Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bírjátok a monoton életet?

Bírjátok a monoton életet?

Figyelt kérdés

Ébresztő, reggeli, készülődés, utazás munka, majd haza szabadidő vacsi - ez ismétlődik folyton. Én ezt már kezdem nagyon unni. sőt szerintem ebbe bele lehet örülni. Nem mintha háborút akarnék vagy valami sőt, de úgy gondolom ez a gazdasági modell az úgynevezett kapitalizmus kiszipolyozza az embert. S nem gondolom hogy a tervgazdálkodás jobb lett volna.


Ti hogy vagytok ezzel?



2020. máj. 13. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

A magad életét te alakítod. Nem lesz senki, aki veri a fejedet, hogy tegyél élvezetesebb dolgokat. A fő gond szerintem, hogy nincs párod.H Alesz, az mindent megváltoztat. És miért nincs? Mert előnytelen a küldős, vag ybe vag ygubózva. Gyúrj, sportolj, járj társaságba, művelődj, s előbb-utóbb akad párod. Lehet, hogy elsőre nem a nagy Ő lesz az, de indulásnak jó lesz.

SENKI NEM FOG HELYETTED ÉLNI!!!!!

2020. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
22%

Bármilyen államformában élsz, és "izmus" vesz körül, mindenhol ez van. A dolgozó ember, aki a zsebébe teszi a pénzt annak a bizonyos rétegnek, direkt le van ennyire terhelve, butítva, és fárasztva. Ezen nem lehet változtatni. De ne hogy azt hidd, hogy aki jóval tehetősebb, annak másabb az élete. Sőt, még több a stressz. Jah, és ha te a saját lóvédon veszel egy másik ingatlan, még azután is adózz egy jó nagy falatot. Ez kb sosem lesz igazságos, és szerintem tenni sem lehet mást.

Mondjuk, nem futkorásznék a mamut után, és halnék bele egy sima lábszártörésbe. Tehát...

2020. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén szólva én rettenetesen unom az 5 nap korán kelés, kialvatlanság, iroda, tömegnyomor, 2 nap "pigenés" taposómalom szerű ritmusát. Mondjuk a magam részéről minden rutint, rendszerességet utálok.

A rugalmas munkaidő nálam némileg segít ezen, de a jelenlegi home office pláne király nekem.



Egyébként aki szerint annyira hú de jó a kapitalizmus...

Akkor miért betegesek az emberek? Miért van ennyi krónikus betegség?

Miért hajszoltak, sokszor idegbetegek az emberek, miért mennek tönkre a családok, miért kezelhetetlenek a gyerekek?

Miért vannak egyre nagyobb környezetvédelmi problémák?


Nem mondom, hogy régen bármikor jobb volt (bár szerintem rosszabb se feltétlen minden időben, mint most), de attól még a mai berendezkedés is rossz.

Ha nem változtatunk, úgyis gond lesz.

2020. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy az első hozzászóló is írta, a saját életedet te alakítod. Nekem például egyáltalán nem az, mert már alsósként is tudtam, hogy sose bírnám, ezért ahogy teltek az évek és jöttek a lehetőségek, úgy alakítottam az életemet, hogy a szó pozitív értelmében változatos és élményekkel teli legyen.
2020. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Együtt érzek. Ugyan egyesnek igaza van és a szabadidődben te döntöd el, hogy mit csinálsz, de azért nem olyan könnyű az, mikor hullafáradtan hazaérsz a munkából, pénzed sincs a hobbijaidra annyi amennyit megérdemelnél, és amúgy is másnap lehet kelni megint korán és kezdődik az egész elölről, ideje megfőzni, mosni, hoppá már annyi is az idő, hogy feküdhetsz le. És akkor még azokról nem is beszéltünk, akiknek esetleg emellé mondjuk gyerek is van, akivel foglalkozni kell...


A kapitalizmus pedig egyenlő azzal, hogy van néhány nagyon gazdag ember akik rabszolgaságban tartják a világot.

2020. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%

Igen én jól bírom, ahogy a hideget az esőt és a sötétséget is mi több akkor vagyok boldog ha esik és sötét van

Legszivesebben el is költöznék a Feröer szigetekre, vagy Kanada vidéki régióiba vagy új zéland Southland tartományába vagy Izlandra vagy Írország nyugati régióiba

Jól bírom a magányt is egy farmon is él élnék ezeken a helyeken..... De nem bírom a meleget (olyan 0-15 fok az ideális esővel) 5 fokban még pólóban vagyok de 25 fokban már melegem van, 30 fokban halódom a melegben ezen kívül nem bírom a túl sok embert egy 30 ezres városban lakom most de ez is sok, nekem egy max 1000 fő ideális :) :) így a monotonitást is bírom

2020. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem alapból ilyen az életem, a személyiségem, hogy ezt igényli, így bírom, de az, hogy nem mindenhova lehet menni akkor, amikor szeretnék, nekem is frusztrációt okoz.
2020. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!