Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen fajta maszkot használto...

Milyen fajta maszkot használtok? És miért?

Figyelt kérdés

Én régóta keresek olyan maszkot

-amitől nem párásodik be a szemüvegem és

-kapok benne normálisan levegőt (vagyis nem fájdul meg benne a fejem)


Tippeket várnék, hogy milyen maszk vált be nektek?



2021. jan. 25. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Apa is szemüveges és emiatt mi is sokáig kerestünk ilyen maszkot, és végre találtunk. Ő rendeli őket, szóval linket nem tudok küldeni, de keresek róla képet neten.

Az orr résznél van egy kis szürke csík belül így nem csúszik el és van rajta egy kisebb szelep, így levegőt is kapsz és nem is párásodsz be tőle. Nem a legcsinosabb darab, de már én is ezt használom és szerintem pluszban még kényelmes is.

[link]

Így néz ki, az ára elég összevissza van, mi amúgy (sokadik vásárlás után) körülbelül 400 Ft körül vesszük darabját. Remélem segítettem:)

2021. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Én FFP2-es maszkot hordok, szelep nélkülit, szerintem láttál már olyat, sima fehér.


A fejfájás attól van (nálam), hogy maszkban elfelejtek inni. Ez nem a típustól függ. Oda kell rá figyelni. Az ritkábban van, hogy nem veszek elég mély levegőket, de attól nem fejfájást kapok, hanem megszédülök. Nem sok levegő szorul a maszk alá, szóval az oxigén-széndioxid arányt lényegesen nem befolyásolja (amúgy is egy csomó holttere van a tüdőnek, pl az egész légcsöved, torkod).


A szemüvegpárásodás beltéren azon múlik, hogy jól rásimítod-e a maszkot az orrodra. Én be szoktam dugni a szemüveg alá a maszkot, így a szemüveg súlya is lenyomja. Ha ez nem elég, akkor ragtapasszal (de olyannal ami könnyen lejön) ráragasztod az arcodra - csak akkor meg nehezebb levenni és még ritkábban fogsz inni, lásd első pont.


Kültéren a párásodás nekem reménytelen. Az a baj, hogy a maszkon keresztül kijövő párás levegő felszáll és túl közel megy a szemüveghez. Legalábbis nekem kinn maszk nélkül is figyelni kell, hogy direkt messzire fújjam ki a levegőt, különben maszk nélkül is jön a pára.


Szelepes maszkot azért nem veszek, mert az másokat nem védene, ha épp én vagyok beteg (de lehet, hogy egy oldalsó kilégzőszelep a párásodási problémán segítene).


És azért FFP2-es maszk, mert én nem szeretnék megbetegedni, ha már ilyen sokáig sikerült elkerülnöm ezt a nyavalyát. Valahogy hátha kihúzom a hátralevő pár hónapot. Valamivel jobban véd, mint a sebészmaszk.

2021. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem textil maszkom van, anatómiai vonalvezetés az orrán fémlapkával. Azt szépen rászorítom és akkor felfelé nem párásodik. Nekem a légzéssel nincs gondom benne. Egy barátnőmtől kaptam neki meg egy ismerőse varrta. Kértem szerezzen még kettőt így tudom őket cserélgetni, mikor mosásban vannak.
2021. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ami a legolcsóbb, úgy sincs semmi értelme, csak politikai demonstrációra való a diktatúrát hirdetve.

Egyébként Legionella betegséget, vagyis légkondi betegséget okoz. Főleg ha zárt térben több maszkos tartózkodik. Ilyenkor a maszkokon tenyésztett Legionella felszaporodik a légtérben. A maszkon azért szaporodik a Legionella, mert ideális a hőmérséklet és a páratartalom a leheletünktől a baktérium számára. Főleg a párás helyeket, helyiségeket szereti a légkondi betegséget okozó baktérium (WC, ködös idő).

2021. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!


4-es: Én sem látom értelmét de sajnos kötelező hordani. Ez miatt keresem a számomra legkibírhatóbbat.

2021. jan. 25. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha a legkevésbé kényelmetlent keresed, akkor azt javaslom, hogy duplán vett vékony pamutpóló anyagból varrjál magadnak. Nem bonyolult egyáltalán. Találsz több szabásmintát a neten, szerintem a sebészmaszk alakú a legegyszerűbb. Ha több darabot csinálsz, akkor mosni is tudod, így nem fog semmi tenyészni rajta.
2021. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Régi pulóverből vartam egy egyrétegű maszkot, szép mutatós, és olyan vékony, hogy simán átlélegzem rajta, semmi baj a szemüvegemmel
2021. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
hatosra szavazok, hozzátéve, hogy egy rétegből még jobban lélegezhető, csak akkor vagy a sebészest,mert sz egyszerű. vagy azt a két félkört összevarrva figyelj a szép belső eldolgozásra, hogy ne irritálja az orrod a kilógó szálak. (pelenkaöltésnek hívják azt az öltést, amivel be lehet szegni)
2021. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!