Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Utálok otthon lenni.


Egyszerűen állandóan csak a veszekedés megy és úgy érzem ez rossz hatással van rám (ezt ,pedig nem csak úgy mondom a barátaim is észre vették már rajtam)


Egy városban lakok szval van jó pár gimnázium ,de én kollégista akarok lenni egy másik városban, hogy ritkán kelljen otthon lennem.


Hogy győzzem meg a szüleim?


Mit gondoltok erről a kollégiumos dologról?

Milyen a koli?



#kollégium #el akarok húzni otthonról bármi áron
2019. nov. 7. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Limitál pár dologban; nem főzhetsz kedvedre, mosatlant otthon kell kimosnod, reggeli, ebéd, vacsora és lámpaoltás meghatározott időpontban van, egy kollégiumi szárny (~10 szoba) egy közös zuhanyzót használ, szobatársakkal ki kell tudnod jönni, x időre vissza kell érni az épületbe. Felfoghatod úgy is, hogy fegyelemre és önállóságra tanít, csak a katonasággal ellentétben te rendelkezel a tested felett, illetve nem tanítanak meg embert ölni és te fizetsz a szállásért :D Ezek az én tapasztalataim. Szüleidnek megemlítheted, hogy új szociális környezetbe kerülsz és alkalmazkodnod kell a kollégiumi szabályokhoz (ami valószínűleg tetszene nekik, mert tapasztalataim szerint a korosztályuk többsége azt gondolja, hogy a maifiatalok nem elég fegyelmezettek). Ami húzósabb, hogy új osztályba kerülsz, de ha nincs sok barátod a mostaniban, nem akkora hátrány az sem. Íratni fognak felmérőket, hogy lássák, mit tudsz, illetve be kell illeszkedned az új közösségbe, de az átmeneti időszak után jobb lesz koleszosként, mintsem hogy szétstresszeld magad a szüleid miatt.
2019. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mármint nem átiratkoznék,hanem egy másik városban akarom kolisként kezdeni a kilen_ediket.


Elnézést ,ha félre érthető voltam,mert ez nem volt szándékomban .

Köszi a választ ♥️

Ment a zöld kéz

2019. nov. 7. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy másik város kollégiumából akarsz bejárni a saját városod gimnáziumába? Ez a te szemszögedből érthető – amíg meg nem tapasztalod, mekkora szopás naponta ingázni –, de csak azért senki nem fogja fizetni a bejárásodat és a kollégiumi szállást, meg bevállalni az egyéb komplikációkat, mert otthon mérgező a hangulat. Ha abban a másik városban lennél gimnazista, akkor a kolis dolog egy "szükséges rossz" lenne, így viszont értelmetlen hülyeségnek gondolnák, valahol jogosan egyébként.
2019. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szval én itt lakok xy-ban ahol van sok gimi

De én egy xyx-városba akarok menni gimibe és koliba.

2019. nov. 8. 11:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!