Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért beszélik ki...

Az emberek miért beszélik ki a hátuk mögött egymást?

Figyelt kérdés

Akár családon belül vagy egy baráti társaságban.

Benneteket nem zavar?


2020. dec. 9. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem. En is kibeszelem itt pl a szuleimet, rokonokat ha olyan kerdes van epp, ahol peldanak allithatom fel oket. Ez nem ertem miert baj. Legalabb itt kiadhatja magabol az ember a feszultseget. En pl nem akarok anyammal rosszban lenni, szerencsetlen ne elje le ugy az eletet, es haljon meg, hogy egyedul marad, ugy hogy mindenki gyuloli. Ezt senkinek nem kivanom. Ettol fuggetlenul viszont kb 80%-ban kibirhatatlan, amit a szemebe nem mondok meg, pont az elobbiek miatt. Nekem csak a koltozes segitett. Tesomnak is. Apam meg mar elfogadta a sorsat.

A pletyka, a kibeszeles az embereknel terapias megoldas. Sot, akkor is szerethetsz valakit, ha kibeszeled, ez segit a kapcsolatok fenntartasaban, hogy ne keszuljonk ki egy ido utan apro dolgoktol is. Szerinted a pszichológus mire valo?

2020. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Először azt kellene tisztába tennünk, hogy mi a különbség családi vagy baráti körben aközött, hogy beszélnek valakiről, vagy kibeszélik. "Kibeszélni" csak titkokat lehet, egyébként meg beszélni valakiről nem jellemhiba.
2020. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
2020. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem tudnak mit csinálni jó dolgukban, gyenge az akaratuk, hazudnak.
2020. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, ahogy a kettes mondja. Az embereket érdekli mi történik másokkal, barátokkal, ismerősökkel, rokonokkal. Meg amúgy sem tudsz mindig csak magadról beszélni, hamar elfogyna a téma. Nincs ebben semmi, amíg nem valótlant állítasz a másikról, és csak beszélgettek róla.
2020. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi takar a kibeszélni? Titkot elmondani nyilván nem szép dolog, de pl. ilyen általános dolgok, hogy "Figyi már, a szomszéd Józsi vett egy új autót!", vagy, hogy a kollégám Pista tegnap megnősült, kit zavar?
2020. dec. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%

A cikk, amit belinkeltem tökéletesen leírja ezt. Leszavazás helyett jobb lett volna elolvasni!


3. válaszoló vagyok

2020. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

#7

Én elolvastam és nem értek vele egyet.

Ilyenkor szerinted mi a teendő?

Azért mert megjelenik egy cikk a neten, azért még nem feltétlenül kell azzal vakon egyetérteni, még ha Doktor Doktorovics is írta, ...ha egyáltalán ő írta.

2020. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

7. Az a cikk egy baromság.

A legegyszerűbb sablon választ akarja bemagyarázni, mint kb. itt is, akik mindig azzal védekeznek: mert biztos IRIGY vagy, azéééé beszéled ki!

Nevetséges.


Pl. én "kibeszélem" Sanyit, hogy állandóan veszekszik a feleségével, meg veri, meg lehet elválnak. Vagy hogy Pankát épp nemi betegséggel kezelik. Akkor én most kire is vagyok irigy éppen?

2020. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

#9

Tökéletesen egyetértek, én is így gondolom.

(8-as vagyok)

2020. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!