Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek mi vált be ilyen esetben?

Nektek mi vált be ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szeretném kérni hogy csak olyanok válaszoljanak akik biztosak benne hogy a tanácsuk segít,vagy akik éltek már át hasonlót mert ez életem legnehezebb dolga.Az egész életemet az nehezíti meg hogy nem nagyon merek idegen emberekkel kommunikálni,úgyértem elég lámpalázas vagyok.Mindig elhatározom minden egyes nap hogy ma "menő" leszek de akár egy ellenőr odajön hozzám,összeszedetlenül beszélek és zavarba jövök...pedig a fejemben ott vannak a menő beszólások ha mondjuk belémköt valaki,de az adott pillanatban nem jön ki a számon.Minden álmom hogy jól tudjak kommunikálni,bátor legyek,és hamar el tudjak kezdeni beszélgetni emberekkel..Bármit megadnék hogy ez sikerüljön,és nagyon régóta küzdök vele.Alapból van kb 40%önbizalmam,és sokat bántottak régen,(most 16 éves vagyok)És még ha például egy metrón ülök akkor van olyan hogy azt érzem mindenki engem figyel,és full stresszes leszek..nagyon gáz és utálom ezt magamban..Kérlek valaki tanácsoljon valamit ami neki bevált🙏🏼

2020. márc. 22. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg jól érzed magad azokban a közösségekben, amelyekben tartózkodsz? Gondolok itt az iskolára, és a családra.

Ma is gyakran szokta bántani, alázni?

2020. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*szoktak
2020. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Tombol az egó. Bár nem normális, hogy ennyire blokkol a környezet, de ha figyeled, hogy kit érdekelsz a környezetedben, rájössz, hogy szinte senkit. Max. a barátaidat meg a családot. A metrón, ha nincsenek a közvetlen környezetedből, akkor senki nem figyel rád, de ez mindig így van.


Gyanítom, hogy egyes gyerek vagy, esetleg nagy a korkülönbség a testvéreid között és a szüleidnek volt alkalma nagyon figyelni rád és elég szigorúak voltak veled. De ez nem baj, ennek később fogod még előnyét látni.


Anno voltak ezzel bajaim. Én már annyira öreg vagyok, hogy még kellett telefonfülkéből telefonálnom, de ez nagyon sokáig nem sikerült annyira izgultam. Most nincs olyan helyzet, amibe nem merek belevágni teljes nyugalomban. Javulni fog ez, csak látnod kell hogy működnek a dolgok. Lazíts, csináld azt, amit szoktál.

2020. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha akarsz kommunikálni, akkor fog menni. Írásban legalábbis jó vagy. Mindig az járjon a fejedben, hogy vajon a másik mit gondolhat vagy mit akarhat és akkor sokkal egyszerűbb lesz erre reagálni. Én így tanultam meg hogyan kell "jól" viselkedni. Mármint hogy nekem is meg a másiknak is jó legyen.
2020. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!