Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tök mindegy, hogy mi az...

Tök mindegy, hogy mi az aláírásom? Vagy muszáj a monogrammomból állnia?

Figyelt kérdés

Tehát az csak aegy személyes azonosító. Ha az a monogrammom, hogy HisTVán, de ez szinte kiolvashatatlanul szép írással, akkor azt írhatom hivatalos papírra?


Horváth István vagyok.


2020. júl. 2. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Hivatalos iraton az igazolványban is szereplő nevet kell írni.
2020. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
A nevedet kell leírnod hivatalosan. Meg van a szignó, ami lehet egy krikszkraksz a monogramodból vagy hasonló.
2020. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásod bármi lehet, egyáltalán nem kell felismerhetőnek lennie, akár krix-krax is lehet, vagy láttam én már xx-et is.
2020. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, az xx az, amit nem szoktak elfogadni. Amikor hozzák a csomagot a futárok, és alá kell írni azon a digitális kijelzőn, ugye ott nehéz normálisan aláírni úgy, hogy közben a futár tartja neked. Én csak egy kunkori vonalat szoktam rajzolni, rákérdeztem, hogy lehet-e így. Mondta, hogy persze. Aztán mondtam, hogy legközelebb két x-et írok, arra viszont azt mondta, hogy mindent lehet, csak azt ne, mert azt nem fogadják el. (Azt hiszem, az annak a jele, hogy valaki analfabéta, tehát az sem várható el tőle, hogy elolvassa és megértse a szerződési feltételeket pl.)
2020. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Postán olvasható aláírást is szoktak kérni értesített küldemény átvételénél.
2020. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es Igen analfabéták írnak így alá, és szerződésen volt aláírva.
2020. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Teljesen más a két dolog. ha kérnek egy aláírást, akkor oda szokták írni, hogy (Olvashatóan) tehát akkor leírod folyóírással a teljes neved. de a futárnak és mindig csak satírozok. tehát egy hullámos vonal oszt jólvan.

De rendes szignón is gondolkodtam, hogy ne kelljen leírni a teljes nevem. mert nem csak ez a kettő, hanem 3 részből áll. Horváth István Endre. kicsit hosszú mindig kiírni.

2020. júl. 2. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Bármi lehet az aláírásod (na jó, tiltott önkényuralmi jelkép azért nem), de ami a mindenkor érvényes személyi igazolványodban szerepel, azt kell használnod mindenhol. Ha a mostaniban a teljes neved virít, akkor úgy kell aláírnod a hivatalos irataidat, de a következő igazolványodban már lehet új szignó. Amikor legutóbb személyit csináltattam, direkt rákérdeztem, hogy aláírhatom-e máshogy (mert én is le akartam rövidíteni), azt mondta az ügyintéző, hogy semmi akadálya.
2020. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármi lehet az aláírásod. Én rengeteg orvos aláírását láttam, kb. minden huszadik olvasható.

Nem is ez a funkciója, hanem az, hogy egyedi legyen, és nagyjából mindig ugyanúgy nézzen ki.

A postán sem követelik meg az olvasható aláírást, hanem azt, hogy alatta nyomtatott nagybetűkkel írja ki az ember a nevét.

Kérdező!

Találj ki egy karakteres kanyarítást a nevedből, gyakorold egy kicsit, aztán legyen az a te aláírásod!

2020. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na.. értem. Tehát akkor vgülis tök mindegy, lehet egy hullámos vonal, ami nagyjából hasonlít egy kicsi h betűre...
2020. júl. 2. 21:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!