Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet ez ellen tenni?...

Mit lehet ez ellen tenni? Egyértelműen sérti a jogaimat, igaz? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam a privát instagramjára (azért ott is többszáz követője van) feltöltött rólam egy videót, amiben tesiórán a feladatot csinálom. Én nem láttam ezt, csak egy barátnőm szólt, akivel (és néhány másik osztálytársammal) együtt szóltunk az ofőnek, aki ma beszél vele. Már most is van jópár megtekintés a videón. Nem mellesleg pedig az egyik tanárunkról is töltött fel egy eléggé előnytelen videót. (Óra közben lett fölvéve) De most nem tudom, hogy mit csináljak. Tegyek úgy, mintha nem tudnék semmiről? Vagy ha nem szedi le akkor beszéljek vele? Vagy kérjem meg anyukámat, hogy beszéljen az anyukájával? Annyira elegem van, ráadásul most félek, hogy esetlsg mást is feltölt majd rólam...

2019. febr. 28. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd az Instagramnak, hogy a videó sérti a képmáshoz való jogod és leszedik.
2019. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ilyenert kirakták a szóban forgó "fotóst".

Igenis te ülsz a magasabb lovon ezen helyzetben.

Szólj igazgatónak is akar, de a legnagyobb ütőkartyád a másik tanár. Vele beszéld meg, hogy ketten mit tehettek.

Egy kollégára jobban odafigyelnek a tanárok is.

2019. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha a tanárúr megtudja, hogy levideózta (és remélem megtudja) ott kő kövön nem marad. Az egyik legszigorúbb tanárról van szó, szóval kívancsian várom, hogy mi lesz. Csak attól félek, hogy nem fogja megtudni...
2019. febr. 28. 16:10
 4/14 A kérdező kommentje:
*tanár úr
2019. febr. 28. 16:10
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem láttam a videót (mert nem követem) és ezért nem tudom jelenteni...
2019. febr. 28. 16:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat mondd el a tanároknak, többek között neki is.

Vagy nincs szád?

2019. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy az ofő leszedetteti vele a videót, nem? Aki követi, és ezáltal látja, hogy miket posztol, mutassa meg az ofődnek a videót a tanárról. Vagy az igazgatónak is megmutathatja. Mindegy, hogy kinek, de ne hagyjátok, hogy megússza.
2019. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kö kövön nem marad, akkor legalább megtanulja az osztálytársad, hogy másról képet, videót feltölteni büntetendö dolog!
2019. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Miért töltötte fel a videót? Nem értem...

Vicces esetleg,vagy megalázó,vagy csak szórakozásból. Nem sokan lehetnek rá kíváncsiak instagramon ha ilyeneket tölt fel. Sztoriba,vagy rendes videóként töltötte fel,mondjuk az sem mindegy. Nem értem mi ezzel a gond. Ha nem akarod hogy videót töltsön fel rólad,persze,oké,állj oda és mondd meg hogy törölje le. Nem nagy kunszt.

2019. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem akarja letörölni beszéljenek vele a szülei,tanárok,de nem értem miért ne akarná,ha csak egy egyszerű videó. Meg jelenteni is birjátok,ha többen jelentitek instagramon,letörlik.
2019. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!