Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondogatja minden...

Miért mondogatja minden felnőtt ember folyton hogy a koronavírus a fiataloktól elvette a legszebb éveit meg hasonlók?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a vírus sol mindent elvett a fiataloktól(nekem pl az első évem az egyetemen, másoknak egy gimis éve stb), de engem speciel a sok sajnálkozás, meg nagy szavak sokkal szomorúbbá tesznek , mint amilyen alapból lennék. Mindenki úgy beszel a mostani dolgokról mintha legalábbis 15től 25 éves korunkig koncentrációs táborba tettek volna minket. Tényleg elég vacak most így az élet, de miért tesznek még rá egy lapáttal a sajnálkozással meg panaszkodással? Nekem pl a környezetemben az összes idős/középkorú ember azt fújja hogy jajjj az ő idejülben ennyi idősen jártak táncolni meg stb, plusz a facebook is ezekkel van tele. Miért kell ennyire sajnálkozni, mikor ez senkinek nem jó?

2021. márc. 18. 11:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Azért mondják, mert így van. Attól, hogy nem mondod ki, még így lesz.
2021. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy már ne is haragudjon a sok károgó, de mit szóljon az, aki mondjuk 5 évig végigszopott egy II. világháborút.
2021. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezen jár az agyam nekem is. Meg nemrég egy ismerősöm pl 20 évesen megvakult. Annyi szörnyü dolog van a világon ami életeket tehet tönkre erre mi pár hónap miatt verjük magunkat a fuldhöz és meg akarunk halni
2021. márc. 18. 11:09
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Így van, a történelemben voltak háborúk, halálos járványok, és akkor is voltak fiatalok. Mi még igen könnyű helyzetben vagyunk, azért a legtöbb fiatal most nem az életéért küzd, a kapcsolattartás meg van oldva az internet által, csak annyi, hogy a maszk miatt húzzuk a szánkat. Na meg aki amúgy is otthon ül mindig, és nem társasági ember, mint pl. én, az amúgy se sokat érez meg belőle.
2021. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
#2: na igen... És még pluszban 5 év SZU hadifogságot, mint pl. a nagyapám... :(
2021. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Mondok jobbat. 18 évesen szívtál 4 évet az I. világháborúban, aztán jött a spanyolnátha járvány, majd fiatal felnőttként egy gazdasági világválság, végül felnőttként egy II. világháború és életed "nyugvó" szakaszára egy korlátozásokkal teli kommunista diktatúra. Nincs több kérdésem.
2021. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Ez engem is zavar. Sok ember meghal, vagy "csak" a kórházban küzd a vírus miatt, mások eközben anyagilag ellehetetlenülnek és a csőd szélére kerülnek a támogatás nélküli bezárások miatt, eközben meg sokan azon sajnálkoznak, hogy nem lehet pénteken a dizsibe menni?

Őszintén, én marha szerencsésnek érzem magam, hogy nem érint közelről a betegség, és a munkám is megmarad. Sz**om le, hogy nem mehetek el pár koncertre - maximum azokat sajnálom, akiknek a munkájába kerül ez, hogy nem járunk szórakozni. De az önmagában szerintem egy teljesen kibírható "trauma", hogy nem mehetünk bulikázni, és szerintem örüljön, aki számára ez a legnagyobb gond amit a járvány okoz.

2021. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Pontosan. Tehat nem értem hogy a legtöbb ember bele se gondol hogy MENNYIRE rossz elete is lehetne
2021. márc. 18. 11:26
 9/28 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
60%
Ez a tipikus magyar népre jellemző gondolkodás. :D Fos a jelenünk, de felhozzátok, hogy "bezzeg a második világháború"... Ember, 70 éve vége van, mit kell rágni magad azon, hogy mi lenne, ha akkor élnének a mai fiatalok? :D Nem akkor élnek, hanem most, és bizony egy fiatal huszonévesnek, aki épp önmagát keresi, igenis ez egy szar helyzet. Minden tekintetben.
2021. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
A bulizós drogosok sírnak, mert nem tudják folytatni ezt az életmódot.
2021. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!