Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Teljesen különcként érzem...

Teljesen különcként érzem magam, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, egy viszonylag jó szakgimibe járok 4,3-as átlagokkal. Baráti, fiatalkori (pár)kapcsolatokban viszont egy nagy nulla. Nagyon nehezen befogadható személyiségem van, nagyon visszahúzódó, csendes, zárkózott vagyok azokkal, akiket nem ismerek teljesen. Senkivel sem tudok ismerkedni, barátkozni. Igazi barátból is csak egy van, akivel már általános 4. óta nagyon jóban vagyok.

Volt néhány 2-3 hétig tartó barátságom, amik azzal végződtek, hogy kendőzetlenül elmondtam neki, miért nem oké ez így (általában kihasználtak), arra voltam jó nekik, hogy a beadandókat helyettük csináljam meg és nemhogy egy köszit nem viszonoztak, de még meg is sértődtek, ha épp nem csináltam meg ami kellett neki. Az osztály többi tagja meg gyerekes számomra.

Az egyetlen barátom szerint inkább legyek kicsit kedvesebb, tenyérbemászóbb, karizmatikusabb. Próbálkoztam ezzel is, valóban jobban álltak hozzám azok, akikhez így nyitottam, de eközben a fizikai rosszullét jött rám saját magamtól, mert én nem ez a mindenkivel jópofizós ember vagyok.

Attól félek a legjobban, hogy az egyetlen barátomat is elveszítem egyszer és már senkim nem marad, akivel úgy vagyok jóban, hogy nem kell magamat elnyomnom. Ebbe inkább bele sem gondolok, mert ahányszor megteszem, napokig tartó fejfájás és szorongás, a teljes tehetetlenség érzése jön rám.

Ugyanez a párkapcsolatról is. Lehet hogy ennyi idősen nem ezen kellene töprengenem, de tudat alatt mindig elfog a szorongás attól, hogy már szinte mindenki átélte az osztályban (itt nem a szexuális életre gondolok). Nekem pedig nincs senkim. Többnyire nyafogós kislányok egyébként, akiknek már a hangjuktól borsózik a hátam, de hogy őszinte legyek, engem már nem érdekel. A világ legboldogabb embere lennék, ha jól kijönnék egy ilyen típusú párral is, csak enyhülne már a szorongásom.

Mitévő legyek? Forduljak pszichológushoz? Vagy ki fogom ezt nőni? Már attól is stresszes leszek, hogy ezen stresszelek. Fél éve jött rám ez az egész, azóta egyre erősödik. Mitévő legyek? Forduljak pszichológushoz? Vagy ki fogom ezt nőni?



2020. jún. 18. 02:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az utolsó rész kétszer szerepel, mert még írtam hozzá. Köszönöm a segítségeteket.
2020. jún. 18. 02:46
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még azt, hogy szinte senkivel nincs közös témám.
2020. jún. 18. 02:54
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, nem akarom leszólni a "gondodat", de szinte mindenkinek vagy egy ilyen korszaka a te korod környékén (a lányoknak is). Nyugi, elmúlik.
2020. jún. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd sorra mindazon tényezőket, amik miatt boldogtalan vagy.


1. szorongás. Léteznek nagyon jó szorongásoldó mentális technikák, pl. NLP, TM, jóga, miegyebek. Keress valamit, ami megtetszik, tanuld meg és gyakorold.

2. megfelelő barátok hiánya. Az iskolán kívül is van élet: keress a hobbidnak megfelelő társaságot, ne szűkítsd le a célcsoportot a sulira. Valószínűbb, hogy az érdeklődési körödnek megfelelő emberek közt hamarabb találsz rokon lelket, mint az osztályodban.

3. kilátástalanság a jelenlegi helyzetedből. Te ismered magad, te tudod, milyen volt eddig a napi-heti-havi rutinod. Kezdj el változtatni az eddigi viselkedéseden, rutinodon: tágítsd a komfortzónád. Mozdulj ki otthonról, csinálj olyasmiket, amit eddig nem (hogy mihez van kedved, mihez nincs, azt tedd félre.) Az eddigi világod kinőtted, itt az ideje a növekedésnek-változásnak. Ha eddig nem segítettél otthon, segíts! Ha eddig sokat lógtál a neten, tarts egy 24, majd egy 48 órás önfegyelmi gyakorlatot, és ne netezz. (Kemény, mi :D?) A kis lépések taktikáját javaslom a növekedésben. És olvasd el I. D. Yalom egzisztenciális pszichológiáról szóló könyvét, elég intelligensnek tűnsz az írásképed alapján ahhoz, hogy megértsd.


+1 kell-e pszichológus a jelenlegi helyzetedben? Szerintem még nem. Amit javasolni tudok, az keress drámapszichológia csoportot a közeledben, és próbáld ki.

2020. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen ugyanolyan voltam, mint te, azzal a különbséggel, hogy lány vagyok. A fura, különc, antiszic személyiségem azóta sem változott, de tudod mit, elfogadtam magam. Most már úgy vagyok vele, ha nem tetszik, el lehet menni. Ezzel a mentalitással megtanultam elkerülni a felesleges köröket, és a hozzám nem passzoló embereket.

Tudom, hogy ez távolinak tűnik, és biztos sokan mondták már neked, de a gimi után minden jobb lesz, ezt garantálom! Elmész egyetemre, szakmát csinálsz vagy dolgozol, akkor eleve olyan emberek közé kerülsz, akik hasonló területen tevékenykednek, így közös téma is lesz. Személy szerint gimi után több barátot szereztem az utóbbi két évben, mint addigi életem során összesen. Nem mások és a társadalom igényeit kell kielégítened, csakis magadét. Az írásod alapján nagyon értékes embernek tűnsz, dolgozz magadon, fogadd el magad és folytasd ilyen jól a tanulást☺ Pár év múlva sikeresebb és boldogabb leszel azoknál, akikkel most össze vagy zárva, csak tarts ki.

Addig, ha nagyon egyedül érzed magad, iratkozz be valami szakkörre, sportklubba, vagy csinálj bármit, ami érdekel, szerezz barátokat neten.☺ Pont 16 éves koromban én is kiírtam egy kérdést, az egyik válaszolóval olyan jóban lettem, hogy azóta is rendszeresen beszélünk, és találkozunk is.

Ne csüggedj el, amiatt, hogy különc vagy. Később meglátod, hogy ez a legnagyobb "szupererőd"

Minden jót!

2020. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez örökké ilyen lesz

Én húszévesen vagyok ilyen

F

2020. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Még fiatal vagy sok miden változik az életedben és te is változol de le írom neked: Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell elbújni emögött a "különc vagyok, és ez így jó" duma mögött. Mármint, ki határozza meg, hogy mi a "normális" és mi a "fura"? Én 7.-esen berasztáztam magamnak a hajamat, 9.-ig úgy is volt. 9. végén növényi étrendre tértem, 11-12. magántanuló voltam, és nem feltétlen azért, mert nem állhattam a "nyafogós","felszínes" osztálytársaimat (nyilván az is benne volt), hanem új dolgot akartam kipróbálni... Emelett 12.-re annyira megváltozott a világszemléletem, többet nem fogyasztok alkoholt egyáltalán, most nyáron is reggel 5-6-kor kelek... Legtöbb embernek ha ezeket elmondom, mind különcnek mondanak. De én már megszoktam, nekem ez a normális. És amíg nem ön- és társadalomromboló az életformád, addig semmi baj nincs veled.


Könnyebb lesz az életed, ha elfogadod magadat ÉS másokat is. Mert lehet beburkolózni a különcségbe, de ezzel csak magadat taszítod el a többi emberi lénytől, mert "különlegesebbnek" fogod érezni magad. Nem csak te vagy különleges, mindenki az.


Előttem ajánlották, hogy próbálj ki iskolán kívüli tevékenységet: abszolút egyetértek. Az élet és barátok nem csak az iskolán belüli tevékenységről szólnak.

2020. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!