Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Illik még 30 feletti nönek...

Illik még 30 feletti nönek kisztihanddal köszönni?

Figyelt kérdés
És hogy hangzik jobban, kisztihand kedves, vagy kisztihand hölgyem?
2020. júl. 4. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

mi az a szó,hogy kisztihand?


Ma már a nőknek ugyanúgy köszönünk mint a férfiaknak mert zokon veszik ha nem kezelik őket egy szinten egy férfival

Tehát jónapot kivánok vagy jó estét a nőknek is

Az ilyen "kezét csókolom" meg "kedves" "hölgyem" már rég kiment a divatból talán a 30-as években volt divat

Maximum az öregeknek lehet csókolommal köszönni

2020. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Persze, de még érdemesebb a "Csókolom a kisztihandját!" forma.

Echte nénet nőnek pedig a "jónapot!" dukál.

2020. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ma már nem illendőség kérdése. A "csókolom a kezét, kézcsók, kezi'csókolom, stb" bőven elmegy magyarul, szerintem nem is korfüggő, a mai napig gyakran használom telefonban, ahol a kor amúgy sem jön egyből át.

A "kisztihand" forma inkább nevetséges, meg fölösleges is. Van rengeteg magyar szavunk szépen köszönni, kár elővenni 100 éves idegen (vagy magyarosított) formákat.

2020. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre meglepődnék, és azt gondolnám az illető esetleg időutazó. Mondjuk engem a hidegrázás kerülget, amikor valaki kezét csókolommal (nem gyerk, felnőtt férfi, ráadsul apám korabeli) köszön, plusz extra, ha hölgyemnek szólít.
2020. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!