Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gazdagabbként és/vagy értelmis...

Gazdagabbként és/vagy értelmiségiként miért nehezebb barátkozni?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, a valamiben sikeres fiatalok sokkal nehezebben érvényesülnek egy társaságban, általában a többiek kinézik őket. Aki fiatalon vállalkozást alapított, vagy sikeres a karrierjében, esetleg jobban keres és él az átlagnál, egyből kinézik. A régi barátok, ha megbomlik a régi egyensúly, lekopnak, mert nem bírják elviselni, ha a barátjuknak jobban megy. Újakat pedig nehéz szerezni, mert egy idő után kibukik, hogy az illető vagy jóval tanultabb a másiknál, vagy pénzesebb, és ez zavarja az emberek egóját.

Aki vagy kiemelkedően tanult, vagy kiemelkedően sikeres, esetleg pénzes, az már csak hozzá mérten kb. egyenrangúval tud barátkozni?


2020. febr. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki fiatalon sikeres vállalkozást alapít és tart fenn, annak nem sok ideje van szociális életet élni.

Aki meg műveltebb a másik félnél, általában nehezebben talál közös témát velük.

2020. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
1: Milyen órákat adsz az egyetemen?
2020. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Irigyek rájuk,és erre senkise kíváncsi.

2. Megy a savazás is

3. A panasz áradatra,orbánozásra,mészároslőrincezésre se kíváncsi senki

4. Tudják,hogy a hozzád közel álló 5 ember átlaga vagy,meg sajnos az átlagtól max lehúzó(mármint energiában,meg jóérzésekben) dolgokat kaphatnak,egy sikeres ember az csak olyannal akar egy társaságban lenni aki emeli,akitől tanulhat,fejlődhet akivel nyugodtan beszélhet sikerről,élményekről,nőkről stb.

Irigység nélkül.

2020. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Más az érdeklődési körük is. Én is nagyon elsodródtam a régi barátaimtól, mert más témák kezdtek el érdekelni a tanulmányaim miatt, és ezekhez az átlagember nem igazán ért.
2020. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Intelligens emberek nehezebben talalnak tarsalat, mivel kevesebb van mint kevesbe intelligens. Ennyi.

En mondjuk nem vagyok annyira tehetős (még), származásilag felsőközéposztályba sorolnam magam, de pl alsofelsőosztályból van párom és barataim közül is többen vannak felsőosztalybeliek es nehany középosztalybeli vagy alsokozeposztaly. Attol meg hogy vkinek karrierje van a masiknak meg nincs, lehet intelligens, meg akar okos is, csak nem jol csinalja az eletet. En pl tok mashogy csinalnam mint az egyik alsokozeposztalybeli baratom, es sikeresebb lehetne, de neki az is eleg amit csinal. Illerve en pl nem féltékeny vagyok a nálam jobban élő baratomra, hanem örülök a sikerenek, meg is dolgozott érte (ertsd: tanult&dolgozott erte), bar persze szivesen elnem az o eletet, de tole nem sajnalom, ez a nem mindegy. Aki meg paraszt es sajnalja a barátjától a jot az egyszeruen rossz ember, de vannak jok is, latod.

24/F

2020. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez, így ebben a formában részben igaz. Igaz, hogy aki az átlagnál intelligensebb, azt mások dolgok érdeklik és sokszor (de nem mindig!) nehezebben barátkozik. Átlagosként elég bemenni egy kocsmába és a leggagyibb viccen is lehet röhögni, ami egy műveltebb embernek valószínűleg nem nagy poén.


DE! És itt jön a nagy de... Attól, hogy valaki nem talál barátokat és okosabbnak találja magát, nem feltétlenül ezért van. Jártam egyetemre és volt pár érdekes csoporttársam. Volt köztük pl. egy srác, aki valóban nagyon penge volt a pályán belül, de szociálisan egy nagy 0 és tele volt mások felé lenézéssel, burkolt rosszindulattal. Nem értette az egyetem végére, hogy miért nincsenek normális barátai és miért csak érdekemberek veszik körül...

Volt még pár hasonló eset. Sőt, máshonnét is ismerek hasonlót, csak a másik végletből. A srác átlagos, csak apu-anyu megnyomta pénzzel, alapított egy céget és nem talál barátokat. Szerinte azért, mert túl jó és mindenki csak a pénzéért szeretné. A valóságban simán megunja mindenki a nagyképű szintjét.

2020. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mit jelent a "nagyképű szint"? Miket mondott vagy csinált?
2020. febr. 10. 12:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!