Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Én vagyok a s3ggfej ebben az...

Én vagyok a s3ggfej ebben az internetes "vitában"? (hosszú)

Figyelt kérdés

Az előzmény: Tegnap egy internetes oldalon posztokat nézegettem, amikor megláttam egy videót arról, ahogy valaki egy csipesszel kihúz valami hosszú, féregszerű parazitát egy darázsból. Valaki erre azt kommentelte, hogy "milyen ironikus, a darazsak is paraziták", mire azt kommenteltem, hogy "szerintem aranyosak". Erre egy harmadik felhasználó elkezdett velem ezen a kijelentésen veszekedni, mellesleg a párbeszéd angolul folyt, de megpróbálom a lehető legjobban átadni. Szóval a következőket írtuk:

Én: Szerintem aranyosak


Ő: Nem mondanád ezt 40 csípés után....Leginkább mert halott lennél


Én: És? A medvék is megölnek, attól még nem gondolhatom őket aranyosnak?


Ő: A medvék nem darazsak, legalább egy medve azonnal megöl, míg egy darázs addig üldöz, amíg meg nem halsz


Én: Hát ez elég érdekes, ugyanis többször is csíptek már meg darazsak (itt először véletlenül méhet írtam, de utána javítottam) életem során és nem üldöztek addig, amíg meg nem öltek, legalábbis jelenleg úgy érzem, meglehetősen életben vagyok


Ő: ....méhek? Azt hittem, darazsakról beszélünk..Amúgy meg a méheknél normális, hogy nem üldöznek, mivel qrvára meghalnak, ha egyszer megcsíptek, nem úgy, mint a darazsak...


Én: Véletlenül írtam méheket az előbb


Ő: A méhek kb. ezerszer hasznosabbak, mint a darazsak, először is a darazsak nem poroznak be növényeket


Én: És? A benti háziállatok is "haszontalanok", mégis sok ember kedveli őket


Ő: A benti állatok megölnek egy csomó kártevőt, pl. patkányokat, egereket, még csótányokat is, ha békád van és érzelmi támogatást is nyújtanak, valamint megnyugtatják a mentális problémákkal küszködőket, én még soha nem láttam PTSD-terápiás darazsat, viszont láttam már terápiás disznót, iguánát és patkányt is, szóval mit is mondtál arról, hogy a benti állatok haszontalanok lennének?


Én: Hát amerre én élek, a legtöbb ember nem egerekkel meg patkányokkal teli házakban él...Én amúgy a macskák és kutyák számára eléggé ártalmas is lehet, ha megeszik ezeket az állatokat. És egyébként vannak emberek, akik egzotikus állatokat tartanak otthon, pl. pókokat. Személy szerint még nem láttam terápiás pókot, de attól még nem hiszem, hogy az embereknek ne lenne joguk kedvelni őket, vagy hogy csak azért tarthatna valaki otthon ilyeneket, hogy elfogják a lakásban lévő rovarokat, stb. És amúgy még mindig nem egészen értem, kinek gondolod magad, hogy megmondd, ki milyen állatokat szerethet vagy nem szerethet lol.


Ő: Nem mondom meg, csak annyit mondtam, hogy nem szeretnéd annyira a darazsakat, ha meghalnál és erre elkezdtél hisztizni, mint valami óvodás


Én: Mikor hisztiztem?


Ő: Hát amikor foggal-körömmel elkezdesz védekezni, mert valaki az interneten azt mondja, nem szerethetsz valamit, ha halott vagy, nem hisztizés?


Én: Wtf? Ez mióta hisztizés? Amúgy mindig ilyen sértődött vagy, amikor valaki beszélgetést kezdeményez veled?


Ő: Igen, amikor a macskámat, aki mellesleg egyetlen dolog, ami megakadályozott abban, hogy mindennek véget vessek, egy olyasvalaki haszontalannak hívja, aki inkább darazsakon veszekszik, ahelyett, hogy beismerné, hogy életveszélyes állatok, és én csak annyit mondtam, hogy nem találnád őket aranyosnak, ha halott lennél, de neked bele kellett keverned a medvéket, pókokat, meg egy csomó más dolgot, aminek semmi köze az egészhez


Én: (Mellesleg az utolsó komment annyira hosszú volt még angolul is, hogy már végig sem olvastam, amikor ezt írtam:)

Senki nem mondott egy rohadt szót se a macskádról lol. És mostmár lenyugodhatnál a p*csába


Ő: Haszontalannak nevezted a benti állatokat, azaz egyúttal haszontalannak nevezted a macskákat is, beleértve az enyémet, szóval te nyugodj le a p*csába és tanuld meg értelmezni a vicceket, mielőtt elkezdesz veszekedni

Amúgy meg "lol"? Ennyi mondanivalód van valakinek, aki arról mesél, hogy öngyilkos akart lenni? Mégis mi a f4sz bajod van?



Egyébként normál esetben nem foglalkoznék vele, de eléggé meglepett, amikor pár órával később felmentem az adott oldalra és én voltam az, akit lepontozgattak, pedig nem hiszem, hogy én kezdtem volna az egész veszekedést, vagy hogy mondtam volna bármi rosszat/bunkót, az utolsó kommentemet leszámítva (ami viszont több is, mint jogos volt szerintem).


2020. nov. 12. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy értelmetlen vita volt egy teljesen felesleges dologról. Egyeseknek mennyi idejük van belemászni hasonló dolgokba. A helyedben nem is foglalkoztam volna vele.
2020. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Neked volt igazad, de egyben tévedtél is - abban, hogy trollokkal nem állunk le veszekedni.


Nem azért veszekedett, hogy neki legyen igaza, hanem mert figyelmet akart, és meg is kapta.

2020. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre szoktam azt írni, hogy mindenkinek megvan a joga azt gondolni, amit akar.
2020. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%

Hát, a darazsak rohadtúl nem cukik, semmi hasznuk, éd még ölik is a méheket.

A medve sem cuki, és még csak nem is öl meg üielött elkezdene megenni, a többi ragadozó legalább ezt a tisztességet megadják.

2020. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem te. A màsik az
2020. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Sok időd van baromságokon vitatkozni a neten úgy vélem.
2020. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kellett volna belemenni ebbe a vitába, semmi jó nem jött belőle (és ezt már előre látni lehetett).
2020. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

És amúgy még mindig nem egészen értem, kinek gondolod magad, hogy megmondd, ki milyen állatokat szerethet vagy nem szerethet lol.



Ezzel a mondattal egyértelműen te kezdtél el személyeskedni.

2020. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Túl sok felesleges időtök van és nagyon unatkoztok.
2020. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
23%
A 8-assal egyetértek.
2020. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!