Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azoktól kérdezném, akik egyke...

Azoktól kérdezném, akik egyke gyermekkénkt nőttek fel, hogy ti mit válaszoltatok azokra a kérdésekre, hogy "és nem rossz egyedüli gyereknek lenni? Sosem szerettél volna testvért? Stb."?

Figyelt kérdés
Miért gondolják úgy, hogy egy testvér mindenképpen ajándék. Nem tudom, hogy miért próbálják azt érzékeltetni az ilyen kérdésekkel, hogy aki egyke, az biztosan sérült, magányos és boldogtalan.

2020. aug. 22. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En sosem vagytam testverre, es nem is ereztem magam egyedul. Ferjem meg azt mondja, addig vt jo mig egyke vt...
2020. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Mert nekünk akinek van testvére olyan elképzelhetetlen egyedül lenni mint neked egy testvérrel. Nem szoktam megkérdezni,hiszen nem is tudod milyen érzés valakivel közösen felnőni, akivel mindent megoszthatsz, aki mindig a javadat akarja és segíteni szeretne.

Úgy ahogy én sem tudom elképzelni,hogy csak egyedül vagyok es nem kell 2 almát,banánt,joghurtot venni.

2020. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerettem egyke lenni, nem kellett mindenen osztozni.
2020. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem egykének lenni.

Nagyon magamnak való voltam mindig, idegesített volna ha folyton ott van valaki a nyakamon

2020. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még azt tették fel mindig, hogy miért nincs tesóm. Én pedig mindig szépen közöltem, hogy maximálisan mindenkinek a magánügye, hogy hány gyereket vállal, az is magánügy, hogy ennek mi az oka.

Ja igen, azt is mondtam, hogy nekem az az alap, hogx nincs tesóm. Az lenne a fura, ha reggel lejönnék a lépcsőn és itt várna rám az öcsém.

2020. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én mindig bevallottam, hogy nem, és egyáltalán nem szeretnék testvért, és ezt láthatóan rosszallták. Pedig egyszerű a képlet, kiskoromban sem szerettem a gyerekeket, nem szerettem társaságban lenni, megőrültem volna ha egy vagy több másik gyerekkel lettem volna összezárva még itthon is. Később iskolás koromban az anyagi korlátait is láttam, hiszen ha nekem nem telt az alap dolgokon kívül másra és saját szobám se volt, akkor mi lett volna plusz 1-2 gyerekkel?
2020. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék azt mesélik, hogy mikor a tesóm megszületett (akkor voltam három éves) teljesen megváltoztam. Utáltam az öcsémet (évekig), szomorú lettem, látszott rajtam hogy boldogtalan vagyok. Előtte meg mindig vidám voltam.

Azt mondják, hogy a testvér áldás, de sok esetben inkább egy trauma. Mármint gondoljatok bele, mennyi energiát elvesz az újszülött, a nagyobbik gyerekre meg hirtelen rászakad az hogy elégedetlenek vele (már olyan nagy, miért nem megy ezmegaz) és ráadásul nem is foglalkoznak vele annyit.

N

2021. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!