Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek jo azaz irany...

Szerintetek jo azaz irany hogy az emberek inkabb online jatekokon jatszanak egymassal vagy inkabb eloben tarsas jobb lenne?

Figyelt kérdés

Egyre tobb emberrol tudok aki allandoan a gep elott ul, ahelyett hogy eloben talalkozna a tarsaival. (Most a virus helyzettol tekintsunk el)

Nem laposodnak el igy az emberi kapcsolatok?



2020. okt. 19. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Igen jo hogy ennyit jatszanak online
Nem jo hogy ennyit jatszanak online, inkabb eloben jatszanak
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Sosem értettem, miért mondják azt egyesek, hogy "ellaposodnak az emberi kapcsolatok"...Egyáltalán tudod, ez mit jelent, vagy csak sokat hallottad, ezért te is ezt szajkózod? Csak mert megsúgom, aki éjt nappá téve a gép előtt ül, az valószínűleg azért van ott, mert nincsenek emberi kapcsolatai, legalábbis nem olyanok, akikre szívesen pazarolná a szabadidejét is..Ha nem gépeznének, valószínűleg mást csinálnának, amihez nem szükséges más emberek jelenléte..

Amúgy meg meg tudom érteni azokat, akik inkább beülnek a gép elé, minthogy veled találkozzanak.

2020. okt. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

#1-essel értek egyet. Úgy alapvetően én sem értem az ilyen szövegeket...


Koliban nem egy olyan srácot ismertem, akik elég durván kockák voltak. Mégis, szinte minden nap piáltunk és lógtunk valahol. Sőt, volt olyan hét is, amiből 3-4 napot is szórakoztunk, játékok nélkül.

A társasjátékok meg pár éve már a második reneszánszukat érik. Én is meglepődtem, hogy mennyi ismerősöm és mennyi emberrel társasozik.

2020. okt. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Aki kívülről szemléli ezt a dolgot, az soha nem fogja megérteni, hogy mi olyan jó az online játékokban. Én a 10-es éveim jelentős részét online játékokkal töltöttem, és egy percét sem bántam meg. Rengeteg szép emlékem lett, sok embert megismertem.
2020. okt. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen más a kettő. Tökre szeretek számítógépen játszani és társasozni is és a kettő egyszerűen nem zárja ki egymást. A számítógépezés pedig nem akadályoz meg az emberi kapcsolatok ápolásában, mert bármikor felállok a géptől, ha emberekkel akarok lenni. Sőt, inkább hozzátesz az emberi kapcsolataimhoz, mert ez egy plusz platform ahol elérem a barátaimat.


Egyébként, visszagondolva a fiatalabb éveimre, sokkal kellemesebb emlékeim vannak 13-17 éves koromból, amikor ténylegesen függő voltam """offline""" barátok nélkül és az időm nagy részét MMORPG-kel töltöttem a szobámban online barátokkal, mint 13 éves korom előtti időkből, amikor alig voltam a szobámban és több időt töltöttem emberekkel élőben. A legjobb az a mostani egészséges középút, de semmit se bánok tizenéves koromból.


24/F

2020. okt. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem az élőbeni kapcsolatokat semmi sem pótolja... Az ember akkor érzi, hogy "igazából nincsenek is barátai" ha elromlik a számítógép, vagy kikapcsolja... Sok online barát, de ha számítani kell rá, akár egy se... Talán tud összekovácsolódni egy online közösség annyira hogy ez ne így legyen, de nem ez a jellemző. Akit ismertem is, egy évben max 2 alkalommal elmentek valahova az "online barátaival".

Élettapasztalatot sem helyettesít az online élet.

2020. okt. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Egy online barát biztos nem tud rajtad segíteni, ha bajba kerülsz, főleg ha az ország másik végében él. Szóval lehet itt vergődni, hogy online mennyire szuper meg hawaii DJ, de az egészen más, ha végre összefutsz valakivel személyesen is.
2020. okt. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyáltalán nem jó ez a "mindenhol virtualizált világ", mert a kapcsolatok ellaposodnak tönkremennek, nincs normális emberi kapcsolatok, kommunikáció, senki sem tud megoldani emiatt egy-egy konfliktust.
2020. okt. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
#5 vagyok, hiába lettem lepontozva, a fél életemet odaadtam volna offline kapcsolatokért ahelyett, hogy tini koromban (is) a többszörös fogyatékosság miatti korlátokból adódóan a négy fal közt kellett lennem.
2020. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseim nagy része élőben és online is a barátaival együtt játszik, esetleg online játékokban még hozzá(juk) csapódik pár új ember. Szerintem tök jó, hogy egy hosszú nap, munka/suli után lehetőségünk van otthonról, kényelmesen játszani egymással, de ettől még a többség élőben is szervez baráti összejöveteleket (nyilván a jelen helyzetben nem annyira).
2020. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!