Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Közel állok ahhoz, hogy...

Közel állok ahhoz, hogy mindenkit tiltsak/töröljek az életemből és új barátokat szerezzek, volt má valakivel ilyen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem legszívesebben eltűnnék egy másik városba, telószámot cserélnék és kész, de mivel ezt nem lehet, ezért inkább csak ezt a változatot választanám.


Tiltanám az összes “barátom”, nem reagálnék, ha hívnának (bár azt úgyse fognak) és eléldegélnék magamban.


Gáz lenne ezt meglépni?


2020. júl. 20. 02:37
 1/6 A kérdező kommentje:
már* :D
2020. júl. 20. 02:44
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon sok ember tett már ilyen elhatározást, de azt gondolom, hogy a többségük utólag megbánta. Amíg vannak körülötted emberek, addig vonzónak tűnhet lelépni a semmibe, de ha már egy ideje magad vagy, akkor elkezdenek hiányozni a többiek.


Az a baj, hogy az ember gyakran a saját problémáit látja másokban. Ha úgy érzed, hogy mindenki hülye körülötted, akkor valószínűleg ideje magadba nézned. (Nyilván nem ismerlek, ezt általános tanácsként írom.)


Szóval én a helyedben nem nyomtalanul tűnnék el, hanem mondjuk kiírnám a facebookra, hogy "szünetet" tartok, minden további magyarázat nélkül. Így lenne lehetőségem visszakozni, ha már elég volt az "önismereti kurzusból" (mert bizony annak kiváló lesz ez a kísérlet: senkire nem fogod tudni ráfogni a saját bajod, szembe kell majd nézned a saját hibáiddal, hülyeségeiddel). Másrészt így nem okoznál nyomasztó aggodalmat azoknak, akiknek esetleg mégis fontos vagy.

2020. júl. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt
2020. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

*Szerintem nagyon sok ember tett már ilyen elhatározást, de azt gondolom, hogy a többségük utólag megbánta


Nem bántam meg, és az idő engem igazolt. Lettek újak,más minőségűek, azóta tudatosan kezelem a dolgokat.

2020. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pont hasonló miatt hajtok most, hogy letudjak lépni a városomból.

A #2-essel én sem értek egyet. Mondjuk, én mindenkivel nem szakítanám meg a dolgokat, de az általam ismert emberek kb 98%-ával lazán. Sőt, volt már több olyan időszakom, amikor kitöröltem pár embert az életemből és közülük senki sem hiányzik.

2020. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is léptünk. Hátra ahgytunk mindent és mindenkit elköltöztünk az ország másik végébe. Most azt tervezzük külföldre megyünk. Nyugodtabbak vagyunk azóta.
2020. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!