkezni egy gyengébb iskolába. Fordított irányba azért mégsem.


Azok, akik mégis évközben jelentkeznek át, nem erősebb, csak másik suliba mennek nagy részt. Nagyon-nagyon oda kell tenned magad, hogy gyengébből erősebb suliba átvegyenek.

2019. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ott vannak a pótfelvételik, amit az intézmények nagy része tart.


Ott sokszor kifejezetten rossz tanulókat is felvesznek.


Pl.: Én a Xantusba jártam. 2017ben érettségiztem. Igaz, most nem tudom milyen iskola, de amikor felvettek ez volt 3. legjobb kéttannyelvű az országban és az érettségi eredmények átlaga bőven 4 fölött volt évfolyamszinten, szóval viszonylag jó iskola.


Engem is pótfelvételivel vettek fel ahogy sok más embert is. Én még azt a pontszámot sem értem el amitől szóbeliztettek.

2019. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
52%

Szerintem az idei matek felvételi senkinek se sikerült valami fényesen! Ne parázz majdnem midenki így van, kivéve akinek matektanár valamilyen családtagja xd

Bízz, remélj mi is ezt tesszük

remélem tudtam segiteni

2019. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat🙂 és lenne még 1 kérdésem, hogy mit néznek jobban a központi írásbeli eredményt vagy a bizonyítványt?
2019. jan. 25. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az iskola függő. Budapesten jellemzően a felvételi 50% a szóbeli 25% és a hozott pontok is csak 25%-ban számítanak bele az összpontszámba. Legalábbis a jobb iskolákban. Ráadásul a szóbelire általában a központi eredménye alapján hívnak be.

Melyik iskola lenne a cél?

Tudod már mennyi lett a pontod?


Bár tudom ez nem vigasztal, az én lányom is elrontotta, valószínűleg nem lesz meg neki a szóbelihez a minimum, úgyhogy most keresgélünk B verziót.

2019. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

5# vagyok.


Elárulok egy kis titkot.


Az égvilágon semmit sem számítanak a jegyeid még a 12. évfolyamban sem, hogy melyik gimnáziumba mész ... csak az hogy milyenre írod meg az érettségit.

2019. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!