Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak olyanok, akik március...

Vannak olyanok, akik március 15-e után egyáltalán nem tették ki a lábukat a lakásukból?

Figyelt kérdés

Meddig terveznek,/terveztek önként karanténban maradni?

Hogyan oldjátok meg a mindennapi teendőket?

Nem untátok meg?



2020. ápr. 11. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyszüleim már a kezdet óta nem mentek sehova, hozzájuk se ment senki. Papám idős és szívműtétre vár, asztmás meg ezer más baja van, nem kockáztathat. Önellátóak vidéken, teli a fagyasztó meg a kamra, van net meg okostelefon nekik is, azon tartjuk a kapcsolatot, jól megvannak. Mi meg piroslapot kaptunk, mert hazajött tesóm osztrákoktól, így jobb nekem se mászkálnom, de jól bírom, eddig se mentem sehova ha nem volt muszáj. Inkább annak rosszabb aki bulizósabb, társasági ember, de elmúlik ez a szarság is egyszer
2020. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagyok karanténban, nem jártam olyan helyen, ami indokolttá tenné. Korlátozottan járok ki. Amíg tehetem, otthonról dolgozom, és amíg járvány van ritkán járok ki - heti 1 max 2x megyek ki boltba (ha karanténban lennék, akkor 14 napig egyszer sem mennék).

Postára egyszer kellett mennem, pénzt kivenni kétszer. Nem tudom milyen mindennapi teendőkre gondolsz. Kint nem sok mindent kell intézni, bent meg ahogy eddig. Nekem nincs saját családom még, és lakásban élek, szóval túl sok dolgom sincs. Viszont sokat dolgozom, és nem nagyon van időm főzni, meg kedvem sem, ezért rendelni szoktam. Azt maszkban veszem át.

Nem unom túlságosan. Ugyanúgy nagyrészt számítógépnél ülök, mint eddig. Jártam sportolni heti kétszer. Ez most kimarad, de nagyjából tudom otthon is csinálni azt a fajta sportot. Szóval óriási változás nincs az életemben.

2020. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nézzetek már utána, hogy mit jelent a karantén szó, mert látszik, hogy marhára nem vagytok vele tisztában.
2020. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából 3 éve vagyok önkéntes karanténban, annyira elegem lett az emberekből.

A megélhetésem megoldott, mindent online intézek, az élelmiszert rendelem, tehát nálam nincs változás.

2020. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1, Munka-vásárlás vonatkozásában vallóban nem léptem ki sehova sem;

2, Nem tudom, de nem merek kockáztatni sem magamat, sem másokat. Intro vagyok, sok kezd nekem is ez lenni, de szerintem ki tudom húzni őszig...;

3-4, Nagyon minimál életet élek alapból, ennyiben most ez előny. De a korlátozottság lehet, hhogy kattanáshoz fog vezetni.

2020. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kimegyek ha muszáj, amúgy nem.
2020. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már március eleje óta itthon vagyok. (Akkor voltam influenzás, épp március közepére gyógyultam meg.) 7-10 naponta megyek boltba, esetleg gyógyszertárba, állateledelért. A szüleim azóta sem jártak kinn (együtt lakunk).

A hivatalos korlátozástól eltekintve addig lesz így, amíg biztonságos nem lesz az utcán mászkálni (sajnos Pest megye). Mivel ugye együtt lakunk, nekem sem tanácsos elmenni, mert ha a szüleim megkapnák, akkor nem lenne kérdés, ki fertőzte meg őket :(

Egyelőre rengeteg munkám van, igazából alig várom már a "semmittevést", de az még legalább egy hónap hajtás. - Persze, utána is lesz feladat itthon, a ház körül.

2020. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem három hete vagyok itthon. Önkéntesen. Van több betegségem is, köztük tüdő is, tehát nem kockáztatok inkább. Itthonról dolgozok, sokmindent házhoz rendelünk, amit nem tudunk azt férjem munkából hazafele megveszi. Elég jól bírom. Neten, telefonon tartom a kapcsolatot barátokkal, családdal, mozgást megoldom sporteszközökkel.
2020. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!