Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rosszul érzem magam amiért...

Rosszul érzem magam amiért nem cigizek, drogozok, iszom. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy voltam vele, erre is neveltek, hogy nem szabad ilyesmiket csinálni, csak ártanak nekem és egészségtelenek de most nagyon elbizonytalanodtam. Már cigizni cigiztem többször is, inni is iszom társaságban, szóval nem vagyok én sem teljesen ártatlan. Arról van szó, hogy egyáltalán nem kívánom az alkoholt, cigizni sem szeretnék, vizipipázni sem, a fűtől például egyenesen rosszul vagyok ha szóba jön. A kérdést azért írtam ki, mert a közösségi médiában most a drogok annyira fel vannak kapva, szinte úgy érzem, hogy mindenki csinálja csak én nem. Hogy én vagyok az ünneprontó és a szar ember.

Eddig nem foglalkoztam ezzel, de úgy alakult hogy a párom cigizik, iszik is gyakran és drogozott is rendszeresen (megkértem, hogy ezt ne csinálja és elvileg ezt már abbahagyta, de hiányzik neki, veszteségnek fogja fel) ezért mostanában többször rágodom ezen. Emiatt is úgy érzem magam mint valami rossz anya, vagy nem is tudom. Nagyon érzékeny téma ez nálam. Pedig tényleg nem a másik véglet vagyok, egyszerűen csak nem szeretném tönkretenni a tüdőmet, nem szeretem a cigi szagát és idegenkedem attól, hogy valaki "drogos". Teljesen reménytelen vagyok? Mit kéne tennem szerintetek?


17/L



2019. aug. 23. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
44%
Pontosan
2019. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
Reménytelenül unalmas vagy, mint az összes absztinens ember.
2019. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azt biztos hogy nem lehet rám mondani, hogy unalmas vagyok. Alapból ezt érzem gáznak, hogy én most kezdjem itt el bizonygatni, hogy deee, én eskü szoktam inni!4!!🤭🤭 Fesztiválokra járok, írtó jókat szoktunk szórakozni a barátnőimmel részegen, de a többit valamiért nem szeretem.
2019. aug. 23. 10:29
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Ide süllyedt a világ, az az abnormális, ha valaki nem egy füstös drogos alkoholista suttyó...
2019. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

Lopni tárgyat szoktak, embert rabolnak.


Figyelj, amíg így gondolkozol, addig igen, gáz vagy.

2019. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Reggel gyűjts rá egy cigire, igyál egy felest. Inkább kettőt. Még egy cigi. Majd indulj útnak herbalt szerezni. Miután megszerezted szívj belőle. Barangolj a városban, felkudj ki valahol. Ha magadhoz tértel gyujts rá, majd menj el a kisboltba egy flakon borert. Azt iszogasd nap végéig herbalos cigivel kombinálva, plussz szipuzz rá erre az egészre hígítot zacsibol. Annyira atom királyság kész leszel rohadt jó lesz.
2019. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

A hangsúly nem azon van, hogy vki drogozik-e (cigi, kávé, pia, fű, nyugtató, fájdalomcsillapitó, stb...), hanem, hogy milyen rendszerességel és mennyire van önkontrollja az egyénnek. Amíg iskolába jársz, addig ez mindig is menő lesz, mert "rossz". Ugye a másik fele, hogy ebben a korban egymást nagyon befolyásoljátok, mint kb a csorda szellem.


Majd amikor kikerülsz a felnőttvilágba, ráébredsz majd, hogy többen vannak mint ahogy gondolnád, akik nem használnak semmit. Amúgy meg ez az árt az egészségnek már nagyon elcsépelt szöveg, rengeteg más dolog van ami szintúgy rossz, vagy még rosszabb, de elsíklunk felette.


A lényeg még az, ha csinálod is amit, azzal másnak ne okoz sérelmet, azaz légy körültekintő. Pl ha cigizel ne fújd rá másokra, ne gyújts rá tömegben.

Ha alkoholizálsz, addig a mértékig tedd, amíg eszednél vagy, nem kezdez el pl kötekedni és bajt keverni a viselkedéseddel.

Az erősebb drogok, akár a fű is, nagyon vissza tud ütni, és ezt mindig figyelembe kell venni, és aszerint belevágni. Ne legyen az pl hogy épp pánikrohamot kapsz és ez miatt kárt tegyél magadnak, amivel ugye másnak is ártasz. Vagy annyira önkívületben vagy, hogy balesetet okozz (pl erős pszichedelikumok, hallucinogének).


De egyébként le kell magasról tojni a médiát. Annak mindig kell valamin lovagolnia. Ja és ahogy más mondja, hogy a "normális" emberek szorulnak háttérbe a "drogosokkal" szemben, ne legyen iránymutatás és ne érezd még véletlenül se dicséretnek. A "normális" kifejezés csak relativ és több szemszögből vizsgálható/értékelhető. Még ehhez ennyit: mindenkinek megvan a saját nyomora amit valamivel próbálnak elnyomni, kérdés az, hogy Ők ezt mivel teszik, mivel senki sem ártatlan :) kitudja mi zajlik a 4 fal között...


Konkrétan, hogy mit kellene tegyél?

Hiába írom azt, hogy sz*rd le magasról, vagy ne törödj másokkal, vagy keress magadnak új társaságot, úgy sem fog megtörténni. Türelem, és ahogy idősödsz, majd lesz elég rálátásod a dolgokra, nem fogod ennyire feketén-fehéren szemlélni a témát, és rájössz hogy kár ezen görcsölni. Az a nagy baj, hogy Mo-n főleg a déli részen, hogy mindenki mással törődik, nem magával. Ha egy fejlettebb országban jársz, észre fogod venni a különbségeket, és azt, hogy senkit sem érdekelsz. És ez a kulcs. Ezért bosszant fel a közmédia és a szociális felületek.

2019. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Lufi01 válasza:
75%

Nem veled van a baj.

Ne is károsítsd magad. Én bánom azt a napot amikor elkezdetem cigizni.

A káros szenvedélyek átveszik feletted az irányítást, de erre majd akkor döbbensz rá, amikor már késő. Ugyan ez igaz a dorogokra és az alkoholra is. Felnőttként majd értékelni fogod, hogy te más voltál.

2019. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Vree ***** válasza:
75%

Te teljesen hülye vagy? Örülj, hogy volt, aki elég okos volt, hogy felhívja a figyelmedet a veszélyekre és hogy még pislákol benned valamennyi józan ész. Szívesebben lennél eszét elitta, függőséggel küszködő rákos? Van egy mondás: Ha a haverjaid leugranak a hídról, te is utánukugrasz? Illetve van ez is: Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. A te dolgod, ha osztozni akarsz a lüke barátaid sorsában. Tudod, mi nem “menő” még? Tanulni, dolgozni, komolyan, felelősségteljesen dolgozni, az álmaid megvalósítására törekedni, családtagokat szeretni. Csak eltelik 5 év és hol lesznek ezek a srácok? és hol fog tartani az, aki értelmes dolgokkal töltötte az idejét? Le fognak csüszni és a szxrt se érdekli majd, hogy a suliban ő volt a “fenegyerek”. (Az értelmesebbjének most se az.)


Hogy a párodnak hiányzik a drog, a cigi? Nanáhogy, pontosan erről szól a függőség! Inkább lennél büszke rá, hogy le tudtad állítani, mielőtt meggyilkolja magát. Nehogy már most még arra gondolj: hpjaj de gonosz vagyok, hogy elvettem a gyerektől az arzénos cukorkát. Hadd nyammogjon rajta szegény?


El kell vonoltassam előtted az összes rákost, lecsúszott drogost, hogy elhidd, hogy ez a valóság, és nem csak a szüleid etettek?

2019. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a válaszokat. Mindig megfogadom, hogy nem fogom hagyni hogy mások befolyásoljanak ilyen téren, de néha úgy érzem hogy annyival egyszerűbb lenne minden ha nem lennének ilyen "elveim". Sokkal több barátom lenne, beilleszkedni a könnyebb lenne, a párommal sem veszekednénk emiatt... De most felnyitottátok a szememet és tudom, hogy a jövőt amit most elképzeltem magamnak nem tudnám elérni, ha most elkezdenék követni másokat mindenbe...
2019. aug. 23. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!