Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem nagyon gáz, ha...

Csak szerintem nagyon gáz, ha felnőtt emberek(, főleg 40 felettiek) ékezetek nélkül írnak? :D

Figyelt kérdés
Az hogy a fiatalok így írnak az még oké, de szerintem a felnőtteknek már nem kéne
2021. jan. 3. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kortól függetlenül gáz.
2021. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem pont fordítva szánalmas. Mi ebben nőttünk fel, ők nem. Velük elnézőbb vagyok, ha nem tudnak úgy gépelni, mint én vagy a gyorsaság kedvéért ékezet nélkül írnak, mert nem tudják, hogy kell egy könnyen kezelhető, testreszabható billentyűzetet beállítani, ami megfelelően jeleníti meg a szójavaslatokat (mint amilyenről most én is írok, nagyjából a gépnél megszokott gépelési sebességgel).


De komolyan, egy kis szaros, aki kb tablettel a kezében nőtt fel, mi az anyámért nem tud effortot fektetni az írásába? Úgy írnak, mint valami csöves, nekik semmi mentségük nincs rá, nincs jobb dolguk kb, mint ezt a szart nyomkodni. Megtanulhatták volna.


23N

2021. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van egy makacs nagymamám, aki soha nem engedte meg, hogy megmutassam, hogy hogyan kell ékezetes betűkre váltani. A szünet jelet se tudta sokáig, de vagy 10 percig örül magának, amikor rájött és nem kellett minden mondatát egybe írni. Nem szeretné ha megmutatnám (neki kellemetlen tőlem, mint fiatalabbtól) és nagyon örül neki, amikor mégis rájön. Én nem zavarok :)

Másrészt az én gyerekkoromban hatalmas dolog volt, ha valakinek volt mobilja :D Az a régi, soha el nem törő nokia nagyon menő volt. És még "csak" 26 éves vagyok.

Technikai robbanás van, az idősebb generáció sajnos nem mindig tud lépést tartani ezzel. Szóval nem, szerintem nem gáz.

2021. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ékezetek hiánya a gáz, hanem a helyesírás, a külalak. (Nekem is mint oly sokaknak, sokáig ékezet nélküli billentyűzetem volt a PC-mhez, valamint angol Windows-t használtam. Nagyon macerás lett volna ékezettel írni, csak az működött volna ha megkeresem egy ABC-ben a betűket, kimásolom azt az ékezeteset ami kell, és beillesztem az adott helyre.)
2021. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a 40+osoknak el kellene nézni. Annyi a különbség, hogy mi még c64-en kezdtünk, ott tényleg nem volt ékezet, de aki többre vitte, mint utcaseprő, az megtanulja. (40 felett is vannak programozók, it-sok is akár)


Engem is idegesít az ékezet nélküliség, de még jobban a mien, meik, mijért(milyért) szavak használata, meg amikor külön irogatják az összetett szavakat amit egybe kéne.

2021. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a helyesírási hibàk, mint amiket az előző felsorolt rosszabbak az ékezet nélküli írásnàl. Lehet valakinek nincs ékezetes billentyűje. Amitől én kifutok a vilàgból az a wok. Nem is fiataloknàl (nàluk is szörnyű szerintem), de mikor azt olvasom, hogy 46 éves férfi/nő wok az gáz.
2021. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6, lehet arra gondolt, hogy wokban készül az ebéd. :)
2021. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es okejtése hibátlan.
2021. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szamitogepen angol billentyun is baszkuralok, bar az iras sebessege tizedere lassul. Elozo telomon be tudtam allitani, a mostani ugyanannak az uj tipusa. Ha osszeszarom magam is csak nem magyar irasjelek jonnek elo, nem otthon elek.

Szanalmas vagyok.

2021. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!