Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ebben az esetben hogy ismerked...

Ebben az esetben hogy ismerkedjek korombeliekkel?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet gimi után (jövőre fogok érettségizni). Van konkrét elképzelésem, hogy melyik egyetemre és azon belül melyik szakra szeretnék menni, és ezidáig erre készültem, hogy akkor jövőre jelentkezek majd, és végre azt tanulhatom amit szeretek. De gondolkoztam és félek, hogy jövő szeptemberben még mindig korlátozások lesznek majd időközönként. Tudom, az még nagyon messze van, nem lehet előre látni, hogy mi lesz akkor, de nem akarom, hogy akár csak az első egyetemi évem távoktatásban legyen, még ha a többi nem is abban lenne már, de az elsőt sem akarom, hogy olyan legyen. Én élvezni szeretném az egyetemi életet, bulizni járni majd, és nem otthon ülni. Persze tudom, arra sincs garancia, hogy 2 év múlva (tehát 2023 szeptemberében) nem távoktatás lesz, de minél tovább húzom, annál nagyobb az esélye, hogy akkor már lazább lesz az élet, és nem lesz ennyi korlátozás.

Viszont addig a szüleimmel kéne élnem, egy kisvárosban. Ha egyetemre mentem volna, akkor Budapesten vagy valami nagyvárosban lehettem volna, ahol több a lehetőség ismerkedni. A gimiben nincsenek barátaim, és arra készültem már régóta, hogy ha majd egyetemre megyek ott lesz lehetőségem barátkozni. Viszont ha úgy döntök, hogy nem megyek, félve, hogy még akkor is távoktatás lesz, így milyen lehetőségeim maradnak ismerkedni?

Azt tudom, hogy még 1 évet nem fogok kibírni egyedül, most jó ez így nekem, de akkor már nem szeretnék majd egyedül lenni. Viszont egy kisvárosban nincs túl sok lehetőségem. Milyen lehetőségek vannak így valakinek barátokat szereznie? Vagy egyáltalán jól döntök azzal szerintetek, hogy kihagyok egy évet a vírus miatt?

18 évesen érettségizek, 19 évesen mennék egyetemre, ha halasztanék egy évet, akkor még nem leszek lemaradva semmiről, de abban az 1 évben mit csináljak, amivel új embereket ismernék meg?



2021. ápr. 2. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt ne hagyj ki egy évet sem. Remélhetőleg szeptemberben már nem mernek még egy tanévet online kezdeni. Akárki akármit mond, ez az oktatás így szart sem ér. Én is ebben reménykedtem, hogy egyetemen majd jobban ki fogok jönni az évfolyamtársaimmal és több barátra találok, de az idióta távoktatás miatt hiába vagyok lassan egy éve egyetemista, még nem ismerek onnan senkit. Én is kicsit magányos vagyok mostanában. Ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan :)
2021. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor hagyj ki egy évet, ha van terved arra az időre. Különben otthon fogsz ülni, és még tanulni se fogsz. Emiatt nem éri meg kihagyni.
2021. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!