Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol tudok a második világhábor...

Hol tudok a második világháborút megjárt katonákkal beszélni?

Figyelt kérdés
Nyilván, vannak esetleg időnkénti fórumok, de ezeket időben elkapni, úgy, hogy ritkák, nem tudhatom előre a helyszíneiket sem, hogy hol keressem, nem működőképes. Milyen fórum, milyen lehetőség van erre?
2019. nov. 27. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted,hány olyan bér van aki megjárta a második vh.ut, és ül a gépnél és chat el?

Gondolkozz már

2019. nov. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted itt akarok velük beszélgetni? Gondolkozz már.
2019. nov. 27. 04:02
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

1. Akik részt vettek a második világháborúban, azok az emberek úgy kb. minimum (!!) 85-89 évesek. Nem sokan jutnak el eddig a korig.

2. Nem sokan vannak azok sem, akik szívesen beszélnének az ott átélt szörnyűségekről, főleg nem idegeneknek.


Nekem a dédnagymamám fiatal lány volt akkor, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány történetet mesélt nekem, nem véletlenül. Úgy hogy ő még csak nem is harcolt. Nemtudom miért lenne jó neked felzaklatni bárkit is ilyenekkel. Rengeteg beszámolót lehet találni a neten, könyv formájában is, dokumentumfilmek is készültek. Keresgélj.

2019. nov. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Számolj. Aki 1945-ben 18 éves volt, az most 92 éves! Ilyen idős embert se nagyon találsz, nemhogy olyat, aki harcolt volna a háborúban. Ismertem pár embert akik igen (rég nem élnek), a nővérem apósa pl. hadifogságban is volt utána évekig, soha nem beszélt róla, ha kérdezted sem.
2019. nov. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
A szomszédom. 93 éves szellemileg 100%-os nénike. Gyakran órákig csak mesél-mesél. Ő mondjuk nem volt katona, mert őket inkább csak összeszedték és a halálba küldték. Gyakran még telefonon beszélget túlélő társaival, akik ausztráliában, amerikában élnek, illetve van pár magyar katonaismerősük, akik még élnek. Az mondjuk igaz, hogy több a túlélők között az áldozat, mint a katona, szerintem nehèz lesz katonát találnod.
2019. nov. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nagyjából már sehol sem, mert mind meghaltak vagy olyan öregek, hogy azt sem tudják mi az interneten. Nácikkal meg pláne nem fogsz tudni beszélgetni, mert azokat a harcok során lelőtték, a háború után kivégezték vagy elpusztultak a szibériai kényszermunkatáborokban. Meg is érdemelték, kellett nekik pampogni, megkapták a méltó jutalmakat.
2019. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mennyi indokolatlan és agresszív komment...?


Igen, tudom, hogy akik megjárták, ma 93-95 évesek. Éppen ezért szeretnék beszélni velük, mert ilyen korú emberek még élnek, nem olyan ritkaság, de ezek az utolsó évek, amíg még lehetőségem van rá. Nekem kortársaim a történelmet megélt emberek, a gyerekemnek már nem lesznek.

Nyilván _nem_ interneten gondoltam ezt, nem is értem, hogyan merült ilyen fel.

A nácizást sem értem, minek kellett ide behozni, pláne személyes véleményeket.

2019. nov. 27. 16:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Továbbá:


A felzaklatást sem tudom hova tenni. Nyilván nem vetek senkit vallatás alá, aki nem akar beszélni, nem fog.


Furcsa, hogy egy semleges hangvételű kérdés milyen, mindenkiből kitörő, más-más indulatokat generál. Azt hittem, az oldal többi alkategóriája nem gumiszoba legalább.

2019. nov. 27. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyszerű! Most hová legyünk örömünkben?
2019. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Föld alatt.
2019. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!