Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogyan heveritek ki a...

Ti hogyan heveritek ki a kínos kézfogásokat?

Figyelt kérdés

Pl. valakinek ökölpacsit akarsz adni és megrázza az öklöd kétkézzel, vagy sima kézfogást szeretnétek váltani és ösztönösen a szemébe néztek egymásnak és kicsit félrekalkuláljátok és összeütközik a kezetek meg ilyen finomságok :D


Főleg amikor valaki olyannal történik aki szuperkomolyan veszi magát és nem poénkodik vagy hasonlók hanem kínosabbá teszi az egész szitut



2019. okt. 11. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Direkt kell csinálni. Én azt szoktam, hogy ha valaki pacsit ad, akkor beleöklözöm es fordítva. Mindenki meglepődik és mindenki röhög. Ha valamitől félsz, akkor azt jó sokat kell csinálni, hogy profi legyél benne. (:
2019. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Felnőtt ember vagyok, nem ökölpacsizunk, normális, határozott kézfogás, naponta rengeteg. El is felejti mindenki azonnal ha véletlenül ilyen baleset történik, hogy ütköznek az ujjak, vagy ilyesmi
2019. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Hokis körökben folyton ökölpacsizunk, mert máshogy nemigen tudunk köszönni


Viszont(!) ha már valaki olyannak akarsz köszönni a pályán vagy télen odakint aki kesztyűben van, és nem hokiskesztyű, hanem sima pamutkesztyű akkor nem tudhatod hogy ismeri-e azt az illemszabályt hogy kesztyűben nem illik kezet fogni: neki ösztönösen ököllel akar pacsit adni az ember, hogy ne kényszerítsd arra hogy le kelljen vennie


Kicsit körülményes példa, de azért írtam le hogy szemléltessem azt, hogy ilyen furcsa helyzetek adódnak néha :)

2019. okt. 11. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kihagyom egyszerüen. Ha bemutatnak vkit pl jött szerelö vagy infos gépet javitani simàn bemutatkozom mindenfele erintes nelkül es ennyi
2019. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a sportpálya más. Ott nyilván nem kezelsz. Nálunk inkább alkarral ment, vagy nyitott tenyérrel.

Az meg alap, hogy kézfogás, kesztyű le. De ez minden embernek alap akivel találkoztam. Még ha kint dolgozunk valami olyat, amihez munkavédelmi kesztyű kell, akkor is. Nemhogy egy bőrkesztyű vagy valami.

Szerintem ezek annyira alap illem dolgok, hogy ha külön kell magyarázni egy felnőtt embernek, ott a szülei valamit nagyon elcsesztek

2019. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen történik vagy azt mondom, hogy bocsi, vagy pedig ha lazább a helyzet, akkor megjegyzem, hogy "hát ez elég szerencsétlenül sikeredett" és ekkor általában mindketten röhögünk rajta.
2019. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!